Bleach - Série 1

(séria)
Hudobný videoklip
Japonsko, (2004–2012), 146 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Réžia:

Norijuki Abe, Jasuo Iwamoto, Džunja Košiba, Šigeki Hatakejama (viac)

Predloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Kentaró Itó, Šó Hajami, Džunko Noda, Masaja Onosaka, Romi Paku, Juki Macuoka, Noriaki Sugijama, Akio Ócuka, Hiroki Jasumoto, Hóko Kuwašima (viac)

Hudobný videoklip

Jeoffrey

Přestože vím, že tohle anime na 5* prostě není, tak u mě je toto dílko opravdu přelomové a nezapomenutelné. Nikdy mi nebude žádná postava připadat tak tragická a nesnesitelná jako Orihime a nikdy nebudu žádnou anime dívku zbožňovat tak, jako Rukii. Navíc jsem měl rád tu akci a podle mě povedené souboje, dokonce i příběh (hlavní linie) se mi velice líbil. Co se fillerů týká, tak ty mě někdy štvali (třeba když se "spalšili" Zanpakuto a chudáci Šinigami je museli chytat, aby jim nezničili Seireitei), ale někdy i dobře bavili (Karakura raizer). Kromě výše zmíněných charakterů, které ve mě vyvolali emoce nejsilnější jsem si ještě neskutečně oblíbil Zaraki Kenpačiho, Ičimaru Gina, Hitsugaju, Uraharu a spoustu dalších. Zkrátka tohle byla taková moje první opravdová anime láska a i když není v mnoha ohledech dokonalá, přesto byla první a na tu se nezapomíná... ()

• Seriál je dělen celkem do 17 kapitol: 1. Agent of the Shinigami Arc (epizody 1–20), 2. Soul Society: The Sneak Entry Arc (epizody 21–41), 3. Soul Society: The Rescue Arc (epizody 42–63), 3.1 The Bount Arc (epjizody 64–91), 3.2 Bount Assault on Soul Society Arc (epizody 92–109), 4. Arrancar: The Arrival Arc (epizody 110–131), 5. Arrancar: The Hueco Mundo Sneak Entry Arc (epizody 132–151), 6. Arrancar: The Fierce Fight Arc (epizody 152–167), 6.1 The New Captain Shūsuke Amagai Arc (epizody 168–189), 7. Arrancar vs. Shinigami Arc (epizody 190–205), 8. The Past Arc (epizody 206–212), 9. Arrancar: Decisive Battle of Karakura Arc (epizody 213–229), 9.1 Zanpakutō Unknown Tales Arc (epizody 230-265), 10. Arrancar: Downfall Arc (epizody 266–316), 10.1 Gotei 13 Invading Army Arc (epizody 317–342), 11. The Lost Substitute Shinigami Arc (epizody 343–366), 12. The Thousand-Year Blood War Arc (epizody 366–417). Přičemž kapitoly označené X.1 slouží jen jako fillery, které v originální manze nejsou. Odkazují na události hlavní dějové linie, nicméně hlavní dějová linie dělá, že tyto fillery nezná. (Aporol)
  • Jedná se o první epizodu ve formátu 16:9. (CarnTheNunya)
  • Ichigovi v prvních dílech propůjčí své shinigami schopnosti Rukia. Vidíme, že i Tsuba (záštita) jeho obřího zanpakuta (duševní ostří) je shodná s Rukiinou. Na začátku tak Ichigo ještě nemá Zangentsu, ale Rukiinu zanpakuto s názvem Sode no Shirayuki. Proto nemůže otevřít Shikai, a proto ani svou zanpakuto neslyší. To se mění v epizodě Ichigo Becomes a Hollow! (2005), kdy probudí své vlastní schopnosti. (Aporol)