Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

• Česko Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (viac)

Nebude ušetrený nikto! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto "krajine neobmedzených možností". A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď... (TV JOJ)

BUD-SFIS

Bohuzel Borat=boring, no skoda. Zabery z vesnice a prestaveni Kazachstanu dobre, pak hodinu nuda. A zase jeden dobry zaber s Pamelou a tot vse. Jinak hodne slabe. Za napad dve hvezdy. ()

darm

I napodruhý naprosto neuvěřitelně vtipná záležitost. Nepamatuju se, že bych se někdy jindy smál u filmu tak, jako u Borata.. Od dokonalého začátku v Kuseku a seznámení s osazenstvem vesnice, přes NewYork, feministky, židovské doupě, stolování, zpívání na rodeu,..... až k naprosto skvělému konci... Bomba! A ani se nedivim, že na něj zavolali tolikrát policii, občas Boratovy kousky byly fakt dost silný kafe :) ()

ic

jagsemash! US &A by prospělo aby je Borat nevštěvoval co možná nejčastěji. No a to samozřejmě i s Azamatem Bagatovem XD . ()

Wormboy

Toto ma byt jedna z navydarenejsich komedii poslednych rokov? Hm...asi mam inu filmovu chut. Niektore sceny boli velmi vtipne a na niektorych hlaskak som sa skutocne vyborne pobavil, avsak ako celok ma to v podstate nicim nenadchlo. Na komediu som sa viac nudil ako bavil. ()

lilina133

Jedna vec je pre mňa obrovskou záhadou (možno väčšou ako kruhy v obilí :-)) a to, čo sa ľuďom môže na tomto filme tak neuveriteľne páčiť....Ja mám na tento kúsok jednoznačný názor a to, že je to film bez nejakej väčšej hĺbky plný hrubozrnných, primitívnych a niekedy až nechutných scénok a vtípkov....Dobre, párkrát ( dvakrát, možno tri :-)) som sa zasmiala, ale to je podľa mňa na "komédiu" trošku málo....Jedno je isté, viackrát som sa pozrela na hodinky, že koľko toho ešte musím pretrpieť, ako som sa zo srdca zasmiala.... ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Sacha B. Cohen + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

MarekT

Rozhodně zajímavý námět (zajímalo by mě, jak velké procento zúčastněných si vážně myslelo, že se jedná o skutečný dokument), jehož preciznost ale nemůže stačit na omezení se na slovy chvály. Jestli mě u této komedie něco rozčilovalo, tak to byl ta humorná stránka filmu - když je vtip sprostý, zasměji se rád, pokud však budu cítit, že to není při bližším pohledu takové, jak se může zdát. Ale některé věci typu "sex s tchýní" jsou na můj vkus víc, než jsem ochoten tolerovat. Kdesi jsem slyšel o článku, kde byla komika Barona Cohena srovnávána se samotným Peterem Sellersem. Po tomhle filmu si myslím, že bude muset ujít dlouhou cestu, aby se mu vyrovnal. Ale třeba křivdím a jiné výtvory jako Ali G jsou opravdu vtipné... Tak jako tak, Borat mě nezaujal, z hlediska humoru nevyvážený a výsledný dojem se zastavil na dvou hvězdičkách, například proto, že od momentu incidentu v dallasském hotelu je film s dechem u konce a samotného mě už jen zajímalo, jak že ta celá taškařice skončí. P.S. Rozhodně je hloupost myslet si, že jsem dal dvě hvězdy jen proto, že jsem se ve filmu poznal. Jednak nevím, kde by to přesně mělo být (asi při onom incidentu v hotelu) a také kdyby tomu opravdu tak bylo, napsal bych to jako vždy do komentáře, protože tohle považuji za jeden z faktorů dobře odvedené práce. ()

matt6

"U nás v Kazachstáne máme taký špeciálny druh ženy, ktorá je veľmi múdra...Po celodennej šichte si dokáže sama za sebou zamknúť klietku." Po druhom zhliadnutí Borata, tentokrát radšej v pôvodnom znení, musím povedať, že to je fakt bohovská zábava. Na prvý pohľad sa javí ako brutálne nechutná a urážlivá sračka, ktorú máte chuť vypnúť. No keď sa dostanete k samotnému natáčaniu dokumentu, niečo vás núti sa smiať. Je to práve komika a hlášky Sacha Baron Cohena, ktorý svoju postavu priviedol k dokonalosti. Jedna vtipná scéna strieda druhú a Borat postupne uráža a odpisuje každého, koho počas svojej púte naprieč USA stretne. Film paroduje mnohé americké klišé, ktoré si predstavíme pod pojmom USA. Celé sa to končí neuveritelným finále s Pam Anderson, pri ktorom som sa išiel posrať od smiechu :D...Chápem, že tento film nie je pre každého, ale kto v ňom nehľadá logiku a proste si užíva improvizačný Cohenov humor si musí prísť na svoje. Ja som sa veľmi bavil a teším sa na Brüna. Doporučujem vymazané scény v bonusoch na DVD. 80% ()

gabin(a)

