Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Nebylo snadné dát si do názvu tak odvážné slovo - hrdina - takže vznikla o tom velká diskuse. Hrdinou byl třeba Čapajev či Matka Tereza, ale tyhle postavy a hrdinové? ()

klerik

Priznám sa, že ma začiatok nijako extra nenadchol. Nikam sa to neuberá, priveľa postáv... Videli ste X-MEN a 4400? Tak o čo tu ide? Hm... ()

heyda

Seriál, který ve mě zanechal poprvé hodně rozporuplné pocity. Ale nedalo mi to a díval jsem se dál a s každým přibývajícím dílem, jako by rostla i kvalita seriálu. Samozřejmě jde o sci-fi, ale dobře natočené s dobrými efekty a zajímavými herci. Není to úplně můj top mezi seriály, ale pro mě třeba lepší než LOST. 7/10 ()

Yardak

4 série = 4 hvězdy:-)). První byla jasně nejlepší. Zbytek si sice udržel solidní tvář, ale občas to bylo furt to samé dokola a bohužel čtvrtá skončila dost nezajímavým koncem. Velké plus seriálu bylo mnoho neokoukaných a zajímavých postav. ()

mcb

1.sezóna - 90%...skvělý superhrdinský seriál s překvapivými zvraty. 2.sezóna - 60%...nevím, jestli to omezila stávka, ale to co se tam dělo (vlastně nedělo) připomínalo obyčejný průměrný seriál ve 4 hodiny na Primě. Nezajímavé, nudné a hloupé. 3.sezóna - zatím 60%...trend pokračuje, sice s hodně originálním námětem, ale tak trestuhodně nevyužitým a zbytečně komplikovným a zamotaným, že mě pomalu přestává chuť se o to zajímat. Nad vodou mě zatím drží jen očekávání "starých dobrých Heroes" z první sezóny, doprovázené geniální epizodou. :) Update: Nestalo se. 3.sezóna důstojně zadupala celý seriál a myslím, že se ani nedá co zlepšit. Tohle je konec seriálu, kteří ani Hrdinové s vizí budoucnosti nemohli předvídat. 40% ()

Jinny

Hrdinové nejsou co se týče nápadu žádným velkým výbuchem originality (stačí si vzpomenout na X-Meny), jejich síla je ovšem v detailech. Pozoruhodným způsobem jsou schopni vás udržet u obrazovky, ačkoliv na akci dojde spíše jen sporadicky. Asi nejzajímavější je spojení témat klasických amerických komiksů (včetně postav) s těmi japonskými. Děj a chování postav je ale dost nelogické, ačkoliv zejména mužská část obsazení je schopná to svým charismatem divákům zčásti vynahradit. ()

virus10

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší seriál!! Plný akce, nečekaných událostí a hlavně bez protahování děje. V každém díle vidíme něco překvapivého. Už nadšeně sleduji 4.sérii.***První série 100%, druhá série 100%, třetí série 100%, čtvrtá série 80%. ()

honajz

Musím říct, že celé dvě série mě to drželo v napětí (třetí sérii jsem ještě neviděl, a pravda, ta druhá se rozjíždí hodně pomalu) a i když je tu pár logických chyb, nějaké to klišé a teenageři, má to spád, chytrý scénář, a hlavně Myšlenku. Resp. nahazuje různé zajímavé myšlenky v průběhu děje. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že autoři netuší, kam jít, kterým směrem se vydat - jestli teda lidstvo geneticky jiné lidi přijme a podle toho se to dál bude odvíjet, nebo se je bude snažit vyhladit a schopností je zbavit. Jednou se ale musejí pro jednu z variant rozhodnout, jinak to bude natahované klišé.----------------EDIT po 3x12: Strašná selanka. Škoda. Přesně jak jsem se bál - tvůrci už nevědí, co s fenoménem "mutantů" dělat, tak se vymýšlejí tak nepravděpodobné zápletky, až to bolí. Zlo nemá adekvátního dobrého protivníka a navíc se mi zdá, že všechny sympatické postavy jsou buď hezky rychle zavražděny, nebo bity tvůrci jak žito. Což se mi taky moc nelíbí. -------- Snižuju hodnocení, 4* byly za 1. sezónu, zbytek je sajrajt. ()

anderson odpad!

Tak tento "seriál" ma minul obrovským oblúkom. Priaznivci komiksov asi zažili svoj superorgazmus, ale ja som sledoval iba hrôzostrašné výkony "hercov" a neskutočné scenáristické zvrat(k)y. A pri obvyklej formulke TO BE CONTINUED ... ma oblieval studený pot, že to ešte bude horšie (BOLO). Apropo, ak raz stretnem človeka čo dokáže "zakriviť časové kontinuum" rozbijem mu preventívne držku. :-))))))) (23.5.2008) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 30.6.2008 (30.6.2008) ()

GigaPudding

1. série - K tomuto seriálu jsem se dostala až docela pozdě, takže mě minula vlna sledovačů v jeho začátcích a nějaké debaty okolo a pořádně jsem ani nevěděla, co čekat krom toho, že to je o lidech se superschopnostmi. S prvním dvd první série v přehrávači jsem se do toho ale chytla úplně hned a to i přes počáteční záplavu jmen a událostí. To je asi to první co člověka praští jako zároveň trochu chyba ale i jako plus. Hned od začátku totiž divákům představí horu postav na různých místech USA, co dělají velmi rozdílné věci a jediné co je spojuje jsou jejich zvláštní schopnosti. Tady člověk ocení, že s každou změnou se objeví titulek s lokací a jménem postavy jejíž příběh je zrovna na obrazovce. Ale v počátečním zmatku se objevuje okamžitě ze startu velmi zajímavá směska charakterů s obyčejnými problémy a neobyčejnými schopnostmi a taky nástin toho, co bude ten hlavní problém celé první série, protože jeden z nich umí vidět budoucnost a jiný se zas umí přemísťovat časem, takže budoucí katastrofa není nic co by mohlo překvapit a řeší se hlavně jak jí předejít. Velký prostor ale mají i dílčí zápletky jednotlivých postav, které jsou podané zábavně, i když občas zbytečně natáhle a zdánlivě bez nějakého cíle jako například Nikki a její rodinné a jiné problémy. Dílčí zápletky a spousta postav a jejich provázanost je taky jeden z důvodů proč by se absolutně nechytal někdo, kdo by neviděl seriál od začátku, narozdíl od jiných scifi i nescifi seriálů, kde by se člověk zorientoval i s vynecháním pár dílů. Ty vedlejší zdánlivě "nepodstatné" zápletky se totiž později docela přijatelně propojí a zapadnou do určitého konceptu, který si tento seriál vytyčil na začátku, a který se docela blízko drží toho moderního komiksového schématu o superhrdinech. Je tu znát hodně vliv x-menů (až na to, že tu "Magnetovci" tvoří jen nějaký nevyužitý náznak) včetně profesora, který se je snaží dát dohromady a taky myšlenek charakterizujících spidermana a vůbec všechny "poklasické" verze superhrdinů a pochopitelně jsou tu hodně znát i Watchmen, to asi trkne každýho :). Pochvalu si taky zaslouží casting, protože hlavní role jsou obsazeny zaprvé sympaticky a za druhé odpovídají rozdílným charakterům a to i pokud jde o vedlejší postavy. Jsou tu takoví ti klasičtí "romantičtí" hrdinové Isaac a Peter, tvář Nathana ukazuje silný charakter přes který ale není vidět co se skrývá pod povrchem, roztomilá nezničitelná roztleskávačka Claire a další včetně pěkně charakterizovaných a správně vypadajících vedlejších postav Haiťana nebo třeba Eden, u všech totiž vzhled i herecký projev jasně odpovídá charakteru postav a odlišuje je od ostatních, což z toho zmatku dělá zajímavou podívanou :). A nesmí chybět ani humor, který tu obstarává především teleportující se cestovatel časem Hiro a jeho sidekick Ando se svými dobrodružstvími a jsou opravdu velmi vtipní a dokonce v jejich části příběhu je jedno vtipné cameo slavné osobnosti :). Takže se mi první série líbila hodně a koukla jsem na ni úplně za dva dny nebo jak dlouho jaká to byla zábava, i když to rozhodně nebylo tak super aby to bylo na pětku, protože ta rozstříštěnost a počáteční zmatek a trocha natahovanosti to sráží. // 2. série - Druhá série prý měla být stejně dlouhá jako první a měla být rozdělená na dvě kapitoly, ale ta druhá kapitola se prý nelíbila, tak ji škrtli a na podobě celé druhé krátké série je to znát. Představují se některé nové postavy a nové nebo staronové vedlejší zápletky a pochopitelně i jedna velká hlavní pro celou sérii. Problém ale je, že snad kvůli škrtnutí poloviny dílů je to celé takové málo výrazné a moc to nikam nesměřuje. Zajímavé postavy jako Monica se svalovou pamětí, která se umí naučit jakýkoli pohyb těla nebo jakoukoli dovednost jen kouknutím na telku nebo Elle, šlehající blesky kam to jen jde, jsou málo využité a objevují se vesměs jen v rámci dílčích příběhů, které ale vedou tak trochu odnikud nikam. Kapitola sama pro sebe je pak Maya s tou svou zvláštní akta xovskou schopností, která ale nemá prakticky žádné opodstatnění a jestli nebude nějak zapracovaná ve třetí sérii, tak byla pro celou druhou sérii téměř zbytečná. Hlavní zápletka pak není oproti první sérii moc vyhrocená a celá je dost umělá a zvlášť díky použití heroesovské scénáristické pomůcky umožňující existenci Adama Monroea a vůbec celé to hraní si se smrtí a životem. Co ale obzvlášť zamrzí je Hiro a jeho dobrodružství v roce 1671, protože až na pár vtipných scén je to dost mimo tu zábavu, která byla když ještě lítal s Andem po Las Vegas, takže tihle by se měli zase spojit dohromady jinak to dopadne zle. Druhá série je teda výrazně ospalejší než první a taková málo "přirozená" a celkově málo využívá potenciál dobrých charakterů, které první série přinesla. // 3.Série: Villains - Zatracovaná třetí série docela chytrým způsobem přímo navazuje na konec druhé série a skoro to vypadá, že se vrátí zpátky ke spádu první série, ale už v průběhu prvního dílu autoři začli směřovat příběh skoro až absurdním směrem, což ale docela pěkně koresponduje s vývojem komiksu o superhrdinech, kdy se v té "třetí" vlně každý snažil nacpat do komiksu co nejvíc toho "temného", ale zároveň "lidského" a celé to ještě hodně zamíchat v různých vztazích mezi postavami, aby to bylo opravdu komplikované, ale přitom to nakonec nebylo ucelené :). Takže hned ze startu začíná první kapitola třetí série něčím jako spidermanským problémem u postavy, u které by to člověk fakt asi nečekal :), další oživování některých, klasický problém s "lidskostí", identitou a dopadem vlastních činů na ostatní a samozřejmě taky na soudržnost plynutí času :). Co je ale asi úplná novinka, která asi kdekomu přišla jako úplná hloupost, je to, že se z toho stává taková Sága rodu Forsythů se superschopnostmi. Oproti "realistické" první sérii se tohle může zdát jako úplný úlet, ale ve své někdy až absurdní nadsazenosti je to docela dobrá zábava a člověk čeká s jakým novým odhalením seriál přijde, i když pravděpodobně zase bude trošku přitažené za vlasy. Prostě se nad to člověk musí trochu povznést a hned je to vtipnější a i když to tak ze začátku možná nevypadá, tak se tahle část heroes nebere zas až tak vážně, zároveň ale nabídne i několik silných scén a to hlavně se Sylarem a Elle a Mattem a Daphne a nakonec úplně vážný (ale pořád ještě takový trošku absurdní) a působivý závěr kapitoly. Důležitá věc ale je, že Ando a Hiro jsou zase vtipní :). 3.Série: Fugitives - Druhá kapitola třetí série nabízí odlišný a dynamičtější přístup než Villains, protože už z názvu a první epizody je jasné, že to asi hrdinové nebudou mít zrovna jednoduché. Na pozadí všech těch útěků a zoufalých plánů a činů je tu ještě Sylar a jeho road trip, který je úplně něco jiného než co se děje se zbytkem světa heroes ale je možná asi ještě zajímavější. Sice to není tak promyšlené jako první série, ale oproti trochu nadsazeným Villains je to mnohem spíš návrat k vážněji pojatému vyprávění, i když nechybí ani vtip a ani smutné scény. Hlavní padouch je tu už od pohledu hroznej šmejd co vypadá jak chodící rakovina a závěrečné díly jsou v první řadě zajímavé ale hlavně taky tak trošku nečekané, vzhledem k tomu, co se v seriálu dělo předtím. Takže jsem s třetí sérií spokojená :). // 4.Série: Redemption - Začíná se zase od znovu, několik týdnů po třetí sérii, takže je všechno zase "normální", ale změna přichází s celým konceptem této série, protože všechno co bylo v předchozích sériích to vedlejší je v této tím hlavním a nějaké velké zachraňování světa a budoucnosti je až na druhém místě. Hlavní zloun taky není nic velkýho a zajímavé je vlastně jenom jeho působení v posledních dílech. Čtvrtá série je celá taková pomalá, sentimentální a řeší se tu především osobní život hlavních postav a jejich vyrovnání se s minulostí a sami se sebou. Že je zachraňování světa někde na vedlejší koleji je nejspíš jenom dobře, protože tu autoři mohli dát víc prostoru samotným postavám a jejich charakteru v nějakých "běžnějších" situacích a při vyrovnávání se s jinými než superhrdinskými problémy a je to příjemné a zajímavé. Nové postavy nejsou nevyužité tak jako ve druhé sérii a vzhledem ke konceptu čtvrté série ani nemusí mít nějaké ty "akční" superschopnosti aby se mohly včlenit nějakým způsobem do dění. Název této série předznamenává čím si všechny postavy projdou nakonec a zvlášť u některých postav je celá tahle sentimentálně osobní jízda napříč vztahy a minulostí jednotlivých postav velmi zajímavá a funguje dobře jako taková rozlučková série, i když to možná tak zamýšleno nebylo. A taky Ando konečně využije svou schopnost nějak pořádně :). !!!!!!! Hm, tak protože už se víc do komentáře nevleze a těch posledních pár řádků už sem nedostanu, tak prostě Heroes jsou úplně super a určitě bude super i ten film, kterým hodlají celý heroesovskou ságu uzavřít, tak :) () (menej) (viac)

HellFire

Rozhodne nejlepsi serial s touto tematikou, co kdy vznikl. Staci se podivat na prvni dil a serial uz vas nepusti. Jednotlive dily jsou schvlane ukonceny tak, ze se proste musite podivat na dalsi a dalsi dil, az to sfouknete cele jednim vrzem. Druha serie uz neni tak bombasticka, za coz vdecime stavce scenaristu, takze konec je s 11tym dilem :( Doufam, ze serial bude pokracovat. Neni jedineho slabeho dilu. ()

Ilicka

(Možné spoilery!)Season 1: Heroes je velmi zajímavý seriál s naprosto perfektním začátkem, gradací v půli (ep. 9) a postupným kvalitativním sešupem dooolů až k finále, ačkoli i tady se najdou výborné epizody. Jednou z věcí, která mi na Heroes opravdu vadí, je, že postavy, které vnímáme jako "ordinary heroes" se postupně ukážou být tak neobyčejnými, jak jen to jde. To "becoming hero" je na celém seriálu nejzajímavější a jeho degradací se vytrácí atmosféra a přicházejí berličky. A to diváka může bolet... Pohladit ovšem můžou výborně napsané postavy, Peter Petrelli a Claire Bennet. Jejich způsob vyrovnávání se se svými schopnostmi je "normální". (Peter balancuje na střeše věžáku, Claire znovu a znovu pokouší svou schopnost.) Hiro s Andem byli zpočátku perfektní pár (hrdina - sidekick), ale jejich činnost se postupně stala otravnou. Velmi otravnou. Ale některé zápletky jsou příjemně rafinované. Dále to má výbornou hudbu, heroické komiksové motivy, a precizní "filmové" zpracování. I když asi pokračovat nebudu (možná POUZE kvůli Peterovi), svým způsobem mě to upoutalo (hlavně DÍKY Peterovi - He's my HERO!). Závěr po S1: Seriálový nadprůměr, který trpí nemocí současných"áčkových" seriálů, což ale není důvod, proč by měl být zavrhnut. Season 2: Možná na to zavrhnutí Heroes změním názor po této sérii, která byla v podstatě o ničem, natahovaná žvýkačka bez napětí a akce, s téměř každým zvratem předvidatelným a otravným a se zdánlivě známými i novými postavami, které postrádají téměř veškerou hloubku těch ze sezony 1. Peter se proto toulá po Irsku, Claire vzdychá po normálním životě a náhodou se zamiluje do nadaného chlapce, Hiro se fláká ve feudálním Japonsku a je otravnější než kdy dřív. Jediná pozitivní věc je její strhující zakončení (ne, dechberoucí bitva se nekoná, i když potenciál byl (Hiro vs. Peter hmmm!), zakončením myslím závěrečné 4 minuty posledního dílu) a postava Bobovy dcery Elle, která je velmi zábavná, vůbec se nevyzná ve stříhání vlasů a chová se patřičně nebezpečně. Hvězdička dolů a nostalgická slza za povedený start (1!!!). PS: Peter se chová přinejmenším jako idiot, ale stále je můj HERO. (20.3.2008) ()

claudel

Já jsem s Hrdiny začal, když je dávala Prima, zamiloval jsem si osudy lidí s nadpřirozenými schopnostmi a těšil jsem se každý čtvrtek na jejich další osudy. Druhá série, poznamenaná stávkou, mě nadchla ještě víc, jednotlivé díly v souladu se zasádami seriálu končily napínavě. Třetí série se jako by potácela v bludném kruhu a nevěděla kudy kam, přesto mě stále bavila. Čtvrtá série byla místy trochu nudná, přesto nápad s kolotočemi nebyl špatný a hlavně příchod hvězdy T-Baga do role hlavního záporáka. Nejoblíbenější postavou se u mně vykonstituoval Peter Petrelli, v první sérii jsem měl rád schizofrenní Nicky, jejího synka a Matta Parkmana, postupem času i nevlastního otce Claire. Trochu rozpačitý jsem z neustálých veletočů se Sylarem. Za nejlepší díl považuji díl z budoucnosti, kam se vydá Peter i Hiro z budoucnosti a rozjedou tam slušnou akcičku. ()

Jenda

Začal jsem se na tento seriál dívat po dokoukání první serie Lost a možná pod vlivem dynamických Ztracených, mě tento seriál začal po pár dílech trochu nudit. Nicméně, přestože nesdílím názor s ostatními, nemohu mu upřít jistý potenciál ()

Dharter

Tento seriál doprovází poster, který skrývá subliminální sdělení (exoterický stupeň naproKLAMování mozku), stejně jako mnohé dodatkové texty v ději seriálu. Co je to ale za sdělení? New Age objednávka. :) _ _ _ Se čtvrtou sérií vůbec nejsem spokojen, takže je asi dobře, že seriál utnula televize NBC. ✔ ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)