Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

werus

Neee.. tak tohle ne. Ještě jsem neviděla povedený britský sitcom a ani IT Crowd není vyjímkou. Bohužel. Jedna věc je, že je to nic moc pokoukání, seriál roku 2006, který vypadá přinejlepším na rok 1996. Ale to se dá samozřejmě překousnout. Daleko horší je stránka obsahová. Všichni mi říkali, jak je to vtipný, to jsem teda naletěla.. Prokousala jsem se zhruba od půlky řady a dál do toho nejdu, radši se podívám na něco jiného. Třeba na něco vtipného.. A to podle mě, IT Crowd, prostě není. Objevily se tam scény, ve kterých byl potenciál a mohly by být i fakt vtipné, tvůrci je ale bohužel zabili nějakou neskutečně trapnou hláškou jedné ze svých trapných postav. Ony totiž ty postavy, sympatiemi rozhodně neoplývají - pro Roye asi nemohli vybrat odpudivějšího chlápka, Jen na mě zas působí jako (slušně řečeno) slepice. Trouba Moss to drží na těch dvouch hvězdách. Tímto se chci omluvit Dexterovi, že jsem řekla, že to není až tak dobrý seriál. Ještě ráda se k němu vrátím.. ()

wampire23

Po prvom dieli som nechápal, čo má byť na tomto kultové. Ale postupne som si Mossa a Roya zamiloval. Tie ich neskutočné hlášky a príhody ma vždy pribijú do kresla a nepustia až pokým je bránica poriadne vymasírovaná:D. A o masakri v podobe druhej série ani nehovorím:D. Hneď po Black Books najlepší britský komediálny seriál. Snáď sa dočkáme aj ďalších sérií. Potenciál je neuveriteľný. ,,Kdy zemřu?" ,,Tento čtvrtek." ,,Tento čtvrtek?" ,,Opakuji, zapomněli sme na přestupné roky." :D:D:D ()

Phillo

Po tretej série mažem svoje predošlé hodnotenie aj komentár a idem do maxima. Momentálne najvtipnejší, najoriginálnejší a scenáristicky najlepšie vygradovaný seriál. A s kvantom hlášok, na ktoré sa nezabúda. ()

Greg25

Roy (Chris O´Dowd) "A zkoušeli jste to vypnout a zapnout? Ujistili jste se, že je to zapojené v zásuvce? Určitě? Dobře někdo k Vám přijde za chvíli." (položí sluchátko) "Možná." Co ktomu dodat? Jeden z nejlepších (ne-li) nejlepší britský britcom od Grahama Linehana. Miluju tenhle seriál a všechny jeho postavy a hlášky, které se stávají doslova kultovními. :-) :-) :-) :-D :-D :-D ()

masiko

Asi to bude tím, že od tak opěvované věci jsem čekal něco víc, ale byl jsem velmi překvapen. V IT Crowd je solidní dávka velmi slušných vtipů, který seriál drží v podstatě vysoko nad průměrem. Doba mezi jednotlivými fóry je však velmi neatraktivní a pozornost na sebe tak strhává hlavně silně přehrávající ústřední trojice. Dále je podle mě kamenem úrazu, že většina fórů se jakoby dělí mezi již smíněnou ústřední trojici, chybí zde jakýsi vtipný tahoun. No prostě celkově jsou to slabší 4*, ale díky některým vážně kultovním hláškám se rozhodně nejedná o zklamání. ()

chalp

Drž hubu a hele nemám žádny zájem...asi todle uslyšíte když na tento inzerát odpovíte.Jsem idiot a nezajíma mně nikdo akorát ja.PS: psy nechci. ()

D@ve

Obrovská škoda že úroveň dílů je tak kolísavá ... Ale za ty záchvaty smíchu co dostávám bych byl ochoten uvažovat i o vyšším hodnocení....:) ()

waits

"Zkusili jste to vypnout a pak zapnout?" Hodně vtipné a přitom zcela realistické duo informatiků:) Shlédnuty všechny díly. ()

Furmi

Suchý, nepodarený Anglický humor. Nevravím že som sa nesmial vôbec ale boli časti v ktorých vôbec, časti ktoré boli celkom zábavné a časti kde som sa len priusmieval. Keď anglický humor v seriálovom poňatí tak jedine "Moja rodina". Toto hraničí miestami až s trápnosťou. 40% ()

cherita

„I’ve fallen to the communists!“ „Well, they do have some strong arguments.“ Mimochodem, taky už jste se snažili zničit internet zadáním slova google do vyhledávače google? Je tam i pár nechutných vtipů, bez kterých bych se klidně obešla, ale na druhou stranu některé díly nebo momenty bych si mohla dávat zas a znova a věřím, že by mě nikdy nepřestaly bavit (gay muzikál, Jenina kuřácká anabáze nebo Royova strastiplná snaha nafotit firemní kalendář). Na pět hvězdiček to pořád ještě není, ale občas k tomu Roy, Moss a Jen neměli daleko. ()

Kratoc

První série úžasná, vtipy neoposlouchané a prostředí neokoukané, stejně jako představitelé hlavních rolí. Ve druhé to už začalo trochu skřípat a ve třetí ... No, bylo by lepé, kdyby to skončilo na vrcholu slávy jako Červený Trpaslík. ()

Tichošlápek

Skvělý kvalitní britský seriál z počítačového prostředí. :-) Velmi i dobré inteligentní parodie na řízení firmy, události a jiné situace. Jen škoda, že každá série má tak málo dílů. Tento seriál si zaslouží všech pět hvězdiček každopádně. :-) ()

Pennyzka

Lepší seriál už asi v životě neuvidím. Neznám nic, co by se tomuto seriálu aspoň trochu vyrovnalo. Není to úplně klasickej britskej humor + ta třešnička na dortu jsou hlavní postavy, z nichž každá je vtipná. IT Crowd mi v šestnácti pomohli přežít mononukleózu. Nebylo to poprvé ani naposledy, co jsem si dala všechny 4 série :) IT Crowd je láska na celej život. ()

Hepy13

Kdybych nemohl porovnávat s Big Bang Theory, bylo by to možná i 5* ale těžko říct. Oba Ajťáci srší nápady a jsou vtipní přesně tak jak mají být. Ale co mi nejvíc vadilo, byla ta příšerně uječená ženská. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byla nějaká postava tak protivná a nesympatická jako právě ona. Srovnávat jí s krásnou a vtipnou Penny s Big Bangu to je uplně mimo mísu. Dávám 4*. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake