Ajťáci

Ukážka z filmu 6
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Sosak

Hehe, fakt vtipný. Bez ironie. Tenhle britcom baví a funguje i svojí o míru větší ujetostí, než tomu bývá. Royovo "hovno" na čele mě bude ještě dlouho pronásledovat a dílu s vozíčkařema na muzikálu Gay bych rovnou dal nějakou cenu :) Strach z přespřílišnýho IT a nerd humoru se naštěstí neopodstatnil. ()

cyright

"Aaah! Well, prepare to put mustard on those words for you will soon be consuming them along with this slice of humble pie that comes direct from the oven of shame set at gas mark 'Egg on your Face'! ...................... I sort of forgot what I was talking about." Geniální. :-) Pokud už se člověk nebaví většinou smrtícími hláškami, musí se přinejmenším bavit bezvadně zahranými postavami a super přízvuky. Šišlající irský smolař Roy a přes nos mluvící roztomilý mimoň Moss jsou dvojka k pohlednání. Jednoduše geniální seriál, alespoň prozatím.. ()

teddinka1

Konečně něco z moderní doby, konečně dobře zpracované IT hlášky, otravující lidi, kteří neumí zapojit PC, nebo, kteří si stěžují, že jim neběží PC, když je vyplý proud:) Docela se tam nebojí narážet na různá téma, třeba gothic...:D ()

hlína

Čau kam jdeš s tou kytkou.... ale k babičce má narozeniny.... no a kolik jí vlastně je..... 64...... á kulatiny.... tak takovéto fťypy v seriálu tolik neuslyšíte, ale je to asi dobře, protože by to byla jen obdoba Troškova Kameňáku, což by nutilo lidi učesat televizi kladivem. Co si budem nalhávat seriál sice má IT tematiku a semtam nějaký fór z oblasti, ale ajťácké prostředí vystihuje tak z 25%. Kdyby totiž někdo chtěl natočit seriál z reálného IT prostředí, tak by to byly historky o několika divných "lidech" zavřených v temné místnosti ozářené pouze monitory, kde věčné ticho přeruší pouze zvonění telefonu, hukot větráčků, klikání do klávesnice a 5x za den i nějaká věta která z ajťáků vypadne. Ale seriál i těmi pár IT hláškami nalákal dost lidí k jeho shlédnutí a nutno říct, že může nabídnout mnohem více než jen "hello IT, have you tried turning it off and on again". Seriál má výborně charakteristicky napsané postavy, které se rychle dostanou pod kůži a fórky (až na výjimky) rozhodně nejsou laciné. U některých gagů sem si takzvaně regulérně stříknul do textilu... například: Jen chce objednat dvojitou whisky pro vozíčkáře Roye - Richmond na stropě - Denholmova poslední porada a originální řešení nesrovnalostí v penzijním fondu - Gay musical called Gay, that's quite gay - protipirátské reklama před filmem - where is Bill Crouse, still cleaning himself off.... a tak bych mohl pokračovat hodně dlouho. Koncentrace kvalitních vtípků je skutečně velká.Jo a mimochodem víte co mi pořad zní v hlavě? Ou-one-one-eight.... nine-nine-nine.... eight-eight-one-nine-nine.... nine-one-one-nine.... seven-two-five............... three ()

Theker

Made in England. Anglický humor má u mňa vyhradené miesto. Ajťáci majú u mňa vyhradené miesto... Ale radšej nedám googleu vyhľadať "google" :) ()

gemi

Herci jsou naprosto otřesní a celé to vypadá, že to spíchla partička zhulených študáků o prázdninách. Ale je to sranda:-) ()

dessa

Tenhle seriál u mě začínal na dvou hvězdičkách... Dal jsem mu ale šanci a chytlo mě to, takže dělám již druhou revizi a přidávám i čtvrtou hvězdu. Zraje jako víno :-) Při příštím shlédnutí z toho bude třeba i pětihvězdičková "slámovka" :-) ()

marusaj

5 za Linehana a jeho geniálně pointované situace. 5 za "aunt irma on visit", 5 za "I'm disabled..", 5 za "0 118 999 881 999 119 725 ... 3", 3x5 "za Roye, Mosse a Jen", 5 za znělku... Sečteno, podtrženo, aritmetickým průměrem a trojčlenkou... za 5. ()

Martin9

"Zkoušel jste to vypnout a zapnout ?" Britský humor je mi hodně blízký a The IT Crowd patří k těm nejvtipnějším seriálům. Téma prostředí IT, které je mi blízké se povedlo naplno využít. Jediné mínus je český dabing, který není příliš povedený. 97% ()

bull!nka

Mám ráda tento druh technického humoru, obzvlášť když něco podobného sem_tam prožívám i v reálu...pak mám fakt problém při vzpomínce na tento seriál nevybouchnout salvou smíchu...Třeba v situaci, kdy se mě jednou před časem vážně někdo zeptal, kde je na klávesnici Q, že ho nemůže najít a že tam není...Měla jsem chuť se zeptat: A co IQ? ;o) ()

E lan

Vynikající uvolňěná zábava, skvěle vybraní herci... Jak mě první řada moc nezaujala, tak další řady jsou ještě o něco lepší:-) ()

elshish

Snažím se vyhýbat prvním recenzím a nadšeným reakcím o kladném a bezesporu skoro dokonalém seriálu. Počkal jsem si až vlna odpadla a ?? ..opravdu se to vyplatilo... Partička IT je důkaz, že představitelé v tomto seriálu dokážou být inteligentní, citlivý a totální magoři zároveň. I když poslední díl je trošku smutný, dávám s respektem plný počet .. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake