Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginie Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl "Paní Dallowayovou". V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi všednodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Jeden den ze života tří různých žen obývajících tři různé časoprostory nabízí meditaci nad nejistotami i bolestnými vítězstvími moderní ženské feminity: nad jejími pochybnostmi ohledně seberealizace v soukromí i práci, nad jejími milostnými pouty k mužům a ženám... a také nad jejím děsem tváří v tvář uplývajícímu času pustošícímu květiny ve váze stejně jako všechny lidské jistoty. (oficiálny text distribútora)

Legas

Velice závažný a silný příběh s výtečnými hereckými výkony. Moorová je snad trochu standardní (viz. Daleko do nebe), ale partiemi Kidmanové a Harrise jsem byl přímo unešen. Hudba mě také příjemně potěšila a prostřihy mezi všemi třemi vzájemně se proplétajícími příběhy mě (zvláště na začátku) velice upoutaly. Ale budu zdrženlivý. Zatím dám 4*, protože film je potřeba minimálně ještě jednou shlédnout. Pro mě byl hodně vnitřně komplikovaný. ()

InJo

Chápu skoro úplně celou krásu a výjimečnost toho filmu, ale stejně mi nijak zvlášť neučaroval. Ba co víc, párkrát jsem si během sledování zdřímnul, a to jsem předtím nebyl nijak moc unavený. Pro mou zcela bezvýznamnou osobu jsou Hodiny jen lehce nadprůměrným filmem s několika úžasnými momenty, které ve vás evokují pocit, že se právě diváte na něco jedinečného, a Oscara hodnými hereckými výkony snad všech, kteří za celý film řeknou alespoň pár vět. ;-) Hudba Phillipa Glasse náramně ladí s feelingem každičké scény a konec ve vás vyvolá přímo mamutí katarzi. 70 %. ()

IQ Tiqe

Tři ženy, tři příběhy, každá má zjevně nějaký problém, možná nemoc, možná psychickou. Ale to nevíme a kromě Nicole Kidman se to ani nedozvíme. Pak nechápeme ani pohnutky jejich chování, a ani pointu. Mimoto je to fakt nuda. Herecké výkony to nezachrání. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh ? | hudba 3 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 3 ()

Jordan

príbeh troch žien v troch rozlišných obdobiach spojený jednou knihou resp. jednou postavou, rámcovaný témami samovraždy, homosexuality a pocitu strácania sa v živote je hlavne a v prvom rade hereckým koncertom troch hlavných hrdiniek (je síce pravda, že tento filmu má v podstate jednu hlavnú hrdinku ale v trojitom prevedení). Všetky tri (ale aj ostatné výkony) sú naozaj ťažiskom filmu. Tie ženské nielen dvíhajú priemer celému osadenstvu hollywoodu, ale vytvárajú celkovú atmosféru filmu. ()

Anderton

Príbeh o ženách v rôznych časových obdobiach a pre ženy žijúce v rôznych časových obdobiach. Touto scenáristickou fintou sa podarilo Daldrymu dosiahnuť nadčasovosť svojho filmu, to je jasné. Je to čisto umelecký film, ktorý ale príliš na svoju umeleckosť poukazuje a nejednému divákovi to môže vadiť. Viď 20% hodnotenie v nemeckej Cineme. Ja som tú miernu sebestrednosť režiséra zvládol, hlavne vďaka herečkám, ktoré museli byť na takýto feministický film (v dobrom) poriadne nažhavené. ()

Frajer42 odpad!

Já si z tohoto filmu odnesu minimálně to, že všechny ženy jsou alespoň částečně lesby a naprosto všechny trpí depresemi. Zahrané je to samozřejmě exkluzivně. Když si přečtete jména hereček, tak vlastně ani nic jiného nečekáte. Ovšem naprosto totálně mě to nezajímalo. To je film pro takové ty věčně vystresované a uplakané ženy a slečny. Nic pro frajery, jako jsem já. V jedné části jsem dokonce natvrdo usnul. Prostě naprostá sračka. Režisér je nejspíš teplouš a o těch tvorech, kteří psali knihu, ze které tento film vychází raději ani nemluvím. Prostě odpad! ()

Dzeyna

Krásné, dojemné a harmonické. Kdybych nevěděla, že zde hraje Nicole Kidman, tak bych jí nepoznala, opravdu je tady jiná a prostě to není ona. Meryl Streep byla taky výborná, stejně jako Julianne Moore, která je pro mě hrozně charismatická a okouzlující, protože má v sobě něco zajímavého a hraje taky fantasticky. Příběh je udivující a nepředvídatelný a naprosto uhlazeně odsýpá. Všechny 3 časové linie spadají do jednoho příběhu, což je geniálně natočeno. Hudba dokonale podtrhuje děj. Atmosféra je taková tajuplná a dalo by se říci, že i smutná, to ovšem neovlivňuje kvalitu snímku. Nemůžu dát plný počet hvězd, jelikož mi zde něco chybělo, chtělo by to více emocí, nebo alespoň jejich projevů. ()

boshke

Za mého oblíbeného Harrise. Jinak mne Hodiny dost minuly (a nudily). Celý film mne iritovala Nicole se svým velkým nosem (má takhle velký frňák i normálně?) a pořád jsem čekal, že se něco začne dít. Nezačalo... 20% ()

nascendi

Myslím, že mám z času na čas právo absolútne neporozumieť filmu, ktorý všetci chvália, aj právo na to, aby sa mi nepáčila hlučná a rušivá hudba, ktorú iní pokladajú za to najlepšie, čo film poskytol. Tie dve hviezdičky sú za neoddiskutovateľne dobré herecké výkony. ()

Slarque

Jasný film roku! Film tak dokonalý, že jsem nenašel absolutně nic, co bych změnil. Stephen Daldry mě zaujal už svým debutem, ale tohle je ještě daleko lepší. Geniální scénář, vynikající obsazení, krásná hudba... tenhle snímek by si zasloužil velkou oscarovou kolekci (s tím hlavním plešounem v čele). ()

WANDRWALL

Nečekaně hezký filmařský pomníček pro zajímavou spisovatelku W. Woolfovou. Její knihy nejsou nahušeny psychologií, jak by se ten, kdo je nevlastní, mohl domnívat, ale její život byl plný emocí, zvratů, a snah uchopit umělecky dění v sobě a kolem sebe.***Základní informace o životě W.W. - Anglická literatura I.+II., Stříbrný.***(18.10.2010) ()

Bachy

Pokud si dáte po sobě Dogville a Hodiny, bude vás poměrně bolet hlava. Ale i přes takovou bolest pochopíte, že sledujete zatraceně zajímavý a kvalitní snímek. Ano, objevilo se pár momentů, kdy jsem měl malinko problém se ztotožnit se stylem vyprávění (možná lépe řečeno s tématem). Ale v těchto momentech jsem si vychutnával výkony tří dam a nepřemýšlel nad nějakou kritikou, či negativy. Tři ženy, stejný problém, rozdílné řešení. Hlava je na přemýšlení a Hodiny chtějí, abych přemýšlel. Ale pravda, že teď už potřebuji nějakou oddechovku. ()

LoLaa

Hrozně ráda bych k tomuto filmu napsala komentář, ale mé pocity z něj bych asi těžko dokázala slovy vyjádřit.. Proto vám musí stačit slovo jediné a často používané v ostatních komentářích: KLENOT. Musím opěvovat režiséra, který si sice vybral nelehký úkol propojit zdánlivě tři odlišné životy v jeden snímek, ale zvládl ho naprosto bravurně. Také hlavní tři herečky předvedli úchvatné herecké výkony, na níž je poznat jejich obrovské dlouholeté zkušenosti (a nelze vybrat jen jednu, protože všechny tři jsou nejlepší). A v neposlední řadě si obdiv a pohled na film s otevřenou pusu zaslouží neskutečné umění maskérů. Klid nikdy nenajdeš tím, že se vyhneš životu. ()

Happens

Asi si koleduji, ale film mi přišel jako líně se vlekoucí roztrhaný děj bazírující na roztodivných ženských náladách (bez racionálních příčin; pozn. recenzenta: kde si de facto za všechno mohou sami, co takhle se postavit rovně a čelit světu?), které pramení a vyvěrají u a z této spisovatelky, ke které mám svůj vlastní názor (a možná právě proto hodnotím stejně i tento film). Film na pět hvězdiček vypadá v mých očích jinak. ()

eLeR

Knihu mám prečítanú. Nie tú od Cunninghama, ale tú o pani Dallowayovej. Čítala sa mi dobre (o to viac, že tesne predtým som navštívila Londýn, takže mi to všetko bolo blízke), ale nie každému sa kniha bude páčiť. Na rok 1925 neskutočné dielo. A Hodiny sú ešte lepšie ako Woolfovej Pani Dé. Fantastický film, herečky výborné a Ed Harris úžasný.Odporúčam! ()

FrodoF

Neni to úplně čistých *****, ale musel jsem je tomuto výjímečnému filmu s téměř bezchybnými hereckými výkoný dát. Stephan Dalry je opravdu talentovaný mladý režisér. ()

Chrustyn

Přestože jsem tento film zkoušel dvakrát, nenašel jsem v něm tu krásu a úžas, jako ostatní. Jedná se o propracovaný, inteligentní a dokonale zahraný snímek, ale jeho tempo a vlastně i dané téma jdou mimo mě a ať se snažím sebevíc, onu dokonalost nikdy neuvidím. ()

Crocuta

"Hodiny" mají opravdu co říci na téma smrti, která se někdy může stát lehčím břemenem než nesnesitelná tíže bytí. Lze se jen připojit k superlativům znějícím v jiných komentářích na vynikající výkony představitelek všech tří hlavních rolí. Musím se přiznat, že nejsem velkým fanouškem Nicol Kidman, ale její převtělení se (zdaleka nejen fyzické) do postavy Virginie Woolfové je skutečně úžasné. Klobouk dolů, dámy. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž

14.11.2010

Inteligentních špionážních thrillerů je dnes zoufale málo (opakuji: „inteligentních“), takže když se David Hare, dvakrát nominovaný na Oscara za Hodiny a Předčítače, rozhodne napsat a režírovat… (viac)

Tom a Sandra blízko a hlasitě

Tom a Sandra blízko a hlasitě

24.08.2010

Ještě takhle před rokem by nám tato kombinace jmen zněla nepatřičně. Tom Hanks ve filmu Stephena Daldryho – v pohodě. Ale po boku Sandry Bullock? Jejda! Všechno se změnilo. Sandra je teď držitelkou… (viac)

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)