Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

Darkslayer

Po prečítaní niekoľkých tu prítomných komentárov určite nie prekvapenie avšak veľmi milé. Skvelé obsadená a rovnako dobre zahrána rozprávka, ktorá mi padla ako uliata. Efekty neboli nic moc to je pravda ale výsledný dojem skoro vôbec neovplivnili. Film aj napriek opozeranej tematike pôsobí prirodzene a vľúdne. Jemne komedíalny nádych len pridáva na dobrej nálade (obzvlášť postava Roberta De Nira). Podarený snímok, ktorý rozžiari a pohladí na srdci :) ()

Axident

Připojuji se ke všem zdejším superlativům, aniž bych se pokoušel vymýšlet nějaké originální vlastní. Milé, milé, krásné, jej. ()

gumbo

85% nejlepší pohádka roku. Škoda trochu uspěchaného konce. Jinak se mi ta poetika filmu líbila moc. Navíc ta vtahující hudba a krásná a zářící Claire. ()

tragos

Tak si to shrňme. Claire Danes zbožňuju už od Luhrmannova Romea a Julie a De Nira i Michelle Pfeiffer můžu prakticky kdykoliv. Matthew Vaughn natočil před třemi lety stylově odladěný debut, který sliboval mnohé, a jméno mága fantastiky Neila Gaimana jakbysmet. Že mám slabost pro fantasy je o mně dostatečně známo :-) (co na tom, že Vaughn natočil víc než co jiného vtipně romantickou pohádku). Trailer a první hodnocení jen zvýšily mé očekávání. A nyní, po shlédnutí, myslím můžu s klidem pronést: "Vážení přátelé, ano!" ||| Marně přemýšlím, kdy jsem se naposledy tak krásně pohádkově bavil u filmu (snad u posledního Wallace & Gromita). Charaktery hlavních i vedlejších postav jsou načrtnuty během chvíle neuvěřitelně přesvědčivě, takže divák hned ví, na čem je, a může si náležitě vychutnat věci příští. Pod nápady, které z plátna srší ostošest, snad nemůže být podepsán nikdo jiný než Neil Gaiman (sorry Terry). Nechybí milý humor, který zlehčuje, ale nenadýmá. Čert vem horší technickou kvalitu (neviděl jsem na plátně) a některé známé efekty i záběry; to jediné, co mi opravdu vadilo, byla poslední čtvrtina, které mohla být kratší a mnohem méně hollywoodská. Ale přesto, klobouk dolů. 9/10. PS Ricky Gervais může hrát koho chce, ale vždycky to bude především David Brent :-) ||| Hvězdný prach & původní řežie Terryho Gilliama... byl by to úplně jiný film. Věřím, že nesrovnatelně lepší než Grimmové, ale těžko odhadovat, zda lepší než Vaughnova verze. Byl by to prostě Gilliam a basta. Připomnělo: Zamilovaný Shakespeare ()

Voloda737

Príjemné prekvapenie bez zbytočných prikrášlovacích trikov, ktoré bere väčšinou to najlepšie zo starých rozprávkových klasík a prezentuje to v novom kabáte. Ak sa k tomu pridajú známy herci, tak je sa na čo pozerať. Aj keď koniec sa mi zdal trochu moc prekombinovaný a režisér to prehnal s napätím, ktoré ubralo na atmosfére. ()

Eluin

Originální příběh v době, kdy se skoro všechny fantasy filmy snaží vypadat jako Tolkienův Pán prstenů. Navíc ti herci, vizuální zpracování, prostě paráda. ()

ebi

Příjemné, nápadité, zajímavé zvraty, občas překvapení/ De Niro/. Trochu jsem se obával, že půjde o další shitovou záležitost typu Zlatý kompas, ale naštěstí se obavy nepotvrdily. ()

merigieren

Jedna z nejlepších hranných pohádek. Jde o vytvoření vlasního světa vedle našeho. Člověk vidí šutr ostatní princeznu (hvězdu). Má to moře nápadů, které se mi líbí (magický provázek, chytání blesků, přenos pomocí svíčky,...). Občas lehce vtipné. V dvd kvalitě ještě o chlup lepší než cam :-). Ta písnička u titulků mi něčím připomíná Last Unicorn, jen nevím čím ? ()

Adm.Nelson

Prečo zbožňujem tento film? Lebo hlavnej hereckej dvojici to spolu veľmi sluší, lebo siedmi princovia neskutočne bavia, lebo De Niro a.k.a. kapitán Shakespeare tu má hereckú kreáciu, pri ktorej sa zadusíte smiechom, lebo je tu množstvo múdrostí o láske, ktoré si treba všimnúť (láska si nemá klásť podmienky), lebo toto je fantasy so srdcom, lebo réžia, výprava a hudba sú na jednotku. 10/10 P.S.: Take That na konci filmu počas titulkov je už len takou čerešničkou na torte. ()

PaSup

Moje nejoblíbenější pohádka, která mě dokáže rozesmát i rozbrečet... silná písnička od chlapecké skupiny Take That v závěrečných titulkách udělá nádhernou emocionální tečku za celým romaňtákem! 5* ()

Ferelen

Neil Gaimanov román na filmovom plátne. Kniha je fantastická, film veľmi dobrý. Niet čo iné dodať. Konečne ďalšia poriadna fantasy po dlhšej dobe. Neviem ako to tvorcovia dokázali, ale určite museli na Michelle Pfeiffer minúť aspoň tonu make-upu, aby vo filme vyzerala ako omladená čarodejnica;-) ()

Crowen

Vcelku pěkná pohádka, myslel jsem na průměrné hodnocení, ale De Niro mě odrovnal - naprosto vynikající, takže ještě jednu hvězdicu přidávám. ()

misa_laska

Zajímavý nápad s vesnicí Zeď, někdo vždy překročí hranici a vydá se do zakázaného a obávaného místa. Trošku drsnější pohádka, když si vemu ty průhledný mrtvoly a čarodějnice a naproti tomu spadlá hvězda, krásná Yvaine a láska, která všechno překoná.. ()

Krchy

Jako komedie výborné, jako pohádka pro kapku odrostlejší geniální. No a je tam Michelle, takže opravdu není co řešit. P.S.: po pátém zhlédnutí to prostě musí do top10. ()

Mary19

Krásná pohádka, která mi připravila jedno z největších překvapení roku 2007... Herecké výkony jsou výborné a film dokresluje parádní soundtrack a úžasné vizuální zpracování... Skutečně hvězdná pohádka z kategorie snů... 95% ()

*Colorado

4,5* Pohádka i pro dospělé a to moc pěkná. Pro mě veliké a příjemné překvapení. Claire Danes je okouzlující a já být Tristan, tak hned zapomenu na nějakou prdlou Yvaine 8-) Jako třešnička na dortu je Robert De Niro v roli kapitána na pirátské lodi s velkou sbírkou dámských šatů, kterou nemá jen pro dámské návštěvy – převážil misku vah k páté hvězdičce a jen tahle samotná část stojí za to, aby se na to člověk podíval! V mém případě i opakovaně. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze