Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa

• Česko Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (viac)

Nebude ušetrený nikto! Borat Sagdijev je šiestym najznámejším Kazachom a najlepším televíznym reportérom Kazašskej štátnej televízie, ktorá ho vyšle do USA, aby tam natočil dokument o tejto "krajine neobmedzených možností". A prípadne si našiel novú manželku, pretože tú starú tučnú mu znásilnil a roztrhal medveď... (TV JOJ)

helrohir

Skvelá komédia. Rozhodne som sa bavil, a to aj po viacerích zhliadnutiach. Bolo tam aj pár trápnych scén, pri ktorých som prevracal očami nad prihlúplym americkým humorom, ale väčšina scén sa mi páčila. S odstupom času však musím povedať, že Bruno ma bavil možno o trošku viac. ()

anyonecek

Konečně jedná obstojná komedie, která je opravdu vtipná. Sacha Baron Cohen to zahrál na výbornou a odtáhl prakticky celý film až do konce, totálně mě udivuje jak si zvládá takhle dělat ze všech lidí srandu a udělá pro svou roli úplně vše. Film splnil svůj účel a je to bezpochyby nadstandartní komedie. ()

A_san

Tenhle film vám ukáže i to, co rozhodně vidět nechcete. Na jednu stranu se strefuje do klišé americké kultury (stále uvažuju, jestli byly ty reakce lidí opravdu hrané :D), a to na hraně vtipu a nechutnosti. Někdy se to povede, mno a někdy hold přestřelí. Film spíše založený na šokování publika, místy urážkách, ale sem tam i poukázání na některé absurdity země, kde se sny mění ve skutečnost. Každý si zde najde to své a určitě se zasmějete. Mno a kdo ne, měl by z života ubrat té vážnosti a procvičit si svaly smíchu. ()

Pitryx

Zpočátku jsem se bavil a sem tam i zasmál. ale pak už mi to přišlo nějak nudné. Hlavní hrdina od začátku protivný, stával se protivnější a protivnější. Některé sekvence skoro nudily. Nemohu dát odpad, právě pro dobrý začátek. 201303097553/8021 ()

Anteia

Kdoví, možná si někdy něco od Cohena oblíbím a nebudu tak striktně vysazená proti většině jeho filmům a baviči jako takovému. No jó! Sice se nepokládám za konzervativce, ale v Boratovi je toho na mě přespříliš. Fakt, takovéhle „srandy“ nemám ráda, nebo spíš je přímo nesnáším a protiví se mi! Skrz na skrz. ()

Dinsberg

Jestli je legrační dělat si šprťouchlata ze zaostalejší národů, tím si jsem si dlouho nebyl jist. Je fakt, že o nich koluje spousta anekdot. Proč ale na jedné z nich vybudovat celý film? Cohen mi nepřijde jako komik, ale jako naprostý blbec, který nemá špetku soudnosti o sobě ani o své práci. Někoho urážet umí každý, ne každý má dost silný žaludek na to, aby na tom vybudoval kariéru. Legrace bez vkusu, fekální vtipy za které by se styděl i Peter Jackson při natáčení Braindead. Tady ani nejde o politickou nekorektnost, jde jen o gejzír trapnosti jednoho nímanda, který nic neumí. ()

meemini

Přehlídka nechutnosti v podání Borata proti nechutnosti USA. Obojí v jiném obalu, ale co se obsahu týká, těžko říct, který je odpornější. V první půlce jsem se ještě smál tomu, jak Borat neohroženě ztrapňuje ,,svoji" rodnou zem. Ve druhé půlce mě smích opustil, chvílemi mi na obličej naskakoval prostoduchý škleb a na těle husí kůže. Hlavně když se Borat veze v karavanu s partou mladých Američanů, navštěvuje American Rodeo nebo potom při návštěvě kostela jakési nejmenované církve. Dá se to říct ještě takhle: dokud si Borat utahoval převážně z Kazachstánu, byla to vtipné, poté kdy se přešlo k prezentaci vybraných obyčejů amerických už to vtipné nebylo vůbec a je spíš na zamyšlenou jací skutečně nebezpeční exoti žijí i za mořem. Exkurze do zákulisí Států, ve kterém zůstávala, do zásahu Cohena, skryta slušná špína. Hodnocení skutečně jen za tu střelbu do vlastních řad. ()

kaktusacek13

Když by tam nebyly asi 2 hodně úchylné scénky, tak bych dala 5*, ale takhle nemůžu. Jinak je to skvělý, hodně praštěný film, který stojí zato vidět. ()

