Ve společenstvu duší (Soul Society) má speciální jednotka problémy s mezidimensionálními průzkumníky, kteří záhadně zemřeli v průchodu mezi světy. Při této události se najednou nad Seireitei objevuje obraz do města ve světě lidí - Karakura. Tam hlavní hrdina celého anime Ichigo Kurosaki s Kuchiki Rukiou klasicky poráží hollowy, ale zároveň se ve spojitosti z obrazu ve městě objevují hordy podivných duchů, na které nelze použít duševní pohřeb. Přitom Ichigo s Rukiou potkají podivnou bohyni smrti Sennu, která si záhadně vzpomíná na svoji minulost člověka. Ale co vlastně způsobuje ten obraz a duchy? Mezi společenstvem duší a lidským světem se vytvořil další svět, kde sídlí skupina Dark One, která se snaží získat Memory Rosary. Ovšem co, nebo spíše kdo je Memory Rosary... to se nejdříve musí zjistit! (Zumongar)

JoVanGogh

Neviem, čo v tom údolí kriku hľadalo toľko kapitánov a zástupcov. Možno, keby sa tam všetcia zbytočne nenatrepali, bitky mojich favoritov (Ikaku, Soifon, Renji) by som si viac užila, inak to bol len bleskový prehľad zlomku ich štýlu. Tiež by som prijala nejaký slušný priestor pre môjho Uryuu... no jo, nemôže mať človek všetko, takže nad týchto pár malých detailov sa dá ľahko povzniesť a keďže ma, ako zvyčajne, ohromila kvalita animácie (tu sa s fázovaním evidentne serinkali aj pri obyčajných pohyboch, nielen v bojoch) a fakt, že pre Bleach mám akúsi slabosť, s privretym okom je to u mna na tri... ale tá Senna išla občas fakt na nervy =P ()

Brusinka

Takové nějaké nijaké. Příběh celkově nic moc, měla jsem pocit, že sleduji spíš jen další epizodu, maximálně tak OVAčko a ne hodinu a půl dlouhý film. Postava Senny mě nijak nezaujala, nedokázala jsem se s ní ztotožnit a tak mě ani nijak zvlášť nezajímalo, jak to s ní nakonec dopadne. Na druhou stranu poslední dvacetiminutovka je skutečně nářez. Souboje v Bleach si náramně užívám, takže závěrečné bitkování bylo podle mého gusta(zamrzela pouze absence mé oblíbenkyně Yoruichi). Sešteno podtrženo: tři hvězdy. Bleachofil jsem(a jaký!), ale víc, jak tři hvězdy dát nemůžu. Na to to bylo moc předvídatelné, jaksi prázdné a zapomenutelné. Doufám, že Diamond Dust Rebellionem(dá se to vůbec takhle skloňovat?) si Bleach reputaci zase zvedne. ()

JJ.Gibson

Nebyl to špatný film, ale řekl bych, že seriál je celkově mnohem lepší a nápaditěší. To se vztahuje i na souboje a vlastně na celý příběh Memories of Nobody. Kapitáni zde měli spíše cameo roli, což filmu taktéž nepřidalo a ani záporáci nebyli nijak zvlášť výrazní. I přes všechny tyto negace, se jedná o povedený Bleach :) to beze sporu. Každopádně se těším na další filmové zpracování... ()

Hitman_47

V Karakura Town se náhle objeví Blanks (něco jako neobsazené duše), zatímco v Soul Society se na obloze objeví odraz skutečného světa. Ve skutečném světě se spolu s Blanks objeví záhadná shinigami Senna a taky Ganryuu,vůdce skupiny "Dark Ones". - Co byste čekali od Bleach filmu? Já myslím, že čekáte přesně to, co vám film dá. Animace a kresba jsou prostě vynikající...celý film je natočen ve velkolepém stylu (tady bych chtěl zmínit jak moc závidím Japončíkům, protože si tohle mohli vychutnat na velkém plátně). Posledních 30minut vyplňuje kulervoucí řež, která možná mohla být o chloup delší....ale toho se možná dočkáme v druhém filmu, na kterém už se pracuje :) ()

Subjektiv

Přes noc se mi mé hodnocení mírně rozleželo v hlavě a tak ho také mírně upravím. Film je samozřejmě vhodný jen pro fanoušky Bleache a ostatní nechť se mu zdaleka vyhnou. Já jsem fanouškem tak napůl. Poslední bitkařská půlhodinka je solidní, půlhodinka první mi ovšem přišla (a hlavně prvních 5 minut) slabší. To, že se objevilo pár oblíbených postav, na které se v posledních dílech seriálu moc nemyslelo, hlavně Zaraki Kenpachi a Soi Fong, přijímám s povděkem. Přesto se tento film, krom technické stránky, nedostal na úroveň nejlepších dílů seriálu. Lepší ***. Nejste-li ani trochu bleachofilní, tak si klidně odečtěte 1 či 2 hvězdy, jste-li naopak hodně, klidně přičítejte. ()

• Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (TomX2)