Ajťáci

Ukážka z filmu 3
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Kryton

Bravo Bravo Bravo celé Britanii , opět potvrdila kdo má prim v komedialních seriálech. "Zadaním google do google.com opravdu nespadne internet!" ()

mad_ness

"Ou uan uan ejt najn najn nájn ejt ejt uan nájn nájn, najn uan uan nájn sevn tú fájv ... tríííí!" "Uéééééér ROY?" ... a môžem donekonečna, ale sa mi nechce. ()

FFilipCZ

Tak tady budu muset být hodně kritický. Trvalo mi dlouho, než jsem se k tomuto seriálu dostal, mnoha kamarády jsem byl lákán podobně jako na TBBT. Bohužel právě díky závislosti na Sheldonovi a jeho partičce jsem čekal podobné potěšení. Musím ale uznat, že britská partička ajťáků mi moc nesedla. Což o to, herci jsou celkem příjemní, přízvuk mě také baví a znělka je supercool - můžu jí poslouchat pořád dokola. Ale když pominu těch pár fórků typu "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" a telefonním číslem, nic závratného mě u toho to seriálu nenadchlo, netěším se na další díly a dějově mě moc nevtáhly. Z povinnosti nejspíše dokoukám všechny série, ale tím pro mě toto plnění seriálového restu končí. ()

ladko

Už po šiestich častiach sa z The It crowd stal kult. Po dvanástich častiach(ktoré som mimochodom videl minimálne 15 krát a vždy sa excelentne zabávam) sa na kultovosti nič nemení. Druhá séria je síce objektívne slabšia ako prvá, ale stále sa našli momenty, kedy som ostal v slzách smiechu. Mossove "Yes, miss?" v prvej časti druhej série je jedna z najlepších komediálnych scén, protipirátska reklama a tých momentov je vlastne toľko, že je ich zbytočné vymenovávať. A must see! ()

Cimr

Nejhumorovitější humor. Tyhle absurdní scény mě vždy zaručeně dostanou (kupříkladu jízda na vozíku, při které kouká jenom hlava..). Britové jsou prostě Britové, v tomhle na ně nikdo nemá. Volám - jen více IT Crowd! "Můžu vám položit otázku?" "Jasně!" "Jak to tu vlastně můžete přežít???" "J-A-K T-O T-U VLA-STNĚ..." "Mossi, negoogli to!" ()

themic

Hned na první pohled je z toho poznat typický britský humor, který všem úplně vtipný nepřipadá, mě tedy ano.:) Další skvělý seriál z britské tvorby s výbornými hláškami, u kterých se prostě musí každý řezat smíchy. Super seriál, který vážně stojí za shlédnutí, škoda jen, že je dílů tak málo. Hodnotím 100% ()

selfesteem

Neskutečný útok na mou bránici. Škoda, že má tak málo dílů. Ale ono možná opravdu platí, že méně je někdy více. U IT Crowd se dokážu smát tak, že mě strašlivě bolí břišní svaly a tečou slzy a to i po několikáté, a že se takhle směju jen občas, zato pak pořádně a opakovaně, až tím můžu lézt i na nervy. U Royovy věty: "I am disabled" jsem opravdu nevěděla, kdy mám dost. IT Crowd patří jednoznačné prvenství v mé seriálové desítce. ()

Ozo

Výborný anglický humor, podávaný v té nejlépe zvolené stopáži, přičemž děkujete, že díly nejsou delší, protože by jste smíchy asi umřeli. Výborný scény jsou, že když něco nefunguje (hasící přístroj, stresoměr), tak ukážou nálepku "Made In Britain". Perfektní záležitost. ()

Korbitch

Je to sice parádní sitcom,ale kvalit takových black books nebo červeného trpaslíka nedosahuje ani náhodou! Přesto povedených 90%! ()

Rosana

Shlédla jsem 3 řady, abych se nemusela učit biochemii a rozhodně to nebyl ztracený čas. Nejlepší je ten díl s botama (1. řada, 2. díl) ()

Paxxx.cz

Perfektní a originální sitcom, u kterého jsem se příjemně pobavil. Škoda, že topka seriálu je tak malá. Tohle je první seriál, který se mi tam o chlup nevlez. ()

verbst

Docela zklamání. (kolikáté, že už v poslení době?) Glorifikaci a srovnávání s The Big Bang Theory nepochopím. Vždyť je to každý o něčem jiným, ne? No a nevyrovnanost dílů, kdy jdete od nudného k nudnějšímu, a pak přijde megabžunda je obrovská! U Black Books kvalita kolísala mezi dobrým dílem, a dílem hraničícím s genialitou. Tady je to jinak. Škoda. ()

Greg

"Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?" Nezapomenutelná dvojice IT odborníků Roy a Moss společně s jejich občas zmatenou šéfovou Jen a jejím vedoucím Dernholmem a pak i Douglasem donutí diváka velmi často k smíchu (spíš ale pokud máte rádi někdy velmi ostrý britský humor a trochu rozumíte informatice). Aneb "Zkoušel jste to zapnout a vypnout?" Po občas slabší druhé sérii (ale i ta měla vynikající momenty) přišla opět výborná třetí série. A ani čtvrtá série nebyl vůbec špatná... no dobrře, byla zase výborná. Vybrat nejoblíbenější postavu ze seriálu je opravdu hodně těžké. Moss, Roy, Jen nebo další? Těžko říct, ale kdybych měl vybrat jednu postavu, asi bych se rozhodl pro nezapomenutelného Mosse a jeho "volání" na tísňovou linku. Geniální! ()

katasta

Téhle partičce se člověk prostě musí smát. Každý díl obsahuje super hlášky, scény k popukání, a já se usmívám téměř od začátku do konce, a častěji než u jiných seriálů se sem tam i pořádně zasměju. Všechny postavy jsou naprosto ujetý, bláznivý, a víc nenormální by snad už ani být nemohly. Jednu hvězdu ale odebrat musím, protože těch srandiček je tam tolik, že se to neubrání tomu, že jsou některé na hranici trapnosti, a pár z nich tuto hranici i překročí. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake