Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

JamesConnorG

Pěkně natočený díl, skvělá temná atmosféra a také opět skvělě zahrané postavy. Pro mě ale nejslabší díl série. Není to hrozný ani průměrný film, to vůbec, ale mě to prostě nesedlo. I tak se tu objevili spoustu momentu, které mi sebrali dech a šokovali mě. 70% ()

BačaXXX

Na film jsem se těšil už někde od července 2008, a díky odložené premiéře jsem byl ještě více nažhaven a natěšen to zhlédnout. Bohužel jsem postupoval jako začínajici laik a nedočkáním se na film, jsem si dva dny předem přečetl knihu.V kině jsem byl nejdříve unesen dobrý vstupem a jeho vizualizaci, ale následně jsem se hodně nudil a říkal si, jak je to naivní a trapné.Najvíce mi vadil český dabing a přerostli herci.Celkový dojem byl na 2*.Ale po nějaké době jsem si film stáhl a podíval se znova.Nová prezentace a částačné zapomnění knihy mi zlepšilo sledování a celkový dojem.Myslím si, že film je udělaný dobře pro diváky a příznivce Harryho Pottera, ale skalní fanoušci budou trochu zklamaní.Ale o tom už to je.Nikdy se nedá vyhovět všem. ()

awful

Sorry, ale tohle byla fakt hrůza. Namísto temné našláplé akce, jakou sliboval trailer, jen rozplizlá rádobyromance, křečovitější než BH 90210. Dal bych tři hvězdy, ale o jednu film připravila úžasně trapná scéna s Harryho rozvázanou tkaničkou, to snad někdo okopíroval z Ulice. p.s. pro SLOTH: píše se to DOWN, dawn je úsvit ()

vla_kor

Předesílám, že film jsem viděla s titulky a díky bohu nemusím hodnotit český dabing, brrr. A taky, že jsem velký fanoušek knih, ale přesto nejsem ortodoxní. --- Čtyři hvězdičky , neboť spousta věcí mě mile překvapila. Ale bohužel mě i spousta věcí zklamala. A to především nevyvážené množství "teenagerovských" scén oproti hledání viteálů a pátrání po tom, kdo je Princ dvojí krve. Film má příjemně temnou a zatraceně potterovskou výpravu. Škoda té odbyté jeskyně. Ale jak už to bývá, vystřižené záběry na DVD hodně (DOUFÁM) napraví a dočkáme se scén, které padly za oběť ohledů na věk mladistvých diváků. Snad se tam najde i něco o Voldemortově původu. Škoda, že se nesestříhá 5 hodinová "verze pro dospělé" :-) ()

SHA

Nový díl - temný a ještě temnější - avizovali tvůrci. No, zdá se mi spíše vtipný a ještě vtipnější. Ale zas je to pěkné, svižené, v podsatě celý film se smějete. Co mi kazilo dojem je, že jsem film viděla s dabinkem, kerý se mi vůbec nelíbil - snad jen Snape a Ron se dají poslouchat. Děj se i vcelku shoduje s knižní podobou, i když nerozumím tomu, proč jsou zde vloženy dlouhé, zcela vymyšlené, scény, když pak nevyzbyde místo na podstané momenty z knihy. Ovšem zdá se, že z filmu až příliš časou opravdu nepříjemně "čouhá" pateie, která je opravdu trapná a vzbuzuje ve mně chuť zalést pod sedačku v kině. Ani finále mi nepřijde nějak strhující nebo dojemné, ale jinak se H.P. celkem povedl... A herecké výkony Alana Rickmana, Ruperta Grinta (třeba otrava je úžasná ukázka hereckého umění), Heleny Bonham Carter a Toma Feltona jsou úžasné!!! ()

Tyna31

4,5*. Plné hodnocení dávám možná z principu, Harry Potter jsou prostě moje nejoblíbenější knihy a Rowlingová stvořila svět, který mám hrozně ráda a nedám na něj dopustit. Hodně mě překvapil Broadbent, byl velmi vtipný. Absence Brumbálova pohřbu mi vadila, byla to jedna ze scén, na kterou jsem se těšila nejvíc. Spoileroidní poznatek : Snape si umyl vlasy:D Moc se těším na to VELKOLEPÉ FINÁLE! snad to neodfláknou a vytřískají co se dá ()

Respex

Takže dámy a pánové tento film je pro mě velkým překvapením, protože je snad ještě horší než ten předchozí a to mě hodně zaskočilo. Mám k tomu několik důvodů. Více či méně závažných. 1) Postavy. Děj se soustřeďuje v podstatě pouze na Pottera a mnohem méně prostoru dostávají ostatní. Kniha se, ale jmenuje Harry Potter takže to bych ještě dokázal překousnout. 2) Herci. Radcliffe v podstatě nevadí, ale o jeho dalším hereckém uplatnění nejsem moc přesvědčen. Watson je oproti němu naprosté poleno. Musím uznat, že tato slečna je příšerná a emotivní scény v jejím podání jsou velmi vtipné. Grint byl vyzdvihován, ale musíme se zamyslet nad jeho úlohou. V tomto díle v podstatě nehrál. Pouze mu bylo napsáno několik štěků a vtipů na míru. Přesto je pravda, že z celé ,,hlavní,, trojce bych ho hodnotil nejlépe. Opravdu dobří tu jsou Rickman, Bonham Carter a Jim Broadbent (ale tam se není čemu divit). 3) Děj. Šestá kniha rozhodně nepatří v serii mezi ty, kde je velké množství bombastických momentů, ale přesto mám pocit, že scénáristi jsou díl od dílu nezručnější a dělají místy i velké boty. 70% filmu se nic neděje a opravdu zajímavé momenty jsou všehovšudy 3. Co ale musím hodnotit jako naprostou katastrovu je závěr filmu. Boj o Bradavice zmizel a smrt Brumbála se nepovedla (je tam i jedna nelogičnost, které si jistě všimnete). Pohřeb se také nekoná, takže v průběhu filmu museli děj nastavovat/upravovat a to se mi zrovna nelíbí. 4) Režie. David Yates není špatný, ale bohužel nevnáší do filmu nic osobního nebo nedejbože novátorského. Rutina sice není to správné slovo, ale když vezmu v potaz dohled a hlavní slovo studia, tak nic jiného říci nemůžu. Jedná se o režijní rutinu. 5) Naivita. Zde naprosto chápu velký problém, který měli tvůrci filmu. Harry Potter je film pro širokou veřejnost, takže musejí někde slevit z toho co by bylo přijatelnější. Filmu by více slušela dospělost a jistá dávka surovosti, ale chápu, že to nebylo možné. 6) Muckání. Musím si pustit oreginální verzi, protože v dabingu toto slovo zazní tolikrát, že jsem se musel smát a hodně. Čekal sem jestli jednou padne líbání, políbit nebo nějaká jiná variace a myslím, že ne :) Pro mě není Harry Potter a Princ dvojí krve film, který by se zde měl udržet nad 70%. Za mě dávám 2,5* ()

simplejack

Celkem zklamaní no, filmově nejlepší, audiovizuálně nejtemnější, ale pořad strašně dětský film s jedním z nejhorších dabingu co jsem kdy slyšel. Tom Felton by zasloužil více prostoru, aby mohl pořadně předvést tu vnitřní krizi. Zklamani hlavně proto, že jsem opravdu čekal skoro horor a misto toho dostal (pravda, že kvalitni) bradavickou telenovelu s par bububu momentama ()

VeeDee

Zatím poslední díl Pottera mi přišel spíš jako Teenage komedie než pohádka, kterou Harry Potter dříve býval. Film neměl žádné pořádné vyvrcholení! Každopádně musím říct, že jsem se párkrát opravdu zasmála, na druhou stranu ke konci filmu jsem klimbala. ()

Chegynka

Tak jak jsem se těšila, tak jsem byla nezkutečně zklamaná, nejenže jsem měla tu smůlu a musela poslouchat umělý Kotkův hlas(dabing - odpad!), ale první polovinu jsem měla pocit, že jsem na filmu "Lásky pod klenbami Bradavic". Naštěstí v druhé polovině se film trošku vzpamatoval a přidala se nějaká ta akce (dvě akční scény, nebo se mi to zdálo?). Nejvíce kladného hodnocení má u mě hudba a vizuální efekty. ()

Bobšule

Inu, období dospívání je někdy dost vražedné i bez Lorda Voldemorta. Možná i proto si Ralph Fiennes v potterovské šestce ani neškrt. Ovšem, když už jsme u Vy víte koho, nemohu se nezmínit o obsazení malého Toma Raddlea. Jedním slovem - PŘEHMAT. Předně: Malý Tom měl být od pohledu VELMI inteligentní. To nebohé dítě ve filmu ale vzbuzuje dojem oplácaného autisty. V Slughornových vzpomínkách, když se ptá po viteálech, měl by být Tom (jestli mě paměť neklame - dohledávat to ovšem v knížkách nehodlám) spíš někde v tom věku, v jakém se zhmotnil ve dvojce z deníku. V téhle domněnce jsem alespoň dosud žila. Podle filmu to ale bylo patrně skoro po nástupu do Bradavic. Že se z jezírka vysápaly na Harryho s Brumbálem zástupy Glumů a že některé hudební motivy (zejména v závěru filmu, v romantičtějších pasážích) rovněž "čerpaly" z hudby k LOTRovi, to mě u potterovské série už nikterak nepřekvapuje. "Inspirace" Tolkienovým dílem je patrně mlčky uznávanou součástí autorčiny licence. A abych si omočila ještě v jedné louži jedu: Jak velkou část rozpočtu asi spolkl účet za líčidla pro Alana Rickmana? - Ale fuj, to jsem už vyloženě hnusná! Ale vážně, moje hnidopišské postřehy mi nijak nebrání v závěrečném konstatování, že Princ dvojí krve byl veselý tam, kde se to očekávalo, napínavý tam, kde to bylo třeba, a smutný tam, kde to člověk už tehdá v knížce odmítal číst. Po delší době zase jeden pěkný Harry Potter. ()

Nekroskop

Sice to není tak akční jako Fénixův řád, na své si přijdou spíš fanoušci romantiky, ale jinak film plyne rychle, děj spád má, takže ty dvě a půl hodiny se dají v pohodě zvládnout. ()

Karp

Těšil jsem se a nečekal jsem mnoho. A nemnoho jsem dostal. Hledám viníka. Mizerný scénárista, režisér nebo oba dva?:-) Soudě podle předchozího režijního počinu D. Yatese je na vině zřejmě především Steve Kloves. Šestý díl je sice jistým čekáním na závěr celé série, ale knižní předloha vůbec není špatná a osobně ji hodnotím lépe než pátou z knih o mladém čarodějovi. Pominu-li skutečnost, že některé ústřední motivy jsou na plátně zmíněny pouze heslovitě a nebo zkratkovitě, je absence jakéhokoliv děje u filmu o délce 153 minut zcela neomluvitelná a nepochopitelná. Není to Harry Potter a Princ dvojí krve, ale souběh pěti až deseti minutových klipů poskládaných za sebou v jakémsi bláhovém domnění, že to bude stačit. Nestačí. Po výtvarné stránce je film nádherný, alespoň já kladně hodnotím invenci návrhářů a designerů. V tomto bodě je to pro mě jeden z nejlepších dílů. Jenže jsem nepřišel do galerie ale do kina. Také prvky humoru, byť teenagerského, stojí za zmínku. Míst vhodných k zasmání je poměrně hodně. Funkci vrchního bambuli si vysloužil Ron Weasley a dlužno říci, že tuto svou polohu po většinu filmu neopustí, což je ke konci filmu vzhledem k jeho délce již přeci jen poněkud únavné. Víc toho hodnotit nemohu, protože nic víc jsem neviděl. Nebýt povedené vizualizace Bradavic a okolí, uvažoval bych i o dvou hvězdách, takhle vyfasovali pánové Kloves a Yates za tři. Osobně ale doufám, že takto nedopadnou i zbylé dva filmy....to už by bylo skutečně k nepřečkání.... ()

ER

Rozporuplný díl, který jakoby ani do série nepatřil a byl narychlo vymyšlen,aby se z něj mohly vytěžit dolary (anebo to platí pro knihu? Tu jsem nečetl,tak nevím). Rozpor vzniká ve dvou dějových linií, které jakoby k sobě nepatří-jedna je pro teenagery a druhá pro příznivce fantasy. Přechody mezi liniemi jsou příliš znatelné a takové "neposedné",kdy nevíte,proč tam scéna je. Samotnému zlu je pak věnováno málo času a chvílemi budované napětí se rychle otupuje další pubertální scénou,řešící muckování. Kde zůstala slibovaná temnost, která nás měla vtáhnout do finále s děsivým koncem? Už začínám mít skutečně děsivou obavu,abych se ve finále nedočkal "lepšího"muckování. PS.Jen temná kolorizace filmu to nevyřeší. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)