Ajťáci

Ukážka z filmu 5
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

lakikaki

Po Black Books prichádza ďalší vynikajúci brit-com od Grahama Linehana, ktorý mi síce nie je až tak sympatický ako už spomínané Black Books, ale stále je to veľká zábava. S hodnotením som si počkal až do začiatku druhej série a po prvých dvoch epizódach musím povedať, že o nejakom zhoršení nemôže byť ani reči. Už sa teším na ďalšie epizódy a snáď aj ďalšie série... EDIT: Po skončení tretej série plné hodnotenie oslablo, ale ešte stále zostáva. Malé zaváhanie v podobe dvoch slabých epizód (3x02, 3x03) a trošku nemastné-neslané finále seriálu odpúšťam, vidieť pravého Jokera a samotný internet totiž nemôžete len tak hocikde. P.S.: V žiadnom prípade nesledujte IT Crowd s dabingom! Pustil som si jednu nadabovanú časť, ale dabing je otrasný a zabíja celý seriál. ()

Wormboy

Tak ako to uz pri serialoch byva, niektore casti slabsie, niektore silnejsie, kazdopadne vsak tie silnejsie patria medzi absolutne perly, pri ktorych som sa doslova valal smiechom :) ()

Andre3000

Božínku, je vidět, že v Anglii se konečně něco povedlo, bylo už na čase, Trpaslík už si odsloužil svoje a nestačí na vše sám. Seriál, který mě dostal svou ptipností a odvahou pustit tyhle tři herce vůbec na obrazovku :-))) ()

MarekT

Jednadvacáté století je nějaký ten pátek v plném proudu a tak ani není překvapením, že z bezedné studnice britcomů se povedlo vylovit i něco o pracovnících IT. Tohoto díla se ujal nám známý Graham Linehan (Black Books, Father Ted) a povedlo se mu vytvořit další, dnes již kultovní, skvělý seriál. Už v samotném úvodu je laťka nastavena vysoko a dá se srovnávat s klasikami typu Red Dwarfa nebo Hotýlku. Hlavně v první sérii s trochu nadsázky platí, že co replika, to rovnou záchvat smíchu. Nápady a jejich následné zpracování jsou samozřejmě naprosto skvělé. Ovšem jak jsem řekl, to platilo pouze pro první šestici dílů. Kvalita druhé série s každým novým dílem klesá, vtipy začínají být předvídatelné a vůbec nepomáhá tah nahrazení otce Reynholma jeho synem. Proto také nedávám za pět, nýbrž jen za čtyři. Škoda. Co se herců týče, tak jestli je pro všechny Chris Barrie spíše Rimmerem, tak Richard Ayoade asi bude mít navždy na sobě cejch Mosse. Oblíbený charakter nemám, jelikož je si hlavní trojice až moc rovna. Teď (prosinec 2008) máme v polovině třetí sérii a ta je docela oživením po vesměs špatné "dvojce". No, toť vše a nezapomeňte, že pokud bude potřeba tísňového volání, tak staré číslo 999 bylo nahrazeno novým - 0 188 999 881 999 119 725 3 (ovšem jak jsem při sledování Black Books zjistil, tak Linehan tohle převzal právě z Blackova knihkupectví). *** Doplněk (28.12.2008): Svoji kvalitu si udržela až do konce, i Douglas mě nepřipadal nijako trapný jako v sezóně minulé, ovšem pořád to není na pět hvězdiček, tak uvidíme, jestli Linehan poruší tradici a natočí ještě čtvrtou řadu. ()

Flynn

Skvělý start, prvních pár dílů jsem prostě totálně žral, scénky se screensaverem mě fakt dostávaly, ale potom se to zlomilo a spíše než bavit mě začal seriál nudit a prudit, podobný osud jako Black Books. Škoda, rozhodně to mělo hezky našlápnuto. ()

Pajky3 odpad!

ne, ne, prostě ne. Britkom neni muj šálek kávy a tohle to určitě nezlepší. Bohužel vtipy jsou trapný, navíc klasika smíchu diváku v pozadí mě děsí od dob Beana. Ne tohle prostě ne. Nedokážu na to koukat. Opravdu nechápu co je na tom tak úžasnýho, dobrýho a skvělýho. Pro mě je to po Beanovi druhej nejhorší seriál vůbec. ()

magnolia

tohle beru jako vzpomínkový seriál na mé krátké působení na fakultě informatiky a samozřejmě také na pobyt na matfyzáckých kolejích. naprosto nejlepší jsou díly s "fire, exclamation mark." a "gay musical called gay." - u kterého jsem teda při prvním střihu na mosse za barem spadla ze židle. nevím, jestli jsem před to neměla napsat "spoiler" ;o) ()

necisty

Nejdřív bych hodnotil 4 hvězdami, ale co se tak prokoukávám dál až jsem se dostal k dílu 3x04 - Projev, který mě položil na kolena, musím vyzvednout hodnocení k výšinám, protože účel pobavit tento seriál splňuje výborně:). Ze začátku jsem se bál, že budou dělat z IT maniaků opravdové idioty, ale naopak je to podáno v rozumné formě a i když se třeba v některých situací vžijete do hrdiny, tak se necítíte trapně. Nad některými díly i žasnu jak to vše dokážou tvůrci poskládat. Spoiler: Trošku mě mrzí odchod pana Reynholma, protože jeho syn ač není špatný, tak není dostatečnou náhradou, ale co se jim musí nechat, byl to snad ten nejlepší odchod co jsem kdy v seriálu viděl:D. Richmond zde funguje jako zajímavé zpestření a mě osobně se zamlouvá už jen kvůli vizáži a COF:). Jen se mi jako žena moc nelíbí, to zdůrazňuji, protože se zde v pozadí nachází spoustu nádherných ženských, ale jako herečka je úžasná. Z kama že to je? No jo Made in Great Britain:)... ()

spygirl

Zvláštní sitcom... jednotlivé díly jsou buď přímo geniální, jindy jen skvělé, jindy zas nic moc... a něco mi tam třeba nesedí... Moje nejoblíbenější postavy jsou určitě Jen a Roy. Kéž by se někdy dali dohromady, ale to se nestane... i když... :-) Ale abych to nějak shrnula - bláznivé, vtipné, někdy přehnané, občas trapné a prostě britské. :-) +++ Perfektní díly, na které se můžu dívat pořád dokola: Yesterday's Jam, Calamity Jen, The Haunting of Bill Crouse, Aunt Irma Visits, Return of the Golden Child, Moss and the German ( :D ), The Speech, Friendface (geniální) +++ Nemůžu se dočkat 5. řady!!! ()

pufina

Mám ráda britský humor, to je na filmu velké plus a taky skvělé postavy, provedení, scénář.. Ale nikdy to nebude můj oblíbený seriál, to asi ne, sorry Royi.. ()

Eviator

konečně něco, čemu se může zasmát každý... Hello computer! nebo Pokud se nedokážete chovat jako team jste všichni propuštěni ()

Davosh

Skvěle napsané a zahrané postavy s chvílemi opravdu dokonalé vtípky dělají z IT Crowd to nejlepší od Červeného trpaslíka, co se na anglickém sitcomovém poli objevilo. ()

c.tucker

Naprosto geniální komediální seriál, který mě dokáže rozesmát každým dílem. Mám sice oblíbenější, ale i ostatní jsou výborné. Prostě IT technici, který šéfuje ženská, která o počítačích ví jen to, že mají myš. ()

Indian666

Škoda jen že seriál má tak málo dílů, protože na něj bych se vydržel koukat do nekonečna. Noplývá sice tak absurdnim a někdy až moc přehnaně ,,odborným,, humorem jako v The Big Bang Theory za to je to ale typický přklad toho britského humoru, který mám tolik rád...či-li jasný plný počet hvězdiček :)...jo a jěště se musím přiznat, že český dabing neni tak neposlouchatelný jak se tvrdí i když dost dobře nemohu srovnávat, v angličtině sem viděl opravdu jenom minimum každopadně v originále je to většinou jasně lepší ()

BoXBe

Napůl geniální humor, napůl v podstatě pitomost. Za legendární vtípky, které používám dnes a denně poloviční hodnocení, za pokleslou vesměs sexistickou srandu nedávám nic... ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake