Ajťáci

Ukážka z filmu 8
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Millanium

Kromě prvního dílu, který byl poněkud rozkoukávací jednoznačně jeden z nejlepších britských seriálů. Na rozdíl od Black Books tady nejsou žádná slabá místa. 90% ()

Master19

IT crowd se nenápadně, ale o to jistěji, stává mým nejoblíbenějším britským seriálem. Nemůže za to jen ústřední trojka, je to prostě tím humorem, který je - narozdíl třeba od Červeného trpaslíka - mnohem bližší a hmatatelnější. ()

Moviemaker

Britsky humor naprosto miluji tak co dodat jednoduse bozi. Nektere hlasky dokonce hńadchnou programatory. Takpkud jste vystudovali prumyslovou skolu tak se podelate smichy ()

swe

První série - 80 % : Fajn seriál o dvou cáklých týpcích z oddělení IT a jejich možná ještě cáklejší šéfce se slabostí pro boty :). Pokud můžu srovnávat s Big bang theory, humoru je zde sice méně, ale některé vtipy jsou skutečně usmrcující! Druhá série - 60 % : Druhá řada je silně nevyvážena, průměrné díly se střídají s těmi výbornými! Třetí série - 90 % : Velice povedená! Nahlas jsem se smál u každého dílu! Roy mi velmi připomíná jednoho mého kámoše, který si také o sobě navymýšlí brutální hovadiny aby se zalíbil nějaké kočce a stejně jako Roy se díky tomu pokaždé dostane do neuvěřitelných sraček. P.S. Já věděl, proč si ten Facebook nepořizovat...Čtvertá série - 70 % : ()

Petr23

Naprosto vynikající seriál, který se řadí mezi mé nejoblíbenější. Už dlouho se mi nestalo, že bych se smál skoro u každého dílu. Pro mě GENIÁLNÍ. ()

Brandon

Jako ajťák můžu o seriálu zodpovědně říct, že je všechno špatně ;-) Roy a Moss jsou ukecaní troubové mající problém se začlenit do reálné společnosti (zejména té dámské). Ale to by klidně mohli být i účetní. Typický ajťák je tichý introvert s jedinečným, ne vždy běžným smrtelníkem pochopitelným, smyslem pro humor, s dobře vyvinutým logickým myšlením a brilantními teoretickými a analytickými schopnostmi. Vivat Google :-) Vtípky dvou asociálních kreténů a ukejhané husy dostatečně nevyužívaly potenciál unikátního živočišného druhu ajťáků. Nuda! ()

Nyck

Dříve jsem shlédnul dva díly IT Crowd a absolutně mě to nebavilo. Nedávno jsem si řekl, že bych to mohl zkusit znovu. Pustil jsem první díl a dopadlo to shlédnutím celého seriálu až do konce. Najednou mě totiž IT Crowd pobavilo, pochopil jsem jeho humor... a já se smál a smál. :) ()

hroubek

Seriál, který musí ocenit každý, kdo mám rád inteligetní humor se špetkou humoru černého.Postavy jsou úžasně napsaný a zahraný.Mrzí mě, že jsem se k seriálu dostal takhle pozdě a doufám v další díly. ()

Narya89

Těžko hodnotit, protože ne každému se líbí tento britský styl humoru....podle mého názoru ale kdo neviděl scénu s Jeninými střevíci či Roye na záchodě pro invalidy prostě nežije:) Ne, teď vážně...naprosto nejlepší komediální seriál, co znám. Jako jediný mě vždycky zaručeně rozesměje, ať mám náladu jakoukoliv. Jen škoda, že tak krátký a že čtvrtá série začala už poněkud upadat, protože do té doby byl každý díl lepší než ten předchozí a každá hláška legendární. Snad s námi Roy s Mossem a Jen zůstanou ještě alespoň na pár sérií. ()

chubaka

Člověk se neubrání srovnání s mým milovaným Black Books, a stejně jako mnozí se musím připojit k tomu, že jsou to velmi podobné seriály, ale Black Books mi přijde ještě o něco lepší. Jedním z důvodů je hlavně slabá 4. série která, až na předposlední díl, velmi pokulhává za především skvělou 3. řadou. Každopádně seriál má výborné obsazení ( snad až na Katherine Parkinson), která se mi herecky moc nelíbila. Celkově se mi IT Crowd líbil, ale přece jen, na těch 5 hvězd to dle mého nemá. ()

Sany33

Pomerne slabší začiatok z hľadiska humoru ponúkli prvé dve série. Neskôr sa ale zábava rozbehla v plnom prúde a 3 a 4 miniéria mi ponúkli neopakovateľné chvíle dobrého a luxusného anglického humoru ako ho poznám a mám rád. Aj keď musím podotknúť, že pán Raynholm mi bol oveľa viac sympatický a vedel ma viac pobaviť ako jeho syn, v tom teda dávam plus 1 a 2 minisérií. Roy a Moss boli od počiatku fenomenálny a navzájom sa dopĺňali vtipnými poznámkami alebo bláznivými situáciami. Kompletne za celý seriál som sa teda rozhodol udeliť 75%. ()

romajz15

Pro mě je to mnohem vtipnější než TBBT. Nejoblíbenější epizoda S1E2, zejména za tu vtipnou televizní reklamu a scénu s hasičákem. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake