Bleach

Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Réžia:

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (viac)

Predloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (viac)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

Michal99

Skvělé fighty řekl bych až dokonalé. Shinigami, duchovní síla, to všechno je super. Když přejdu od Naruta k tomuto, tak je to asi moje 2. nejoblíbenější shounen anime. Doporučuji všem ! ()

sidthekid

Trochu pomalejší začátek, ale postupem času se z toho vyklubalo super anime. Děj občas brzdí fillery, přesto s klidnou hlavou dávám 4*. Bojové scény nemají chybu, děj je propracovaný a hudba kvalitní. ()

Byakuya

Moja srdcová záležitosť. Pre mňa osobne najlepší anime seriál aký som doteraz videl. Tie úžasné momenty čo tam sú , krásne boje , výborne charaktery a sem tam nejaký ten vtip doslova žeriem už 296 dielov. Ichigo Kurosaki s kombináciou pesničky Number One je grandiózny zážitok. ()

morbit

Tohle dílo mě doslova dostalo. Příběh který nenudí,Postavy které se nepřekrývají,tohle čekám od kvalitního Anime a tohle jsem dostal. Dříve jsem anime odsuzoval,ale tohle je super ,už se těším na příští rok na další anime... ()

TT1905

Pro mě osobně nejlepší Anime, s velkým náskokem před hlavním konkurentem (Naruto). Jediná drobná vada na kráse je relativně nesympatická hlavní postava, ale na to si člověk zvykne. Co s příběhu a prostředí týče, vše funguje parádně a anime jako takové dokáže naprosto vtáhnout do děje. ()

Vinnie_Black

Krásný příklad toho, proč hodnotit shouneny nemá smysl. Gigantické kvalitativní skoky které nikde jinde neuvidíte. Má smysl sledovat všech 366 dílů? To si musíte rozhodnout sami. Silné 3 hvězdy. ()

nevergiveup

Pro mě skvělé anime se skvělou myšlenkou, která je perfektně rozváděna po všechny díly. Osobně nemám nic, co bych tomu mohl vytknout. (Pochopitelně hodnotím normální díly, ne fillery.) Od začátku až do konce zábavné s vynikajícím soundtrackem.(Obzvláště v 2. polovině - Espada,...) Nechci tu zbytečně zabíhat do detailů, abych nijak nespoileroval, ale pro mě osobně má tohle anime všechno, co po anime chci. 95% PS.: Vzkaz pro ostatní. Pokud se někomu tohle anime nelíbí, má na to plné právo, každému sedne něco jiného. Ale dost dobře nerozumím, proč v každém druhém komentáři čtu, že je to slabé, protože to má nekvalitní fillery. To nechápu, já osobně nikdy neviděl anime, které by svými fillery konkurovalo původním dílům mangy, pokaždé jsou fillery poměrně odpadní záležitost. Od toho také na internetu existují stránky jako fillerfilter apod. Proto, abyste se takovým dílům vyvarovali! ()

RoyBatty444

Nekonečný seriál nie v celej svojej dĺžke prenesený do anime podoby. Osud a putovanie hlavnej postavy sú zaujímavé aj keď v neskorších častiach stracajú na dychu. ()

joho55555

No tak bleach je proste bleach, s narutom by som sa ho porovnavat neodvazil, ubera sa celkom inym smerom, a nutno povedat vybornym.... Hodnotim zatial prvych 56 casti na 89% ()

BigBen87CZ

Bleach má jednu velkou výhodu ... Málo flashbacků, hodně soubojů ... a třeba oproti Narutovi, kde Vám souboj může trvat i 12 dílů, tady se nikdo s ničím ne*ere ... na druhou stranu, Bleach má velmi podiuvně vystavěný (nastavovaný ?) děj ... pár dílů na úvod (získání schopností, poslání pár Hollow do Soul Society) ... pak epochální záchrana Rukie (tady už to začíná pokulhávat, klasická slabina anime, všichni jsou de facto arogantní, tupí a mají sklon opakovat jasné věci do nekonečna a ještě se jim divit) ... ale co se soubojů týče ... cool ... a pak přichází megakaše ... slátanina všeho, co se dá, jen aby to jelo dál (další běžná chyba anime) ... škoda. Rozlišit u Bleache fillery (krom výročního čísla 50) od hlavního děje je o poznání složitější než u jiných anime, bohužel na úkor toho, že se hlavní děj sám o sobě stává hodně dlouhým fillerem ... takže jestli Bleache chcete sledovat, podívejte se na první dějovou linii a zapomeňte ... ()

libka.s

Skvělé anime, na které se rozhodně vyplatí koukat. Pěkné animace, chytlavý příběh, sympatičtí hrdinové. Bývala bych dala i 5*, ale kvůli strašné roztahanosti a zdlouhavosti příběhu, který je prošpikován různými filery, které nedovolí příběhu pokračovat kolikrát i desítky dílů, které s rozehraným příběhem nesouvisí(i když ani ty nejsou tak strašné, jak se mockrát všude píše), musím dát jen 4*. ()

Hidoshito

"Samurajská telenovela", která mě po 66 dílech jednoduše přestala bavit. Žádná z postav mě ničím nezaujala, na rozdíl třeba od žánrově stejného Naruta. Dle mého celkem zajímavý námět, který tvůrci prostě nevyužili. Škoda. ()

Urahara

Bleach sleduji pravidelně 4 roky a hodnocení píšu ted, kdy se nedávno zakončil jeden velký příběh (304. epizoda) Je fakt že celý příběh je výborně napsán, opravdu vás dokáže vtáhnout, ALE toto se stává jen pouze když se drží mangy. Bohužel je zde nemalý počet vycpávkových epizod, když se jednou za čas objeví Shinigami hrající fotbal či Konovy úchylné vycházky v Ichigově těle, je to super. Když se však snaží tvořit vlastní podpříběhy které jsou spíše podprůměrné či vysloveně nudné... Někomu by také mohl vadit fakt, že je dost lineární vývoj hlavní postavy. Ichigo vždy dostane nakládačku aby se stal silnější a tak to jde pořád dokola, posouvání hranic mi zde ale nepřipadá tak rozmanité jak u Naruta což dojem opakování stejného stále prohlubuje. Mám sto chutí dát 3*, ale jelikož můj nick nese přijímení jedné z postav ;) a finále bylo opravdu strhující, dokážu odpustit i ty fillery které stály většinou za prd. Takže slabší hezké 4* ()

hito

U mňa druhé najobľúbenejšie anime (1. Dragon Ball). Vynikajúci v každom smere - animácia, mytológia, scenár, hudba. ()

Tawtute

Silně návykové. Sice jsem nejednou přeskakovala (někdy i dost hloupé) fillery, ale i tak Bleach překonal mé původní očekávání. Spíše než příběh - není špatný, ale originalitou zrovna nepřekypuje - mě zaujaly jednotlivé hlavní a polohlavní postavy (velmi dobře propracované, často nejen povahově, ale i designově - například taková Loly Aivirrne, Renji nebo Ishida, když se obleče jako quincy...) a samozřejmě souboje. U nejstarších dílů se mi zrovna nelíbil styl kresby, u nejnovějších je to přesný opak a kresba je velice pěkná. ()

maestrum

Nekonečný seriál pro puberťáky. Mě moc nezaujal a po pár dílech jsem se s ním rozloučil. Nicméně věřím, že si svou cílovou skupinu najde. ()

mpet

Další z řady výborných anime. Jen je škoda neskutečně debilních fillerů, které občas absolutně nelogicky přerušují dějovou linii seriálu. Jinak je to moje čtvrtý nejoblíbenější anime. ()

renegad

No. Aj keď som sa anime od mojich Jetixovských mladých liet bál jak čert kríža toto ma chytilo a nepustilo. Z psychologického hľadiska máme možnosť sledovať plno hrdinov ktorý patria do blázinca no akosi ich tam nikto nezavrel. Zakomplexované postavičky vyzbrojené silou z ktorej by sa aj superman po toto. Ale mňa to výborne bavilo. Seriál som videl celý a pre mňa je rozhodne lepší než Naruto aj keď fillery ma neuveriteľne štvali. A tak celá vojna z Aizenom namiesto troch štyroch sezón trvá niekoľkonásobne dlhšie. P.S: Zaraki Kenpachi je odteraz moja anime postava číslo jedna. ()