Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

Miloško

Toľko oceňovaný scenár filmu mna moc nezaujal. je to podla mňa klasická "vzťahová" dráma... Kate Winslet-ako vždy skvelá. Vo filme ju uvidíme aj v pikantných scénach.[DVD] ()

Prosper

Jsem v dlouhodobé lásce s ctihodnou pannou de Winslet. Což filmů již potěšilo oko i duši mou. Tento není vyjímkou. I v hloubce tématu pak zříme vytříbenost výběru této krasavice. ()

mgerlich

Chvílema to mě působilo jako divadelní inscenace, ale pořád o moc lepší než Revolutionary road. Dějová linie s deviantem je super.... ()

akcul

Hm, film podle mého gusta. Vztahová piplanina ze života: legrační, hluboká, ironická, hořká, bolavá - to je vždy voda na můj mlýn:-) Jediné, co můžu vytknout je trošku stopáž, ale jinak silný vhled do malého velkého života na předměstí: s báječnou Kate "Bovaryovou" se sjednotí nejeden z nás, Jennifer je trošku upozadněná a postava místního "úchyla" je tak neuvěřitelně delikátně napsaná a skvěle zahraná, že nad tím plným počtem neváhám.Jsem překvapena a rozhodně mám nad čím přemýšlet. Díky za komentáře: kleopatra, Lima ()

Martanecek007

Oprávněné nominace na Oscara! Tento film si zaslouží plný počet hvězdiček! Výborné herecké výkony, skvělý děj. Od začátku do konce jsem celý film 100% prožívala pokaždé mi nějaká scéna přímo vyrazila dech. Žádné zbytečné a nudné scény. Prostě dokonalost! Velkou roli v mém prožitku z filmu asi hraje můj osobní život, který se s podobnou situací setkal, proto je možná moje empatie s hlavními hrdiny větší než s někým, kdo něco podobného nezažil a proto mu film tolika neučaroval. ()

Mr.Keli

Je libo vidět trosečníky na pokraji svých sil? Poblouznění a ignorování reality. Každý sníme o úniku, tento snímek pouze poukazuje, že není všechno černo bílé jak se vždy na první pohled zdá. Výchovný film ve své skryté podstatě. Zamrzí nevýrazná hudební složka. Příjemná podívaná. 70% ()

swinevenca

Americké předměstí zachycené od chvíle, kdy se začne dít něco nového, v tomhle případě návrat úchyla, vybavím si Americkou krásu, která začínala příjezdem nových sousedů. Bylo by to možná podobně luxusní drama, ale Wilson na Winslet absolutně nestačil, nemoh jsem mu přijít na jméno celej film, a Connelly nedostala moc prostoru. Ale hlavně to vyprávění považuju za scénáristickou vychytávku jak si ušetřit práci, zápornym vrcholem celýho filmu je vítěznej zápas noční ligy, to je jak dělaný z nějaký sportovní parodie. Tři* jsou až dost. ()

simoneo

Zaujímavo poňatá romantika. Ide o vzácnosť, kedy nie je romantický film príliš okatý a má dokonca nejaké špecifikum. Takisto oceňujem lepšie herecké obsadenie. ()

Víteček

Film rozkročený tolika směry, že mě v konečném důsledku žádný z těch směrů neuspokojil. Všechny postavy včetně dětí jsou nesympatické a narátor je zcela příšerný. Kdyby bylo pojato jen jako příběh o Rorschachovi a řádně rozvinuto, mohlo to nejspíš za něco stát, ale takhle neměl dost prostoru a druhý příběh nebyl zpracován dost dobře, abych ho ocenil. 40 % ()

CrazymanM

Nezlobte se na mě,ale děsně mě to nebavilo!Ten závěr byl sice dobrej,prokousat se až k němu,to byl málem nadlidský výkon.Už jsem film dokonce hodil v PC do koše,pak jsem to teda vrátil a dokoukal,no aspoň jakžtakž to šlo. ()

megajalec

Dosť dobre som nerozumel, prečo sú vo filme dva prakticky nesúvisiace príbehy. Story s nešťastnými manželstvami a hľadaním šťastie u iného člena opačného pohlavia (inak už dosť tradičný námet, až mám pocit že príliš) s Kate Winslet by to kľudne utiahla aj sama. Páčil sa mi katarzný koniec. ()

Dejf4

Výborné drama, které šnečím tempem odvypráví zkrátka a jednoduše život. Chemie mezi všemi funguje a herci své postavy, které jsou velmi dobře napsány hrají výborně a přirozeně. Co se mi strašně líbilo je vyprávěcí styl a celkově Todd Field dokáže úžasně budovat atmosféru. Jen strašná škoda konce, který byl již tak trochu průhledný a zbytečně moc tlačil na pilu a neseděl ke zbytku snímku. 7/10 ()

_Irbe_

Klasické (Páralovo) schéma o cestě k procitnutí a sebepoznání po Americku. Velmi pěkně zpracované, relativně dobře zahrané. Postava "místního devianta" je však do filmu jakoby násilně vsazena a jeho dějová linie se mi prostě celou dobu nehodila a ani příliš nelíbila. Vyloženě nesympatickou postavou je hlavní mužská postava Brad, který má doma Jeniffer Connely (chápu, že to byl záměr aby bylo vidět že ani taková "kost" nezaručuje šťastné manželství ) a stejně je mu to málo a neustále se pídí za uznáním sebe sama (je bez práce a v podstatě nic neumí). Nakonec procitne po opravdu naivním činu s pubertálními "skejťáky", což ho definitivně katapultovalo do úplného ňoumy. Tvůrcům ale určitě patří uznání za konec snímku, jelikož zde jsem čekal nějaký šok (pro americké publikum) typu: autohavárie, kde zahyne dítě nebo vražda devianta či jeho nepřítele. To se naštěstí nestane a film je tak pěkným, uceleným, vztahovým dramatem, který se však v některých pasážích bere s přece jenom lehkou dávkou nadsázky. ()

david666

Tenhle film se chová jako chameleon -začátek komediální (hlavně scéna s kalhotkami a manželem Kate Winslet), pak je to chvíli klasická romantika a po vstupu úchyla (v podání skvělého HALEYeho) se objevují prvky dramatu. Zprvu mi film připadal roztříštěný a možná i zbytečně natahovaný ale odstupem času musím uznat, že každá dějová linie byla skvěle odvyprávěna. Hlavně "úchyl" mi zpočátku připadal , že je tady navíc. Takže zpočátku jsem chtěl dát *** ale po skvělém finále dávám ****. pozitiva: OBECNĚ HERECKÉ VÝKONY + ZAJÍMAVÝ SCÉNÁŘ negativa: možná by neškodilo ubrat cca 20 min, ale to je jen malá kaňka na velice zajímavém filmu. PS: nechápu proč Patrick Wilson nepřišel do toho parku:-) ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz