Jako malí byli přátelé, jako dospělí už neměli příliš společeného. Ale smrt jednoho z nich svedla jejich osudy dohromady. Tae-su (Du-hong Jeong) pracuje jako policista a vražda jeho kamaráda mu samozřejmě nedá spát, stejné tak i Seok-hwan (Seung-wan Ryoo) nehodlá nechat ruce v klíně. Hlavně proto, že se zdá, že prsty v úmrtí přítele má poslední ze čtveřice, mafián Pil-ho (Beom-su Lee). Začíná cesta za pomstou, cesta plná krve a bolesti. Boj proti desítkám soupeřů, krásným zdánlivě křehkým dívkám, i chladným zabijákům. Na konci se znovu sejdou tři přátelé, dva jako spojenci, jeden jako jejich úhlavní nepřítel. (Chen)

FFilipCZ

Bohužel, tohle mi nesedlo. Neskutečně hektické, než jsem se stačil vzpamatovat a dát si do kupy o čem to vůbec je, tak už se zas dělo něco jiného..a popravdě, ani ty bojové scény - kvůli kterým HLAVNĚ jsem chtěl tento film zkouknout - mě taky nenadchly. Jedna hvězda za příběh, který se mi koncem filmu konečně vykrystalizoval a také za nevšední soundtrack. ()

Ridick

no neviem, neviem. mne sa to akosi az velmi nepacilo. napriek tomu, ze pribeh je velmi jednoduchy, je spracovany hekticky a pomaly som sa nevedel vysomarit o com to vlastne tocia. tie dve hviezdicky som dal hlavne za akcne sceny, kt. niekedy neboli dotiahnute alebo boli velmi nepriehladne. o hereckych vykonoch tu nie je zmienka, vo filme najdete len pateticke vylevy a scenar - skoda reci. ()

Chen

Zrovna prožívám období, kdy si užívám kouzlo hongkongských filmů osmdesátých a začátku devadesátých let a jejich úžasných bojových scén. Žil jsem v domnění, že jejich choreografie nemá v současné tvorbě ekvivalent, ale City of Violence mě vyvedlo z omylu. Originální, svižné bitky, které vyráží dech. Stylizace filmu připomíná Kill Billa (hlavně závěrečná scéna), ale City of Violence nad ním vyhrává na plné čáře, alespoň co se týče choreografie akčních momentů. Pokud netrváte na originálním příběhu a uspokojí vás vynikající bojové scény, pak mohu jen doporučit. ()

cubajz

naprosto masakrální záležitost! Stylová gangstneřina, tarantinovsky nadupaný soundtrack a davové souboje při nichž mi ruka samovolně sjíděla pod stůl. Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena! ()

Wormboy

Pozoruhodny korejsky film so sice jednoduchym a dnes uz klasickym pribehom, avsak brilantnym spracovanim, vybornou hudbou a GENIALNOU poslednou dvadsatminutovkou. No a Tarantino ma zase co odkukavat...a rovnake dojmy zostavaju aj po druhom zhliadnuti :) ()

Cedr

Tradiční zápletka s netradičně precizním provedením bez hluchých míst. Bojové scény patří k těm nejakčnějším a nejpoutavějším, co jsem měl u korejské filmové tvorby možnost vidět. Příběh je podán pro asijkou kinematografii typicky syrovým a neveselým stylem - tedy přesně tím o co se v Hollywoodu už dlouhá léta neúspěšně pokouší. Velmi silné čtyři hvězdičky. ()

ivan_drago

Film si první hodinu připravuje živnou půdu pro závěrečnou řež... A to lehce zdlouhavým a nudným způsobem, párkrát je to proloženo bitkou/“muzikálovým číslem“ .... celou utahanou zápletku tak nahrazuje konečná, co se choreografie týče, fantasticky vymyšlená a natočená, bitka, kde potěší pěkný střih a podmanivá hudba, až westernová... ()

