Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

Zeek

Pro mě velké a hlavně nečekané překvapení, o to více jsem byl potěšen. Velmi povedené fantasy, které se opravdu podařilo. Gratuluji a tleskám. Moje hodnocení: 80% ()

Tumáš

příjemná pohádka a překvapivě dobře povedený příběh. to jsou přednosti tohoto filmu. podle mě mu není moc co vytknout... že by bývaly triky lepší s více penězi je jedno, scénář taky ušel. Na můj vkus ale až moc kouzel zavánějících spiritismem ubírá na kvalitě snímku. ()

TaanStari

Film, který svou originalitou a obsáhlostí skoro předčí novější filmy Hayaa Miyazakiho. Skvělá Claire Danes a Robert De Niro. Takhle mají vypadat pohádky, ne jako přiblblosti typu Narnie. ()

Gastovski

Moc povedená fantasy pohádka, které v dnešní době ostatní rádoby pohádky mohou jen tiše závidět. Dobrodružně laděný děj, známé tváře a těch vtipných hlášek! Scéna s princem Primem, když vejde do Shakespearova šatníku je nezapomenutelná. ()

May_tee

Největší překvapení. Tohle jsem vážně nečekala. Film jsem zapla stím, že to bude jen další hloupost s dobrými herci. A ona je to jedna z nejkrásnějších pohádek. Vážně úchvatné ()

KoleckoR

Krásná pohádka. Plná kouzel, fantazie, nádherné přírody (skvělá výprava) a krásné hudby (Ilan Eshkeri).....A parádního De Nira v roli obávaného kapitána Shakespeara, ale přitom obyčejného travestity. Film je docela věrným obrazem knižní předlohy Neila Gaimana. ()

Pidzey

Krásná pohádka.Uvěřitalná proměna Coxe z mladého trouby na krále země.Roztomile půvabná Claire,půvabně zlá Michelle a Robert De Niro tak jak ho neznáme.Dobrý scénář,krásné efekty,příjemný humor.Jedno z nejlepších fantasy. ()

HouseMK

To bylo kráááásnýýýý! Ne vážně, nejlepší pohádka, kterou jsem v posledních letech viděl. Milá, zábavná, romantická, s hvězdných obsazením a pěknými triky a exteriéry... možná jen na děti trochu moc mrtvých. Ale já už jsem přeci velkej :-) Nebo ne? ()

edie sedgwic

Ja nadsenie ostatnych nezdielam, asi som uz z takychto "filmov" vyrastla. Pre mna to bola priserna nuda, nepresvedciva zapletka a zaver ako podla sablony. Dve hviezdicky davam za jezibabu Michelle Pfeiffer a Roberta de Nira v zenskych satach. ()

ypres.bass

Konečně po dlouhých časech pohádka na kterou se dá dívat. Toliko porušených pohádkových klišé najednou a přitom hezká podívaná. Nakonec se mi poštěstilo aby mi v oku ulpělo trochu prachu z hvězd. ()

G900

Vytecne jsem se bavil, pribehove trosku klasicke pohadkove klise, ale herci jsou neokoukani (snad krome Stronga, De Nira a Pfeiffer, ale na ne se da divat porad) a hraji suprove... A jako vzdy, muj oblibenec Gervais opet nezklamal a pokazde, kdyz otevre pusu, tak to stoji za to... Uvidim, jak Hvezdny prach dopadne po druhe projekci, ale po prvni zatim 90 % ()

AndreyCSFD

Ukázkový příklad toho, jak má vypadat moderní pohádkový příběh - překrásná výprava, perfektní obsazení a výborný soundtrack. Schválně nepíšu pohádka, protože humor a zlo zde balancují na samé hranici pohádkovosti a mnohdy ji i mírně překročí. Postavy jsou obsazeny sympatickými a typově přesnými herci a mezi ústřední dvojicí to nejiskří ba přímo září. Nadmíru povedené jsou i vizuální a hudební prolínací přechody. Adaptace knihy Neila Gaimana zkrátka nemohla dopadnout lépe a všechna čest Neilovi, že pochopil, že plátno není papír (narozdíl od J.K. Rowlingové) a že přistoupil na určité změny, které příběhu jenom prospěly. ()

jasanka

Moc pěkné pohádkové fantasy, navíc s komediálními prvky. Zajímavé propletení postav (typicky britské), úžasní duchové mrtvých bratrů, zkrátka originalita. Akorát nějak nevím, proč ten, kdo chtěl přejít na druhou stranu zdi, musel jít přes její zbořenou část u hlídače..? Za prvé – to opravdu nikoho za těch x let nenapadlo ji opravit? A za druhé – proč ji prostě nepřelezli někde jinde? Zas tak vysoká není a i kdyby ano, tak stačí vzít žebřík nebo něco takového… No nic, to byla jen taková menší technická vsuvka… ()

Helldo

Již od počátku jsem tušil, že to nebude zrovna můj šálek kávy. Já totiž tyhle fantasy s pohádkovým nádechem moc nemusím. Ale 3 hvězdy za vcelku pěkný, originální příběh a krásnou Claire Danes mi přijde zase málo… ()

Saur.us

Nádherná moderní pohádka. Originální nápady, romantika, fantazie, dobrodružství a samozřejmě a dovolím si prozradit, šťastný konec ala žili spolu šťastně až do smrti. Skvělé herecké obsazení v čele s Robertem de Nirem, Michell Pfeiffer nebo krásnou Claire Danes. Charlie Cox oproti tomu ve mě nadšení moc nevyvolal a našlo by se určitě spousta jiných mladých anglických herců. Taky se ale naštěstí kytky sněženky dokázalo povést na pár vyjímek naprosto vše a Matthew Vaughn si za to u mě vysloužil poklonu. DODATEK: po přečtění Gaimanovy předlohy musím uznat, že filmový Hvězdný prach několikanásobně předčil svou předlohu. A to se často nestává. ()

L.Hellhor

Úžasná pohádka plná inteligentního humoru, zajímavých nápadů a skvělých postav. Tolik opěvovaný Niro si opravdu střihl skvělou roli a myslím, že budu na něj dlouho vzpomínat. Stejně tak na tento film, který si vysloužil plný počet. ()

Lukin413

Film, který je přesně tak vtipný a zároveň stále pohádkový, jako Princezna Nevěsta. Oproti té tu není tolik památných dialogů a frází, na druhou stranu se novější datum výroby a pravděpodobně vyšší rozpočet promítl v lepší výpravě a lepších tricích. Postava zženštilého kapitána pirátů v podání DeNira je pak takovou třešinkou na dortu. 90 % ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze