Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Kubík

Nevim jestli byl impotentni reziser bo scenatista nebo snad samotna Rowligova, ale tento dil byl totalni katastrofa. Prazdne o nicem, o cem cely film bude,jsme se dovedeli v prvnich 5 minutach a jedine o co v tomto filmu prekvapive neslo, bylo zabiti Harryho Pottra. Jestli takova bude i relikvie smrti, tak zdar jak Brno PS: 3* jen kuli Hermi :P ()

Jamast

je to prostě nuda... jako když vám někdo dvě a půl hodiny ukazuje fotky - i když sou krásný tak za hodinu usnete :D:D:D jak taky spousta lidí píše tak je to fakt vata, nic zajímavýho se za celou dobu nestane, žádná akce ani nic novýho oběvnýho.. vlastně tam de celou dobu jenom o ty jejich lásky nelásky u kterých se navíc chovají jak 12tiletý holky z TOPdívky :D:D:D ()

vejfukCZ

Samozřejmě že sem přečet všechny knihy. A i když byl celkově tenhle film dobrý, vtipný, hodněkrát sem zasmál, tak nebyl vůbec,temný a vůbec nic se tam nědelo. Tak trochu Dósnůw svět. Předchozí díl byl 100x temnější. Přišlo mě to jako předkrm před velkým a posledním dvou-dílným finále, na které čekám a doufám že se z něho všichni posaděj na pr*el. ()

Jamal_SK

Mne to prišlo ako narýchlo napísané a narýchlo natočené "dielo". Keď človek čaká na posledný fight s Voldemortom a nakoniec žiadny nie je, tak ostane asi dosť sklamaný. ()

Miloško

Musím na začiatok povedať,že kto nevidel predchádzajúce časti,tak nech zabudne na Polovičného princa.Myslím,že nový režisér Yates už od predchádzajúceho Fénixovho rádu pojal Harryho trochu temnejšie,alebo je to predlohou.Ale aj tu je už viac dospelejších prvkov ako v prvých častiach,či to sú prvé lásky,alebo viac dramatickejších momentov.Možno na tak dlhú stopáž by som prijal viac akčných scén,alebo tie ktoré sú tam,maju dobry zaklad,ale su veľmi krátke.Namiesto roznych metlových zápasoch vo vzduchu, by ma potešili iné scény.Namiesto Radcliffa,ktorého nemosím už od začiatku tu podávaju najlepsiie vykony precízny A.Rickman,alebo aj H.B.Carter ako démonická Bellatrix.7/10 ()

Lalu

Ač u většiny filmů lpím na zachování knižní předlohy, tady mi to nějak nevadí. První "potterovský" film, který se mi opravdu, opravdu líbí... ()

toomm

Odbyté, velice odbyté. Knižní předloha je přitom velice slušná avšak způsob jakým je zpracovaná se mi vůec nezamlouval. Je opravdová škoda jak to dopadlo, přitom herecké obsazení je už standartně dobré a jejich výkony také. Čekal jsem o toho však více. 65% ()

Mord122

Dlouho jsem a tím váhal jaké hodnocení dát. Ale po skvělém závěru musim uznat, že film opravdu ve mně zanechal dobré pocity se vším všudy. Podle mě výborně na točený film. ()

Anitta

Velká škoda, že se tvůrci zaměřili na scény, které jsou v knize pouze vedlejší, a nedali více prostoru pro klíčové okamžiky. Vždyť Harryho několikeré nahlédnutí do Voldemortovy minulosti je tak vděčným materiálem pro filmové zpracování. Možná že i divák neznalý knižní předlohy by si pořádnou honbu za vzpomínkami a odkrývání tajemného života Raddlea užíval víc než sledování milostných, a často směšných, peripetií náctiletých. A kam se poděl boj celých Bradavic proti zlu, který známe z knihy, nebo následná scéna pohřbu, při které nejeden čtenář uronil nějakou tu slzu? Po skončení filmu jsou akorát znalci knihy zklamáni a těm neznalým je to vcelku fuk, protože viděli slušné fantasy. Ale kdyby jen tušili, o co všechno byl film ochuzen!!! Ale abych jenom nekritizovala, některé scény byly velmi zdařené (Ronovo otrávení, Sectumsempra, jeskyně). Bylo by však nespravedlivé hodnocení ve srovnání s ostatními díly (v tom případě je Princ dvojí krve nejslabší), dávám tedy 4*, protože Harryho a všechno okolo něj mám prostě ráda. ()

Seuata

Harry Potter a jeho přátelé dokážou vždy zaujmout. Tento díl mi však připadal jako "příprava" na ten poslední. Akci sice nepostrádá, ale chybělo mi tak závěrečné vyvrcholení a napětí. Nejspíš je potřeba trošku ubrat, aby byli diváci více oslněni závěrem. Nebo se někde vloudila chyba? Možná velkolepá řada dobrodružství mladého kouzelníka již vyžaduje jen velkolepé pokračování, asi si nastavili laťku trošku výš, než chtěli. Těžko říct, nechám se překvapit chystaným finálovým dvojdílem. ()

palomir

Tak dlouho jsem se na šetého Harryho těšil,ale naprosto mě zklamal. Z temných vzpomínek a poznávání Voldermortovi minulosti se vyklubala puberťácká komedie o vztazích s dramatičtějším koncem. ()

Dejff_2004

Režisér David Yates (má na starosti i předchozí díl série) vsadil na zábavu, muckání, temnotu i strašení. Do šestého pokračování vlastně zapojil vše. Ono aby ne! Délka 153 minut se musí nějak zaplnit. Těžko říct, proč byl Yatesovi určen i rozdvojený poslední sedmý díl Harryho Pottera. Kritizovat by se měl vlastně spíš scenárista, navrátivší se Steve Kloves, který „vyházel“ několik stránek knihy, a nahradil je zřejmě pro dospívajícího diváka zábavnějším flirtováním. Celý film doprovází tajemná hudba, stejně jako u Fénixova řádu, Nicholase Hoopera, který ač se snaží, jak může, na Johna Williamse nemá, a proto neočekávejte žádné významné hudební motivy (použil víceméně ty samé, jako u předešlého dílu), které byste si ještě po skončení filmu pobrukovali. Co se týká hlavního hereckého tria mladých, nejvíce překvapí Hermiona v podání Emmy Watson. Od známého diblíkování a šprtání se změnila v chytrou mladou slečnu (napsal bych labuť, ale tou už byla v Ohnivém poháru), kterou samozřejmě trápí láska, žárlivost a problémy kamarádů. Daniel Radcliffe v roli Harryho bohužel nemůže nabídnout nic nového. Snad jen na chvíli mě dokázal zaujmout, to když si dal kouzelný lektvar Štěstí, a působil, řekněme slušně, zkouřeně. Ron alias Rupert Grint hraje ze zmíněné trojky stále nejlíp, a díky bohu, větší prostor byl věnován jeho komediálnímu talentu. Máte-li v oblibě Brumbála (Michael Gambon) oblíbíte si ho ještě více. V tomto díle naprosto naplňuje představu moudrého a uvolněného starce. Nováček Horácio Křikloun v podání vynikajícího Jima Broadbenta rozesměje nejednoho diváka, a to má Křikloun v rukávu i taková esa jako v tělování se do různých podob nábytku. Alan Rickman jako profesor Snape dostal velmi málo prostoru na to, aby dokázal někoho vystrašit víc než by bylo zdrávo. Jedna nemalá věc čeká diváka, který čeká na vysvětlení, co a kdo je vlastně princ dvojí krve. Divák se vysvětlení dočká, ale jen tak mezi řečí. Na film, který má v názvu tyto samotná slova, je to hodně málo… Odečtete-li zadrhávající první půlku filmu, oceníte úvodní akční scénu plus pár scén lekacích, Harry Potter a Princ dvojí krve se řadí za třetí díl série, Vězně z Azkabanu. A 7/10 je myslím velmi hezké hodnocení vhodné na nějaké pěkné muckání. :-) ()

Muff

Nevím. Bylo to tak klipovité, že si z tohoto dílu vlastně nic nepamatuju. Jednou byli tam, pak zas jinde, pak kdosi jel po někom a pak už to bylo zas jinak, no a pak ... konec. Hm. ()

x_ander

Pro mě dost možná dosavadně nejlepší Potter. Sice zajímavého děje moc nenabízí a scénář hapruje, ale má to tu správnou atmosféru, režijní šmrnc a občas i nějaký ten vtípek. Já se prostě bavil ()

VirglCZ

No, šestý díl mě potěšíl víc než ten před ním, a ten před ním, a ještě ten před ním, ale žádná sláva to není. Stejně jako v knihách je příběh i celý svět temnější, drsnější, přirozenější. Celkově dobře film adaptoval knižní linii (Jen teda nechápu, proč ve filmu v podstatě chybí bitva v Bradavicích, a místo toho tam je spousta hluchých scén, které tam vůbec být nemusely). Problém je hlavně ve scénáři, konkrétně v rozhovorech, a v postavách, které nemají v podstatě žádný prostor. Režie jako taková je ale povedená a dívá se na to skvěle. ()

keyzar

Myslím, že i tento díl je povedený. V knize dostal Ron konečně víc prostoru a filmaři toho využili. I zde má prostor pro několik vtipných momentů. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)