Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

inmax

"Kde jste?" - "V kanceláři." - "To těžko, to bychom si teď koukali do očí." Hodně kvalitní podívaná. Problémem pro mě je, že se ničím neliší od předchozích filmů, prostě jen další super naháněcí film. Od finální části trilogie bych čekal víc. A Extreme Ways mám radši to klasicky :-) ()

nula87

Špičková špionážní podívaná. Upřímně jsem se těšil, co může Greengrass ještě po Mýtu nabídnout, a je toho hodně. Vynikající vypointované scény, honičky propracované do posledního detailu. Naprosto důstojné zakončení série. 85% ()

Týnidlo

Trojka Bourna strhává tak skvěle, jako jeho dvě sestry! Počáteční akce hned člověka vtáhne a pak už se nedá odejít ani na záchod:).. A nesmím opomenout ani skvělou hudbu, která samozřejmě tvoří (dalo by se říci i) polovinu filmu. ()

Metlak

Damon se u mě zařadil jako Bourn mezi nejlepší agenty co kráčeli ve filmovém prostředí. Když na konci začne hrát Moby, ukápne mi slza :) ()

Horxus

Tohle je prostě pecka. Od první minuty jsem byla jak přikovaná k obrazovce a hned po skončení jsem měla chuť si to pustit znovu. Při honičce na nádraží se člověk doslova bál mrknout, aby mu něco neuniklo a po celé dvě hodiny jsem ani nemukla, jak jem byla napjatá. A to je přesně to, co zbožňuju. NAPĚTÍ!!! ()

Viper86-V1

Naprosto, ale naprosto vyrovnaná (a schválně, kolik takových znáte :) trilogie prvotřídní kvality. Zabijácké tempo, úžasné lokace z celého světa, dokonalá realistická forma. Série z přehledem nakopávající zadnici konkurenční Cruisově popcornovce Mission: Impossible a zároveň drsná inspirace pro poslední Bondovky, bez níž by by byl agent 007 stále tak naivně pohádkový (Connery, Moore), případně ještě hůř nudný a sterilní (Dalton, Brosnan). Žrádlo! :) ()

Syna.1990

A je to tady do třetice, tentokrát už jsem čekal vynikající akční film a taky jsem se ho dočkal. Vše začalo výborně už při dost dobře promyšleném nahánění na nádraží .. Dál film ani na chvíli nepolevuje, naopak v některých chvílích jako třeba bitka v koupelně jde ještě víš a víš!! Na konci mi opět zahraje výborná písnička a já jsem zase velice spokojen. Dávám 85%. ()

Andreas17

To nejlepší zakončení trilogie co jsem kdy viděl. Neznám lepší než Jason Bourne trilogy. Aby mě všechy 3 díly tak chytly, to se mi ještě nestalo. Tento díl mě velice bavil a stejně jakou u předchozích dvou jsem se po celou dobu sledování ani jednou nepodíval mimo obrazovku. ()

kiros179

Greengrassovo dokonalé vyústění trilogie, nejlepší akční thriller poslední dekády. Matt Damon zvládl roli dobře, ale mám takový pocit, že zrovna tuto postavu si mohl bez problémů střihnout každý průměrný herec s dostatečnou fyzickou výbavou a dopadlo by to stejně (Matt mě snad promine). Film vás totiž nezaujme ani obsazením, či extra propracovaným dějem, nebo bůh ví čím ještě. Bournovo ultimátum je totiž 115-ti minutová akční techno jízda, kde nemáte čas na takové prkotiny (jako např. dumat nad tím, jak kdo hraje svojí postavu) vůbec čas! V koutku duše doufám, že toto nebylo poslední dílo takového kalibru s dílny Paula Greengrasse, protože by to byl hřích, hraničící z barbarstvím, aby někdo s takovým umem točit akci jako on, už nic podobného nenatočil. 100% a klobouk dolů ()

Queendom

Bourne je můj Bond. Tohle je důvod, proč má smysl chodit do kina. Velký plátno a pořádnej zvuk sluší. Od první vteřiny mě plátno pohltilo, a já se doslova propadla do světa Bourna. Jasona Bourna. ()

subic

Je to opravdu rychlé, dynamické, na zdlouhavé debaty a ošetřování ran není moc prostoru. Počáteční perfektní honička na londýnském nádraží Waterloo, kde se snad filmovalo i za plného provozu (všiml jsem si, že pár kolem jdoucích se dívalo do kamery). Následuje honička v Maroku po střechách staré zástavbu, je to opravdu působivé, tak jako v bondovkách. Viděl jsem to až s delším odstupem od předchozích dvou dílů, každopádně tento díl je vrcholem celé trilogie. Na rozdíl od druhého dílu zde dostala mnohem víc prostoru skvělá Julia Stiles, pro kterou já osobně mám velkou slabost. Titulní song od Mobyho "Extreme Ways“ byl jednoznačně šťastný výběr. ()

Pitryx

V podstatě totéž stále dokolečka dokola. Statické místo s kecačkou, pak honička, zase statické místo a tak to jde dokolečkáááá dokolááá okolo stolá lá lá...2012081710145/11030 ()

anyonecek

Epické snad již zakončení filmu o Jamesi Bourneovi. Kdo by to byl čekal, že se kvalita filmu tak skvěle udrží a dokonce i zlepší s příbívajícími díly. Matt Damon v jeho určitě jedné z nejlepších životních rolích. Kamera skvělá, střih, příběh, hudba herci prostě všechno skvělé. Takhle má vypadat kvalitní akčňák, který poskytuje napětí a pořádné honičky, které vás nutí vstát ze židle či postele. ()

Brano

Podľa mňa najslabší diel, v podstate to isté stále dookola. Čakal som napínavý príbeh o tajnom agentovi, ktorý hľadá svoju identitu a dočkal som sa len prehnane veľa zbytočných akčných scén, je to len dvojhodinové utekanie. ()

helrohir

Najlepší Bourne! Celý film je nekončiaca adrenalínová smršť akčných nápadov vedených zdatnou režisérskou rukou s podporou výbornej kamery (ktorá mi podobný typ filmu proste sedí) a dynamickej hudby. Hoci sa v tomto pokračovaní vytratilo to očakávanie z rozuzlenia Bournovho osudu, ktoré zdobilo menej akčné, ale o to napínavejšie predchádzajúce dva filmy, stále sme svedkami napínavého príbehu s množstvom dychberúcich scén, kvalitných hereckých výkonov (Damonovi napriek nevinnej tvári tú nasranosť na systém proste veríte), ale hlavne efektne zostrihanej akcie, ktorá z tohto filmu robí jeden z najlepších akčňákov za posledné roky. ()

Guran

Nejlepší díl Bourna. Matt Demon je snad pro tuto roli zorzen. Hraje to fantasticky. Greengrass konečně natočil pořádně akčního, zvratového Bourna, který mi hodně chyběl. Akce, napětí, zvraty, efekty už od začátku, děj vás nepustí ani na vteřinu. Tohle je jednoznačně vydařené dílo! ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)