Tož jsem to konečně viděla, a to po slovensky. Místy jsem nevěřila vlastním očím (asi jako většina při pohledu na "rvačku" s tlustým kamarádem), místy jsem se řehtala. Trošku mi to připomnělo Večírek s Peterem Sellersem, jenže ten má přesně tu jednu hvězdu navíc. Panu Cohenovi chybí Sellersova ženialita, na druhou stranu mu nechybí odvaha, kterou by pravděpodobně ale Sellers měl dneska taky, si myslím, když se odvážil už kdysi nazývat Kata žlutou opicí....Obyvatel Kazachstánu je mi asi tak stejně líto jako obyvatel USA, v obou zemích jsou stejní burani jako trojice mladíků v mobilhomu nebo kožené rádobynóbl ksichty u stolu, kam Borat přinese výplod svých střev v úhledném pytlíčku:-). A určitě jsou v obou zemích i lidi dost inteligentní na to, aby pochopili, že tahle bohapustá hovadina je svěžím místy pěkně smradlavým vánkem, kterého je potřeba. S.B.Cohenovi jinak děkuji za Jelimána, všech lemurů samozvaného pána, hurá a je to. ()

J0hny5

Pro mě lepší než Bruno, dá se na to koukat. Viděl bych to pobavením tak na úrovni jackass, i když je to samozdřejmě o něčem jiném. Na účet Borata hraje fakt, že se dá zviditelnit i na něčim "inteligentnějším" než je padání na držku před kamerou. 60% ()

necisty

Jednou jsem řekl, že tohle už nechci nikdy vidět. Skoro jsem toho dosáhl, nebýt jednoho příjemného večera s přáteli, kdy tenhle 'skvost' bohužel běžel v televizi a všichni se chtěli dívat. Musím uznat, že Sacha je vážně skvělý komik a dokáže se přizpůsobit hodně okolnostem, o tom svědčí i spousta postav které inscenuje. Bohužel na tom všem tohle dílo končí, pak už je to jen jedna nechutnost sama o sobě. Doslova je mi špatně z toho jak se dívám na nic netušící lidi, kteří musí snášet jeho vtípky. Ne už vážně nikdy! ()

Juto

Muž, ktorý vynašiel Borata, je skutočne majstrovský improvizátor, vynikajúci komik, odvážny politický satirik a skutočne experimentálny filmový umelec. Borat vás rozosmeje, ale barón Cohen vás prinúti premýšľať. 9/10 ()

emo

Úbohosť najvyššieho kalibru... Počas celého filmu som sa možno trikrát schuti zasmial. Bol som dosť sklamaný okolitými hodnoteniami... Ale vyhralo to aj Golden Globe, takže asi nemám ten správny zmysel pre humor ;-))) ()

c.tucker

Bombastická změť bizardních raportáží, které stojí opravdu zato. Borat hlásí jednu hlášku za druhou a dělá takové věci, že i na mě je to trochu moc a neudělal bych to. "What's up with it, Vanilla face? Me and my homie Azamat just parked our slab outside. We're looking for somewhere to post up our Black asses for the night. So, uh, bang bang, skeet skeet, nigga. Just a couple of pimps, no hos." ()

Šimpy

70 procent. Očekával jsem trochu víc a příště se asi obejdu bez českýho dabingu, který byl zkrátka děsný. Samozřejmě, že je tu spousta srandy, postavené hlavně na konfrontaci "kazachstánské" kultury s tou Americkou a v některých scénách Borat nádherně ukazuje Americe její vlastní zrcadlo. A tak to má být. Přesto mi některé části připadaly nahrané. Jedna z nezapomenutelných scén je ta s Pamelou. "Vezmeš si mě?" "To nevadí, nemusíš souhlasit!" a šup s ní do pytle! :-))))) Tak z toho jsem nemohl.:-D Z toho pytle, teda.:-) ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (viac)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (viac)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)