Daryl.Dixon

Pořádně ujetý film, v němž jsem se buď chlámal, nebo nechápavě zíral, jestli to je ještě legální. Někdy to bylo i dojemné, jak Borat cestoval za svou velkou láskou Pamelou, která je stále ještě zaručeně panna a nic nenapovídá tomu, že by to mohlo být jinak, že. Co oceňuji, je herecké sebezapření, protože já bych například na sehrání nahé bitkařské scénky v hotelu neměl žaludek - pohled do takové velké, chlupaté pr..le by vypálil sítnici i slepci. ()

Brano

Film má zopár nezabudnuteľných vtipných scén, ale tiež aj pomerne dosť trápnych. Dej je tak stupídny, že keby nebolo výborného Cochena a Davitiana tak by som dal menšie hodnotenie. /50%/ ()

mrclTV

Ou, to muselo američanov bolieť (hlavne tá hymna). :D A kedže som jednoduchý človek a uznávam, že škodoradosť je najlepšia radosť, smial som sa na plné kolo. Kazachstan dokonca z toho vyšiel ako víťaz, x násobne sa zvýšil počet turistických víz. Nie film je absurdný, náš svet je :D. I keď niektoré scény su skutočne primitívne a nevtipné - "rozbíjanie sa" v obchode s nábytkom mi vobec nevoňalo, našťastie väčšina zvyšku je presne Cohenovsky podrívačno/zrkadlonastavujúco/vtipná. Už len dodám, že ide o jeden z mála filmov, ktorý je rovnako dobrý v pôvodnom znení, ako aj so slovenským dabingom, Michal Hudák je vynikajúci. ()

Murysek

Opravdu dobrá komedie, netradiční, ale dobrá. Čtyři hvězdičky zaslouženě, minimálně za scénu, kdy se nazí nahání po hotelu s gumovou pěstičkou :D ()

WolfIssen

I přes několik úsměvných momentů monstrózní trapas. Nejenže S. B. Cohen je a zároveň sám i vypadá jako žido-cikán, ale co je horší, film nemá s Kazachstánem absolutně nic společného. Přirovnávat Kazachstán k rumunské cikánské vesnici a Kazachstánce k cikánům je pořádný blud hodný pouze americké filmové lůzy... ()

Mire

Borat si myslel, že židia u ktorých prespával, sa premenili v noci na švábov a tak im hádzal dolárovky, lebo sa ich bál :))) Natočiť takýto film si vyžadovalo veľkú dávku guráže a tá Sachovi Baron Cohenovi evidentne nechýbala. Pre ľudí milujúcich primitívny humor, je toto masaker. Ostatní by sa tomu mali vyhnúť! ()

PAVLIS

Romantická roadmovie, ehm, teda spíš pěkná bejkárna, hodně vtipná a nekorektní. A jestli je alespoň polovina scének s neherci čistá improvizace a nehraná realita, tak klobouk dolů před Cohenem, jak vše ukočíroval. ()

adamix

Úchyláreň jak hovädo a zároveň neskutočná zábava. Miestami primitívne, ale i dokonalo vtipné. Pri scéne v hoteli ma vždy rozbolí brucho od rehotu. ()

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (viac)

Dvojka Borata potvrzená?

Dvojka Borata potvrzená?

09.09.2020

Minulý měsíc byl herec Sacha Baron Cohen (Diktátor) spatřen v kostýmu Borata kterak natáčí scénu v autě. Vzhledem k absenci oficiálního oznámení se tak spekulovalo buď o tajně natočeném pokračování,… (viac)

Pokračování Borata na cestě?

Pokračování Borata na cestě?

20.08.2020

Ačkoliv herec a komik Sacha Baron Cohen nechce nic potvrdit, má v současnosti rozpracovaných hned několik projektů. Před pár měsíci byl spatřen jak zpívá na jistém kontroverzním srazu ve Washingtonu… (viac)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)