Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

xxmartinxx

První série - 90% Druhá série - 70% Třetí série - 60% Čtvrtá série - První dojem 45%/// Další případ seriálu, který nevěděl, kdy přestat a nevěděl, řeho je moc a čeho je příliš. Během čtyř sezón sklouzl na podprůměrnou sebeparodickou slátaninu, kterou naštěstí tvůrci ukončili. První série ale zůstane perfektní verzí na X-Meny. ()

Zíza

První série - výborný; druhá série - chvalitebné; třetí série - ach jo, už po třech dílech jsem to vypnula... Tak moc mě to nebavilo, odpuzovalo, ale proč? Co se stalo? Pořád to jsou ti samí hrdinové, ty samé charaktery, jenomže do čeho to byli zaraženi? Co to je za linii? Já to prostě nechápu... Proto hodnotím jen do 2. série, ale třeba se jednou odhodlám a shlédnu zbytek 3. série a zjistím, že ten maglaz byl jen na oko a doopravdy je to opět fajn, jenomže co když ne? ()

Pumiiix

První série byla rozhodně lepší než druhá ;-) Já dávám plný počet hvězd, v každém dílu se odhalovaly nové a nové tajemství, seriál jel stále kupředu a nezůstával dlouho na místě, pořád se něco dělo a nebyl čas na nudu. Některé postavy dostaly více místa než jiné, mně to nevadilo. Nejlepší Peter, Sylar a ze začátku dost Hiro, časem docela omrzel. Druhou sérii postihla bohužel stávka, takže série neměla plný počet dílu. První ,,zhruba,, polovina byla dost pomalá a zhoršily se i triky. Druhá polovina byla lepší, nakonec 4* v Heroesech budu určitě pokračovat….už to není co to bývalo, kvalita šla razantně dolů. Snižuji na 3*. ()

Shit

Tak prvně musim říct, že jsem viděl zatim jen pár dílů, takže se hodnocení ještě může změnit, ale zatim mě Heroes nějak neoslinily, sice je hned na první pohled vidět, že to je kvalitní seriál a výborně natočenej, ale zatim se v něm neděje tolik kolik bych si představoval, možná se to dál zlepší, docela v to doufám. taky mi zatim moc nesedí, že se nerýsuje jedna hlavní postava, ale hned několik rovnocených. No uvidíme, doufám, že se to zlepší. [-] No tak po skouknutí dalších dílů musim uznat, že se to zlepšuje, ale stejně si myslim, že seriálům jako Lost nebo Prison Break se to ještě nerovná[-]. Mam za sebou celou první serii a musím říct, že to teda žádnej zázrak neni, prvních řekněme 10- 15 dílů je fakt zajímavých a některý z nich snesou i ty nejpřísnější měřítka, ale čim víc se blíží konec, tim je to trapnější a trapnější, má to neskutečný množství naprosto jednoduše předvídatelných zvratů, nesmyslný chování postav a nic moc příběh. Tohle si tak vysoký hodnocení opravdu nezaslouží ()

M.a.t.t.

Až čas mal ukázať, či Tim Kring vytvoril skutočnú seriálovú hviezdu alebo nie. Potenciál na to Heroes mali, už prvé a slabo vygradované finále, ktoré malo byť vrcholom snaženia však naznačilo niečo iné. A v tom istom duchu seriál pokračova aj naďalej, každým rokom nastoľoval nové pravidlá až inšpirácia X-menmi, či 4400 už prestávala byť inšpirácou ale skôr pozvoľným vykrádaním. Do istej miery škoda ale ak sa tvorcovia boja experimentovať, zákonite sa začnú točiť v kruhu a odtiaľ už niet východiska. Predčasné zrušenie bolo viacmenej ranou z milosti. Aj napriek tomu má seriál divákovi v globále čo ponúknuť ale od skutočnej legendy má veľmi ďaleko. ()

flanker.27

Seriál, který jsem jako jeden z mála "nových velkých seriálů" vydržel sledovat celou první sezónu, to je co říct. Bohužel kvalita není úplně stabilní, vedle věru vynikajícího prvního dílu jsou některé poněkud slabší, stejně tak jako některé dějové linie a postavy nejsou moc zajímavé (Niki mě fakt s...), občas příliš politické korektnosti. To jsou vady na kráse docela slušného příběhu. Co se týče zvláštních schopností, autorům fantazie v jejich vymýšlení nechybí. Update: Po pár pokusech koukat na druhou a třetí sezónu hodnocení opět klesá a pokud bych se na to díval dýl, asi by to šlo níž než na tři. ()

gudaulin

Hrdinové jsou seriálem, který se ze všech zaručených amerických seriálových hitů posledních let dostává na naše obrazovky jako poslední. Přitom to zdaleka není žádné béčko, jeho ohlas ve Spojených státech byl mimořádný, ostatně i očekávaný. Je to záležitost, která vychází z tradice amerického superhrdinského komiksu jako je např. série Top 10 nebo Devětatřicátníci, ale je pochopitelně upravená pro potřeby dnešního mainstreamového publika. Vůbec to není na škodu, protože superhrdinové jsou daleko civilnější, seriál nepřekypuje takovou mírou patosu a přepjatosti, která je typická pro tradiční superhrdinský americký komiks a který v evropském kontextu působí spíš směšně. Samozřejmě filmů i seriálů na toto téma se v posledních dvaceti letech vyrojila celá řada, ale Hrdinové dokázali přijít s velmi propracovaným a stále se rozvíjejícím světem, je to fantasy, která se od toho našeho známého světa zas tak moc neliší, je jen mnohem napínavější, záhadnější a barvitější. Superhrdinou může být klidně váš soused nebo spolužák ze školy. Někteří o svých výjimečných schopnostech nevědí, někteří si pro změnu neví rady, jak s nimi naložit, a někteří je zneužívají. Zlo je v seriálu zákeřné, bezohledné a dostatečně silné na to, aby dokázalo udržet napětí až do poslední sekundy. Scénáristicky pečlivě ošetřené, byť pozorný divák po nějaké době zjistí, že se hrdinové vybavení nadpřirozenými schopnostmi často pozoruhodně nadřou a stejně jako Dočolomanský, který se v Adéle pokoušel vyrazit dveře, které mohl otevřít, dělají zcela zbytečně složité věci tam, kde mohou použít své schopnosti. Při nejlepší vůli se Hrdinové nevyhnuli ani některým žánrovým klišé, padouchův konec, respektivě únik do druhé řady mě opravdu ale opravdu nepřekvapil....Z hlediska režie si dosud vyrobené díly uchovaly slušnou úroveň bez ohledu na osobu režiséra a sympatické bylo i herecké obsazení, kde autoři využili řadu dosud neokoukaných mladých tváří, které nezklamaly vedle tak osvědčených borců jako je Malcom McDowell nebo nových hvězd typu Ali Larter. Druhou řadu seriálu zastavila stávka scénáristů ve Spojených státech. Mé relativně střízlivé hodnocení je dáno mým chladnějším vztahem k superhrdinské tématice v komiksu. Mám radši realistický evropský komiks nebo artové fantasy typu Sandmana. Celkový dojem: 75 %. ()

choze

Ztraceni mě nechytli a tak pro mě éru quality tv odpálili až Heroes. Originalita, inteligence, napětí, jeden zvrat za druhým a dokonalý cast. Seriál, který mě přiměl žádat mnohem víc, až příliš mnoho. Ale minimálně kvůli strašlivě nudné linii s Nikki / Jessicou nemůžu dát plné hodnocení. ()

Segrestor

Ze začátku to pro mě znamenalo hodně. Byl to přesně ten typ seriálu, který bych vydržel koukat v kuse celou sezonu a spokojeně u toho ržát jako kobyla v poslední fázi komplikovaného porodu. Bohužel se i zde tvůrcům podařilo rozmělnit našlápnutý příběh do dílčích katastrof, které zahubily sebe samu. A kombinace, co se stane, když proti sobě nastoupí ÝTÝ a PREDÁTOR nebo RUMBURAK a WOLVERÝN, mě vlastně nezajímají. Je to převeliká škoda, když si vezmu, kolik zajímavých seriálů bylo předčasně ukončeno na úkor tak sprasených nástaveb jako u Heroes, je mi to tuplem líto. Na druhou stranu Heroes měli skvělou komiksovou atmosféru a vyplašili nejednoho fanouška sci-fi ze svého doupěte. Hudba na pozadí dokázala rozvibrovat chřípí víc, než žvýkačka Orbit zpoza stolu. Je to tak, kdyby se tvůrci vydali cestou fanouškovského stylu a vykašlali se na tu mainstreamovou patinu, vznikl by právoplatný kult, který by dlouho nikdo z piedestalu nesundal. Takhle se to tak nějak pohřbilo samo. ()

Psema

Neuvěřitelné, jak krátká chvíle stačila Kringovi na to, aby Hrdiny spláchl definitivně do záchodu. První série je boží, protože nabídla superhrdinský koncept v civilní formě a místo spoďárů přes kalhoty řešila duševní pochody jednotlivých postav a jejich zařazení v normálním světě. Druhá sezóna oproti tomu nenabídla vůbec nic. Jen některé linie zbytečně zamotala, scenáristé začali cpát do děje čím dál víc zbytečné vaty a Kring předvedl, že není zase tak geniální, jak mnozí předpokládali. Stále však šlo o solidní nadprůměr. Což se rozhodně nedá říct o sezóně číslo 3, která používá ty nejstarší seriálové zlozvyky, jaké si dovedete představit. Každý má něco s každým, vrací se domněle mrtvé postavy a Kring jen dokazuje, že nemá koule na to, odklidit zbytečné charaktery z cesty. Zkrátka slabota, navíc natahovaná jako žvýkačka Hubba Bubba. ()

Hal_Moore

Po první sérii - Jde o další z dynamických, výborných seriálů nové generace z produkce USA. Svět superhrdinů tak trochu jinak - žádné kostýmy, velkolepá prohlášení.. Tady se hraje na anonymitu vůči okolnímu světu a na cestu za jediným účelem - zachránit roztleskávačku, zachránit svět. Seriál je plný neokoukaných a přesto odněkud známých tváří. Každý si najde toho svého favorita (u mě jednoznačně vedou Peter Petrelli a Claire), na druhou stranu se zase může stát, že vám některá z postav nesedne (všichni okolo Micaha). Po první sérii převládá spokojenost a roste zvědavost na sérii druhou. ()

TeeAge

S01: Daľší seriálový počin, ktorý stavia na nadprirodzené schopnosti postáv (už zo základu sympatický rys pre človeka) a neustálej nenaplnenosti diváka v tom, čo bude dejovo nasledovať v ďaľšej epizóde. Tak to má byť. Jediné, čo by som vyzdvihol ako negatívum, je občasné rozťahovanie deja, tojest i metráže - na úkor tempa a gradácie. S02: Dojem dejovej rozťahanosti ustúpila, naopak zvyšuje sa tempo a počet dejových prevratov stúpa. ()

molotov

100% Hodnocení první série. Už hodně dlouho mě žádný seriál tak nestrhnul jako Heroes, abych ho celý shlédl za jeden týden. Vynikající nápad, skvěle vymyšlený příběh, velké množství hrdinů, díky kterým se ani chvíli nenudíte a všechno rychle odsejpá. Sylar je navíc jeden z nejlepších záporáků poslední doby. Navíc mých sto procent je hodnocení od člověka, kterýho x-meni nechali naprosto chladným. Hrdinové jsou ale bomba. ()

LihO

Videl som prvé dve série, prvá bola super, druhá o dosť slabšia. Dobre to bolo vymyslené, výborné obsadenie, efekty tiež. Celkom fajn to bolo aj spracované, hlavne strih. Keby že mám hodnotiť len prvú sériu, tých hviezdičiek je 5 :) ()

Hellboy

Zajímavý a dost originální seriál o superhrdinech. Sympatická věc je, jak se ke svým komiksovým kořenům a zdojům inspirace věřejně hlásí: Issac Mendez kreslí komisky, Hiro hlavně ze začátku měl nějaké narážky na Spider-mana atd.. Zřetelná je hlavně inspirace v komiksových veledílech jako jsou Strážci (Watchmen) Alana Moorea či Vycházející hvězdy (Rising Stars) Michaela J.Straczynského a také týmovkami jako jsou X-men. Je zde velké množství postav, což je chytré, protože pak si každý najde svého favorita, ale je tu i několik postav, které mě téměř štvaly, především pak Niki a její rodinné problémy. První serie neskončila nejlépe, poslední díl trochu zklamal a několik dílů se zabývalo nesmyslama (alternativní budoucnost, ke které ovšem nedojde, jak mi hned došlo, takže v seriálu vůbec být nemusela) ale za své poutavé a dobře zpracované téma si minimálně silné 4 **** zaslouží. Druhá serie také není špatná, spolu s Peterem se snažíme přijít na to, co se mu stalo a ještě jednou "zachránit" svět, zde ale už mi přišlo, že svět by se ani nemusel zachraňovat, kdyby ho svou hloupostí někteří "hrdinů" nedostali do problému... ()

3DD!3

Po pilotu jsem hodně příjemně překvapený. A taky dost zvědavý co se z toho bude klubat dál. Zatím nejzajímavější z jedinců se mi jeví ten časoprostorový japončík (tuším že se jmenuje Hiro) a ta kočka co ji hraje Ali Larter (za a) je to kočka, b) její schopnost vypadá zatím nej-nej-nej no nejdivněji? asi :-). O několik dalších dílů později... To co se dělo v pilotu bylo jen slabé kafíčko. První série HEROES nabrala od začátku neuvěřitelné tempo a díky povětšinou kvalitním scénářům si ho udržela až do konce. Skvěle napsané charaktery se podařilo výtečně obsadit a herci předvádí více než slušnou práci. Kringovi se navíc podařilo vybrat opravdu zajímavé schopnosti, kterými hrdiny vybavil a vyloženě si je užívá. Taky ví co by lidi rádi viděli a tak jim to ukazuje. Hlavním ale zůstává možnost ztožnění s postavami. Problémy, které řeší. Právě to je nejsilnější karta HEROES. Protože vás zajímá jestli Hiro dokáže změnit budoucnost, protože vás zajímá jestli se Peter naučí létat nebo později sebekontrole. Nebo dále se rozrůstající mytologie. Postavy, které nejsou tím, čím se zdáli být a události, kterým jste nepřikládali velkou váhu se stávají klíčové. Už teď se nemůžu dočkat druhé série a to ta první právě skončila. Druhá kapitola, vinou stávky scénaristů pouze jedenáctidílná byla, přiznejme si to, o dost slabší než vynikající první série. Rozjezd druhé řady jakoby kopíroval první díly té první. Jenže jsme přišli o moment překvapení, o nové hrdiny, o zavedené hrdiny a dokonce i o napětí. Čekal jsem víc a to asi myslím každý. Nicméně náhled do třetí kapitoly HEROES mě potěšil. Protože to, "že je On zpátky" pro mě mělo mnohem větší význam než celá druhá série. P:S: Radost jsem snad měl jen z elektrické Kristen Bell. Třetí kapitola, nikoliv řada, doslova vyrazí dech. Události nabírají obrátky, cesty časem sem a tam a do toho se ještě na scénu přichází pan Petrelli. Tomu prostě říkám využití potenciálu. Nově příchozí charaktery nevadí, ale nijak v paměti neutkví (až na výše zmíněného taťuldu) a díky séru se nakonci docela zajímavě zamíchaly karty třeba mezi takovým Andem a Hirem. Když k tomu pak přidáte situaci mezi dvěma hlavními bratry... no čekají nás zajímavé věci. P:S: Opravdu jsem si vychutnal dvojdíl se zatměním slunce, který vnesl do seriálu jedinečnou, netypickou atmosféru. Kapitola čtvrtá se vydává úplně jinudy než bylo naznačeno v první půli třetí řady. Všechno je najednou civilnější a obyčejnější. I když pak zase člověka mrzí ty nelogičnosti. Mohla z toho být 24ka se superhrdiny. Škoda. Mrzí mě, že Sylara zase odstavili stranou a poslali ho hledat taťku. Přitom jeho začlenění do hlavního děje vede k nejlepším dílům (v závěru je to hodně znát). Kdyby bylo jen na mě, přejmenoval bych seriál na SYLAR a na ostatní hrdiny se vykašlal. Uvidíme co nabídne další řada. Našlápnuto má zatím velice slušně. Pátá kapitola mě chytla za slovo, když jsem mluvil o tom, že by se seriál měl více věnovat Sylarovi a na začátku nám ho dokonce nabízí ve dvou verzích. Naštěstí se zvýšila i kvalita příběhů jiných postav (dokonce i Claire) a nový záporák Robert Knepper je opravdu dobrý, stejně jako celý nápad s karnevalem. Jsem zvědav jestli se dočkáme další sezóny protože ta malá ukázka znovu vzbudila můj zájem. () (menej) (viac)

Arachneuss

1. série: 85% 2. série: 60% 3.série - 1.část: 60% 3.série - 2.část: 40% 3.série - 3.část: 50% Hrdinové začínali tak slibně! Nyní se pouze jedná o scénáristicou rychlokvašku, jenž už ani nemá smysl sledovat. Po třetí série se seriálem končím. ()

Eddard

Kompletní první série. Výborně, seriál si svou úroveň nejen drží, ale dokonce se čím dál zajímavěji rozjíždí. Postupem času jsem si oblíbíl všechny hrdiny, i když prim hrají "telepat" Parkman, "rozdvojená" Niki¨/ Jessica, "manipulátor" Bennet a "vražedný zlosyn" Skylar... Kvalitativně proklatě vysoko, olizuju se až za ušima, ale kvůli poněkud pomalejším a nervóznějším prvním dílům zatím zůstávám na čtyřech hvězdách. Konec první série mě malinko zklamal, všechno se odhrkalo moc narychlo a tak nějak polovičatě. Jako kdyby najednou dostali scénáristi kudlu pod krk, s tím, aby zápletku ukončili o dva, tři díly dřív než původně zamýšleli... Škoda přeškoda... Dohromady ale stále poctivých 80% ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)