kinghome

Akční Korejskej nářez! Simpatičtí hlavní hrdinové, úchvatná choreografie, hromada bojů a akce a dobrej soundtrack. Škoda, že ten příběh nebyl dotáhnutý do konce. Jinak to byl úžasnej film, na který se podívám klidně znovu. Ta choreografie je vážně luxusní a boj na ulici proti těm harantům byl boží.85% ()

ywo666

Hmm, tak toto sa mi moc nepáčilo. Celé pojatie mi extra nebralo. Dialógy sú nejaké ukričané a afektované. Príbeh by nebol zlý, ale rušili ma pasáže, kde sa zrýchlene posúval dej za zvuku hudby. A celá hudba mi dosť vadila. Na mňa to malo príliš oldschoolový nádych. Tento film by ma bral iba keby som ho mal rád v mladosti. Jedná sa o akčný film. Ale 95% akcie zahrňujú dve väčšie akčné pasáže, Prvá má taký trochu groteskný nádych ala Jackie Chan a extra ma nebavila. Techniky nemajú extra dobrú choreografiu. Kamera občas stojí za hovno a spomalovačky vôbec nevyzerajú na rok 2006. Vlastne celý film vyzerá ako by mal minimálne o 20 rokov viac ako reálne má. Záverečná rubačka je dobrá. Ale to je tak všetko, čo sa mi páčilo. Prvých 20 minút som to chcel vypnúť. 45% PS: Idilické spomienky na detstvo = teenegerské gangy sa lomia palicami. Pochádzam z mäkkého sveta. ()

VanTom

Typicky korejsky (resp. východoasijsky) přeexponovaná "osudová" báchorka o pětici dávných kamarádů, kteří se po 20 letech střetnou na rozdílných stranách zákona. Samozřejmě jde především o skvěle natočenou a westernovými motivy okořeněnou akci, ale až závěrečné komiksově přepálené inferno mě definitivně přesvědčilo o čtvrté hvězdičce v hodnocení. ()

Giggs

Jednoduchy pribeh (čo však od akčneho filmu čakať,však?), nespočetne krat prevareny, zato však vyborne akčne sceny. Sice prehnane, ale ta choreografia je veľmi dobra. Oddychovka na jedno pozretie. ()

Zombi

Příběhem a jeho sentimentálním podáním trochu slabší, akce není v průběhu filmu moc, ale závěrečné zúčtování je dlouhé a hodně slušné. Trochu jsem byl zklamanej z choreografie, kdy se používají výhradně nohy, sem tam týče, nože. Naopak potěšila westernová atmosféra, daná hlavně hudbou a kamerou. Záporák slabota. Slušné 3 hvězdy. ()

Martyr

Zpočiatku klasická akčná "komédia nie pre každého", neskôr veľmi drsný a perfektne natočený akčný film s bojovými scénami, ktoré sa nevidia každý deň. Osobne filmy s neporazitelnými hrdinami nevyhľadávam, ak sa však dostane pod ruku niečo takéto, nie je nad čím váhať. Bol by hriech nespomenúť scény s nožmi, pri ktorých mi tuhlo svalstvo. Ak by som mal porovnávať s dobrým Saat po long, tak City Of Violence jednoznačne vyhráva. Posledná 15-minutovka to pekne zaklincuje na 80% ()

honelnik

Najlepšie karate :) čo som kedy videl 5*. UPDATE: tak po 6 rokoch sa trosku vytaham za usi. Vtedajsie "opojenie korejcinou" zlahka upadlo. Film ocividne sluzi len ako zamienka dvoch kamosov na to zhrabnut nejake prachy od studia a vrazit ich do sialenych akcnych scen. Tupe to je jak prezidentov novorocny prihovor a cesta za poslednou nabusenou 20minutovkou je fakt strastiplna. Prvych 20 minut, fast forward tak 30 minut, a potom len poslednych 20, aj tak by to stale bolo ovela viac ako je na "docenenie" toho podstatneho potreba. ()

warrenur

Zabit zaujimavy pribeh tak hlupymi vystupmi, dialogmi, prehnanym patosom a chaotickou choreografiou sa len tak nepodari. Tuna uspeli. Slabota. Slabe dvojhviezdie. Neodporucam. ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (viac)