Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

pend

Film, ke kterému jsem přistupoval s velkým očekáváním i obavou, jak se podaří zfilmovat poměrně útlou knížku plnou fantastických nápadů. Naštěstí obavy byly liché a má očekávání byla naplněna. ()

mh.mail

60% - Zajímavě podaná fantasy pohádka spíše pro dospělé než pro děti, které nechybí nadhled a sebeironie. Některé fórky bych v tomto žánru opravdu nečekal. ()

jandula00

To byla ale hezká pohádka :). Trochu mi to připomnělo dojem, který jsem kdysi měla z prvního zhlédnutí Big Fish. Obzvláť se mi líbila postava Roberta De Nira. Možná to bylo tím, že ho mám vyloženě ráda, možná tím, že hrál parádní postavu. Michelle Pfeiffer zase skvěle zahrála záporńačku. Celkově moc příjemná pohádnka pro dospělé, kterou si určitě zas někdy pustím. ()

sirien

Tohle je nejlepší přenesení knížky na plátno, jaké jsem kdy viděl. Přesný tam, kde má být přesný a odlišný tam, kde má být odlišný, bez věcí co by se nehodily a s věcmi navíc, co se hodí. Nádherně napsaný, nádherně zahraný, nádherně zrežírovaný... je to jeden z mála filmů, ke kterému nemám vůbec žádnou výtku. I když Gaimen neměl s filmem nic společného, tak si film zachoval krásně Gaimanovskou atmosféru předlohy. Prostě nádhera. Zejména s přihlédnutím k menšímu rozpočtu to je krásná ukázka toho, že se film nemusí topit v penězích, přesto může mít super herce a dopadnout na výbornou. ()

Bozvav

Přiznám se, že na rozdíl od ostatních zde, mne tento příběh tak moc nenadchnul. Pravda pohádková atmosféra byla, efekty ušly, ale celé je to nějaké zmatené. Vlastně nebýt Michelle a Nira, tak dohromady dost o ničem. Respektive ničím by to nevybočovalo z hlubokého průměru. Pravda mrtví bratři vcelku vtipní. za mne 60%. ()

El-Barto

Strašně fajnová pohádka. Děti musejí bejt unešený fantazií, romantikou a dobrodružstvím. Dospělí si musí vychutnat vyzrálost příběhu, zajímavý charaktery (De Nirův kapitán) a bezvadný herecký obsazení. Matthew Vaughn je v současnosti jedinej, kdo dokáže natočit takhle zábavnej a vyspělej film se zápletkou, do který by se nikdo jinej nepustil. ()

zdeny99

Slabá průměrná pohádka, která se pokouší zaujmout něčím z říše fantazie. Ta sice filmu darovala poměrně značnou dávku, ovšem jen tu nejlacinější část. A tak film hledá alespoň krapet lásky, aby se něj dalo dívat. Avšak láska je utopena v břitkosti chladnokrevných potomků nynějšího krále. Zoufalost vůdkyň čarodějnic nezná mezí, jaké laciné triky používají. Spadnuvší hvězda z nebe spadla tak rychle, že se film utopil ve svém "hvězdém" prachu. [44492. hodnocení, 1766. komentář, 84%, 466. nejlepší film, 92. nejoblíbenější film] ()

Azurovydrak

Pohádka, která je na můj vkus až příliš zaměřená na dětské publikum. Má pár světlých a zajímavých momentů, ale to je tak vše co dokáže nabídnout. Claire Danes znovu dokazuje, že prostě neumí hrát, moc poloh a emocí tam nevysolí a s každou další scénou mi to přišlo jen horší a horší. Trochu to zachraňuje skvělý Mark Strong, Charlie Cox neurazí. To ale nevytáhne snímek z žánrového průměru. Párkrát jsem se přistihl, že pokukuji po hodinách a čekám na konec, což by se mi u filmů, jenž jsou mířeny především k zabavení, stávat nemělo. 45% ()

cielle

Něco tak kouzelného jsem snad ještě neviděla. Tento film mě rozesmál, dojal, překvapil a totálně mě dostal..Postavy líbezné Yvaine, trošku naivního Tristana, či svérázného Septima ( mimochodem jedna z nejlepších skladeb soundtracku nese jeho jméno) mě dokonale dokázaly strhnout do děje této pohádkové fantazie.. A hudba Ilana Eshkeriho film dokázala skvěle doplnit.Prostě nemám co vytknout. ()

hazaba

Krásná pohádka, vtipná s dobrými hereckými výkony, kterým kraluje Robert De Niro jako pirát. Jeho scéna jako baletky je nezapomenutelná :-) Už dlouho jsem se tak nepobavila. Škoda jen, že jsem chytla pouze dabovanou verzi, v originále musí vtipné komentáře vyznít ještě lépe. Nu co, budu si originál muset opatřit :-) ()

Edhelharn

Vynikajúci romantický fantasy film ktorý má aj SRDCE(hviezdy:-) ). a ten mix fantasy, humoru a romantiky mi neviem preco pripomenul atmosferu hier Final Fantasy :-) ()

Puol

Konečne rozprávka v klasickom štýle, a dokonca podľa Neila Gaimana. Robert de Niro i Michelle Pfeiffer si zo seba robia nehoráznu srandu. Celkovo je tento príbeh určený skôr tým starším divákom, ktorí ešte ale tak úplne nedospeli. ()

SpeedyCZ

Vydařené fantasy, na které se určitě ještě někdy rád podívám. Obzvlášť se mi líbila atmosféra a soundtrack. Samozřejmě ani známé hvězdy Pfeiffer a De Niro nezůstaly snímku nic dlužny.Nádhera. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze