Ajťáci

Ukážka z filmu 8
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Jorge-Z

Další úžasný seriál od Grahama Linehana. Tohle bylo zase něco výjimečného. Britský humor miluji, stejně jako humor Mosse a Roye. Moss? Typický ajťák a přesně takový člověk je můj známý, který by ho mohl hrát z fleku. Vážně! Nezapomenu hlášku "IT oddělení. Zkoušel jste to zapnout a vypnout?" Fakt masakr! ()

Hyb_rid

Jen: How can you two live like this? Moss: [typing] How can you two... Roy: Don't google the question, Moss! Skvostné! Humor dle mého gusta a kromě pár slabších dílů druhé série drží tento seriál laťku proklatě vysoko. ()

Abiosis

*NULY A MOŽNO AJ JEDNOTKY* Tento druh humoru určite každému nesadne, ale ja som si Ajťákov jednoducho zamiloval. Nik nie je v bezpečí, ani ľudia postihnutí fyzicky, ani ľudia škuľaví, ani ľudia starí, ani práve zosnulí... nik. Humor je drsný, nekompromisný, miestami hlúpy, niekedy takmer trápny. A takí sú aj hlavní protagonisti, na ktorých sa zabudnúť nedá, až natoľko originálne pôsobia: Roy, ktorému sa šťastena vyhýba veľkým oblúkom, a to vo všetkom, Moss, ktorého pri narodení asi pridusila pupočná šnúra, Jen, ktorá vedie tím IT, ale o počítačoch nič nevie a verí, že internet je malá, ľahká, čierna skrinka a v neposlednej rade Richmond, bledý Goth, ktorého náplň práce je zahalená tajomným rúškom. Verdikt v 1 vete: O outsiderských technikoch, od ktorých ochotu pomôcť nečakajte. (Moja najobľúbenejšia je štvrtá časť tretej série The Speech.) 31.08.2010 ()

ClimbVibe

První a druhá série na výbornou. Potom už se objeví skvělá epizoda jen sem tam... Ale i tak je to perfektní, zejména díky hlavní trojici. ()

McFee

Každý díl nabitý srandou tak, že by to bohatě stačilo do celovečerního filmu. Doslova smršť bláznivých scén se na vás valí z obrazovky a vy musíte chvílemi dát pauzu, než se dosmějete a budete schopni vnímat další příval neskutečné zábavy. Dokonalé jsou i výkony herců, Mossova artikulace a gestikulace, Richmondův výraz zamyšlení a našlo by se toho jistě ještě spousta. Prostě 30 minut neskutečné zábavy ke které se budete chtít pořád vracet. ()

Erinye

Jeden z mála komediálních seriálů, u kterého se směju od začátku do konce. Škoda jen, že má pouze 4 série. Řekla bych, že tvůrci IT prostředí vystihli dokonale. S hláškou "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout" jsem se setkala i v reálu. I když se zde vyskytuje hodně bláznivých a neuvěřitelných situací, je to seriál na úrovni. A musím podotknout, že nejlepší je ho sledovat v originálním znění, protože Richarda Ayoadea dokáže málokdo nadabovat. ()

Sasanka20

Musím říct, že čtyři série tohoto britského sitcomu mi dlouho ležely doma, než jsem se odvážil pustit si první díl. Slyšel jsem, že se jedná o kvalitní seriál, ale když má člověk rozbolavělou bránici po tom, co vypne HIMYM nebo TBBT, tak se mu do žádných Ajťáků už moc nechce....Když mě už ale sledování těchto dvou sitcomů omrzelo a já si zapnul první díl IT Crowd, skoro jsem nevěřil tomu, co jsem právě viděl. Bylo to v tolika věcech nové a hlavně mnohem vtipnější než HIMYM a TBBT, že jsem si IT Crowd rázem zamiloval a za několik dní jsem stihl zhlédnout všechny série, čehož teď trošku lituji, protože jsem zatím nenašel nic tak dobrého, co bych mohl začít znovu sledovat....a tak mi asi nezbývá nic jiného, než se vrátit k nekonečnému HIMYM, které pomalu ale jistě ztrácí na kvalitě, nebo TBBT, jehož postavy mi už DLOUHO nenabídly nic nového....Pro mě je tedy IT Crowd suverénem mezi sitcomy, které jsem měl zatím možnost vidět. ()

.MJ.

Zpráva pro ty, kterým se to nelíbí: A zkoušeli jste to vypnout a zapnout? 1.série 80%, 2.série 75%, 3.série 85%. Celkové hodnocení 80% ()

J*A*M*A*L

Nejsem zrovna moc zvyklý sledovat britské sitcomy, protože Amerika už totálně ovládla všechny filmografie.A proto, když se kouknu na britský sitcom či seriál příjde mi to trošku jiné.Ty americké filmy, seriály, sitcomy či jiné fénomény dvacátého století až současnost mi tak zblbly hlavu že prostě na to nejsem zvyklý.Ale je to skvělé.It Crowd je takový starší bratr dost skvělého amerického seriálu The Big Bang Theory a bohužel zřejmý remake TBBT byl pro mě lepší než právě toto, ale i tak je to skvělé i když to zrovna není to úplně nejlepší od Velké Británie.89% ()

Matematicka

Sitcomy jsem zatím příliš nesledovala, ale díky tomuto jim asi začínám přicházet na chuť. Tematicky je mi seriál docela blízký, ajťáků znám hodně :-) V hodnocení souhlasím s Radkem99. Skvělá oddechovka. Nadsázka (ale stále spíš řetězení situací, které by se mohly stát i mě :-)), občas trochu drsná, ale nikdy ne příliš vulgární. Stojí za to se občas podívat na život trochu s odstupem :-) Zajímavé komentáře: Radek99, Djkoma, kinej, Gemini, otík. ()

Teabag

Seriál, na který můžu koukat pořád dokola a neomrzí se mi. Seriál, ve kterém si nemůžu vybrat svou nejoblíbenější postavu, protože všechny miluju... 5* je pro IT Crowd pořád málo. ()

Myshkin

Uhozenost, která mi přesně padne (přestože - nebo možná protože - svět IT je mi známý asi tak důvěrně jako papuánská džungle). ()

orkadimenza

Britské sitcomy jsou nevyzpytatelé. Red Dwarf mě třeba vůbec nezaujal, i přes obrovskou fanouškovskou základnu. K Black Books jsem měl zpočátku taky výhrady, ale postupem času se mi hodně zalíbily. Ovšem IT CROWD! IT Crowd mě dostal hned od prvního dílu, kdy jsem se skutečně smál na celé kolo a hltal jednu epizodu za druhou. Tahle trojice a její humor mi několikrát dokázala zlepšit náladu a bavila každou minutou. Maurice Moss je neuvěřitelné stvoření, tahle postava se okamžitě zařadila mezi mé nejoblíbenější komediální postavy, dokonce i před samotného Sheldona Coopera. 4. série už byla sice trochu slabší, ale celkově je tenhle sitcom naprostá bomba! Někomu to sednout nemusí, ale pro mě to byla trefa do černého. ()

mota

S01-80% S02-70% S03-60% Nové série jen opakují provařený absurdní humor. Zábavnější mi přijde americká obdoba o partičce vědátorů. S04-75% Brilatní první dva díly a pár momentů z posledního mě opět velice pobavily. ()

Dominique

Graham Lineham se vyznamenal a dokázal, že i v tak neatraktivním prostředí, jako je IT, se dá natočit neuvěřitelně vtipná (a hlavně originálně vtipná) situační komedie. Po letech zase něco, o čem se dovedete s přáteli bavit deset hodin v hospůdce a to vyjmenováváte vtipy z jednoho dílu stylem: "A tohle, to bylo taky dobrý." 90% ()

Zombi

Výbornej seriál, ale první díl druhé série překonává všechny meze, tahle epizoda nemá konkurenci nikde :o) Edit. Za čtvrtou řadu strhávám jednu hvězdu, bohužel ubylo vtipu. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake