Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

lisma

Toto je imho jeden ze the best of současných nejej-britských sitcomů, které mohou vaše oko potěšit. Prostředí IT + naprosto geniální herecká sestava + neskutečné scénáře = zaručená zábava a zcela zasloužených 5 hvězd. Jediné mínus je z mého pohledu "odchod" bosse Denholma. Jeho nástupce, sexistický Douglas je ovšem poměrně zdařilá náhrada a tak si toto dílo udržuje svoji kvalitu po fšechny své série. ()

májovec13

Po první sérii musím říct, že sem čekal o něco víc. První dva díly sou super, ale ty další už mi přídou až příliš praštěný. UPGRADE: Po shlédnutí všech dílů upravuji na 5...druhá a zejména třetí série nemají chybu! Mossova líbačka s Royem je best ()

AdamK.

Seriál, který čerpá hlavně z podivínství a sociální nepřizpůsobivosti dvou kamarádů a spolupracovníků v IT oddělení. Chytrý britský humor ()

geedee

Tenhle seriál má jednu VELKOU nevýhodu: Má jenom 18 epizod a to je málo na tak famózní seriál. Skvělé gagy a fantastičtí hlavní hrdinové v čele s neuvěřitelnou (či spíše s neskutečně dobře hrající) Katherine Parkinson a občasseobjevivším hlídačem serverů. ()

The_God

Výborný seriál. Skvěle se u něho bavím a taky poměrně ty dva chápu, protože v práci jsem mezistupínek mezi kancelářskou krysou a ajťákem, takže pomáhám kolegyním (a občas kolegům) s problémy s pc (výběr z těch lepších: nešly zavřít excelovský tabulky a mizely z vybraných buněk čísla - pravítko "přišláplé" šanonem mačkalo mezerník; rozházený zkopírovaný text z webu - zarovnat vlevo; nefungoval druhý monitor - zasunout pořádně zdrojový kabel, etc. etc.). ()

brunette_1

Občas v tom vidím samu sebe, jelikož taky studuji IT, ale musím se přiznat, že mám kolikrát záchvaty nekontrolovatelného smíchu. Někdy ty jejich hlášky a to uvažování hraničí s debilitou, ale je hlavní, že to lidi rozesměje :) ()

HH47

Prvé 2 série som videl asi milión krát, tretiu 2 krát, a štvorku raz, viackrát si pozriem asi iba Italian for Beginners, ostatné časti slabota, posledná časť doslova mega nuda. Piatu sériu už aspoň nebude robiť Linehan, mám ho rád ale starne. ()

Chuchmi

Zastávám se toho, že seriál by seměl hodotit pouze po zkouknutí všech dílů a ne po zkoknutí jednoho či dvou. IT Crowd jsem viděl všechny díly. Bohužel sklamání. Fráze "Zkusili jste to vypnout a zapnout" už časem omrzí a Linehan dělá z Ajťáků totální paka. Jedna hvězdička za to že konečně někdo antočil něco o ajťácíhc. Nechámu jak tento seriál může mít tak vysoké hodnocení....srrovnávat s Big Bang Theory to nejde, to je skvělý seriál toto je (apoň pro mě) brak... ()

Sethiel

Kvalita seriálu se díl od dílu dost liší (bezkonkurenčně nejlepší díl je pohřeb Jen), ale celkově zůstává hodně nadprůměrná se spoustou hlášek, u kterých se zasmějete i nahlas. To už bohužel neplatí ve čtvrté sérii, za kterou musím dát (minimálně jednu) hvězdičku dolů, protože ta mě vyloženě nudila a samotná by byla tak na dvě hvězdičky, s přivřením oka. ()

Dekovnik

Have you try turn it off and on again?! Co vznikne když spolu do jedné kanceláře v Reynholm Industries posadíte počítačového odborníka Roye, maminčina mazánka Mosse a manažerku Jenn, která neví o počítačích téměř nic? THE IT CROWD - jeden z nejlepších sitcomů současnosti! Britský humor dávkovaný v přiměrěných dávkách, takže ani po 4. sérii neztrácí seriál šťávu. Jinak než v originálním znění? - nikdy. ()

aranek

Není to úplně špatný seriál, ale něco mu schází; snad jen to, že se není s jakou postavou identifikovat, obě hlavní jsou poněkud nechutné a humor bývá předpověditelný a málo ... jak to říct ... intelektuální? sarkastický? ()

yurnero

První dvě série se mi moc líbily, ale i přesto dám pouze tři hvězdy, protoze tenhle typ humoru prostě a jednoduše nemám zase až tolik rád, ale jsem si jist, že si seriál najde spoustu příznivců, kteří stlačí vyšší hodnocení. RED DWARF forever ()

ondrach

Škoda, že nejsou (zatím) nové díly, tohle je totiž pecka! Konečně seriál, co má logiku, člověk se u něj pořádně zasměje a s radostí si pouští staré díly pořád dokola. Nemá to chybu! ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake