Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Dimo

No vida, do série o Harym Pottrovi se vrátil humor, v dobré podobě a zůstal skvělý příběhový náboj, drama a sonda do duší nejhlavnějších aktérů. Spokojenost. ()

Al44...

Opět díl, který se snaží složitě navodit temnou atmosféru, nicméně vše si pak kazí WTF scénami. Místo, aby se všichni chystali na střetnutí se zlem, studenti si hrají a užívají si. Místo, aby hlavní trojka držela při sobě, tak spolu nemluví jak kdyby inteligenčně vypadli z pomocné školy. Tzv. láska mezi studenty je tu vyobrazena jako značně sterilní věc bez větších emocí. Vůbec mi to připadá, že poslední díly Harryho Pottera jsou pouze nastavovaná kaše. Poslední scéna tohoto filmu je opět podána chladně a bez emocí a vůbec nevyužívá emočního potenciálu. ()

mi-ib

"Jak je možné, že kdykoliv se někde něco přihodí, jste u toho vy tři." - "Paní profesorko, tutéž otázku si kladu už šest let." Jeden z těch vtipnějších dílů, i když to určitě nebylo záměrem. Spíš je to takovej slabej pilot, který má nalákat na poslední dvojdíl. Na celé sérii mi vadí, že mě baví víc ta první část - předehra (3/4 filmu), než ta druhá - vyvrcholení (poslední 1/4 filmu). Ale tady navíc mi přišla první část nakonec zbytečná. SPOILER: Když už Brumbál nějaké ty vitaly dávno hledal, proč to prostě Harrymu neřek a mohl být celý příběh za půl hodiny odbytý. Ale neřikám, že bych se nudil. I když chvílema mi to přišlo spíš jak telenovela. ()

Darckol

Darmo - to, čo ma aj pri opakovanom čítaní knižnej predlohy dostávalo do napätia, ma pri filme ani len nechytilo za vzdialený povražtek nervového vedenia. Film ako prišiel, tak odišiel a ja som napokon ľahol do postele. Napodiv si aj na druhý deň pamätám ,,cmu" a veselé chvíle okolo Felix felicis (podľa hereckého prejavu Radcliffea tam základnou látkou musel byť tetrahydrocannabinol, hovorte si čo chcete :)). Dávam (po niekoľkých dňoch) 6,5/10 - bez knihy by som príbehu asi nerozumel... Ináč už 2-krát za posledný mesiac som vedel ako film skončí :P ()

tomik99

Yates pokračuje práci na Harrym Potterovi, podle mě práci nezvládl minule a nezvládl jí ani teď. Triky, herci, kostýmy, kulisy - to vše zůstalo společně s Fénixovým řádem stejné a to je asi jediné, na čem si Yatese vážím. To, že scénář bude zkrácen oproti předloze zase na minimum, jsem si už zvykl, nepochopím ale přidané hloupé scény, které nebyly v knize - flirtování Harryho se servírkou v bistru, zničení domu Weasleyových a útok Smrtijedů na Mudly. Co to sakra je? Prý ve filmu měli být všechny výpravy do Voldemortovo minulosti a vykreslit nám jeho charakter, Yates si ale obhájil vyškrtat tyto výpravy a nahradit to výše uvedenými neknižními scénami. Tak tady jste skončil, pane Yatesi, to opravdu přeháníte. A to není konec. Zřejmě po vzoru Stmívání se režisér dozvěděl, že romantika na mladé funguje, tak proč nehodit celý příběh knihy za hlavu a nevěnovat se vztahům v Bradavicích? Jsem totálně znechucen tímto dílem a ani finálová bitka a smrt jedné hlavní postavy mě nedostali a nevyvolali emoce. Jasný příklad toho, jak vám "skvělý" režisér dokáže udělat z vaší oblíbené knihy v celé sérii jeden z nejhorších filmů série. Pane Yatesi, kdybych měl tu moc, tak vás vyhodím jako prvního. ()

sokiss

uznávám, že šestý díl je, co se týče dějové stránky, asi nejhorší. ale nadruhou stranu jsou zde velmi podstatné informace pro celkové pochopení célého příběhu a řekla bych, že právě v tomto dílu můžeme vidět naprostou genialitu Rowlingovýho talentu. to ale mluvím o knížce (kterou všem maximálně doporučuju, stejně jak ostatní) a ne o filmu. bohužel film pro mě byl velké zklamání! nebyly zde zdaleka všechny vzpomínky na voldemorta a to je pro film hodně velký nedostatek. a hlavně pro ty co nečetli knížku. to, že na konci nebyl ten závěrečný souboj bych pochopila... podobný se vlastně odehrává ještě v sedmým díle. takže napadení doupěte sem museli dát, kvůli nějaký akci... ikdyž podle mě teda nic extra. jinak byla jsem uplně alergická na ty stupidní teen scény!!! co to tady jako dělá? to bylo asi to nejhorší na tomhle dílu... jinak jsou zde opravdu otřesný dialogy. tohodle si obvykle nevšimnu, pokud to vyloženě nebije do uší (což mě teda bilo dost!)... i přesto všechno mě film bavil, ale to je stejně zásluha jen a jen Rowlingový!!! ()

Plechpetr

Nejhůře zpracovaný film ze všech HP. Nevím proč se mě to nezamlouvalo. Potter už prostě moc dospěl a už se zebe nechá dělat poskoka pana Brumbála. Kniha je prostě lepší v uplně všem. ()

Kadas97

Kecy, kecy, kecy, sem tam nájdenie tej veci kde má Voldemort schovanú časť duše a znova kecy, smrť jednej z hlavných postáv a zase kecy. Zatiaľ najslabší diel. 5 z 10 ()

KafuR

Šestý Potter je až moc rozkouskovaný do jednotlivých epizod, které vyplňují až bolestně často prázdná místa ve scénáři, takže i přes to, že se nad ním Tohojehožjménonesmímevyslovit hrozba vznáší prakticky celý film, je na konci obtížné si říct, co bylo vlastně hlavní dějovou podstatou filmu a co důležitého se v něm vlastně stalo (mimo Snapeovu estrádu v Astronomické věži.) Hlavním pozitivem filmu tak zůstává ponurá a místy opravdu hutná atmosféra, která naštěstí zaměstnává mozek dostatečně na to, aby si jeho jiná část neuvědomila, že žádné další filmové orgie se tady konat nebudou. ()

caramell

Možná je to způsobené i relativně slabší knižní předlohou, ale mě to totálně zklamalo. Je tam vymyšlená potyčka, a závěrečná bitva - v knize skvělá - je tu osekaná asi na 1 minutu. Navíc nevím proč, se v Harry Potterovi objeví aramáda Glumů. Ne to mi prostě nesedlo. ()

Kingjiri

Většina stopáže představuje jenom takovou vatu s minimem zásadních momentů, kdy se primárně řešej vztahy mezi (hlavníma) postavama. Některý postavy jsou pak uplně zbytečný (viz profesor Křiklan, jehož sdělení ohledně Voldemorta by se určitě dalo Potterovi předat mnohem zajímavějšim / stručnějšim způsobem). Aspoň, že pasáž začínající pátránim s Brumbálem po Viteálu začíná trochu nabírat na obrátkách a sympatickej závěr navnadí na velký finále, tři silnější hvězdy. ()

Bollek

Líbily se mi akční záběry, líbila se mi hudba. Nelíbilo se mi, že magické souboje se začaly pomalu omezovat jen na poletování černých a bílých skrvn, ze kterých létají zelená a červená kouzla. Sledování tohoto dílu mi uteklo velice rychle. Celou dobu jsem se těšil na vygradování děje a vyvrcholení na konci, ale nějak mě ten efekt minul a dostavilo se jen zklamání. Já vím, že mě mělo ochromit, co se na konci událo, ale to jsem už bohužel věděl ze čtení knih. ()

Ozzy2

Často tu uživatelé vyčítají filmu, že je tam moc milostných scén.A co jako?Vždyť jsou to 17-18 ti letí puberťáci, takže vše je v naprostém pořádku. Pokud vám to vadí, zkuste akční filmy a horrory a nedívejte se na filmy, kde hrají 18 letí herci 18 ti leté postavy. A pořád tu zvracet, jak se rejža nedržel knižní předlohy.......no ono by to šlo nejspíš těžko, když má kniha přes 700 stránek.Navíc film je udělán tak, aby ho pochopili i diváci, kteří knihu nečetli. ()

Stíba

Méně dětského hraní, temnějí děj, hutnější atmosféra a celkem epické finále díky kterému u mě PRinc dvojí krve překonává i doposud nejlepšího Vězně z Azkabanu. ()

AloeB

Jeden z těch horších dílů série. S osekáním dlouhé knihy se musí počítat, zde však bylo namísto střihačských nůžek použito kouzlo Sectumsempra a žel bohu nestihl přijít Snape, aby to napravil, což klidně udělat mohl, protože film mu čas rozhodně neubíral. Stále však platí, že jde o Potterovský film, že toho brýláče miluju a že je toto film, kde se poprvé objevil pan Tupolski, který budiž mým vzorem na cestě volňásků a darovaných rybiček. Tento film by jistě měl lepší hodnocení, kdyby byl Harry nadopovaný Felixem déle, než jednu čas filmu. ()

geek.ondra

Dialogová vztahovka z Bradavic která vyvrcholí v snad nejdojemnější a nejepičtější závěr v jaký jsme mohli doufat. Yates i mladí herci do toho navíc opět dali vše. 8/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)