Burn the Witch

• USA Burn the Witch

Jeoffrey

Zatímco v Japonsku jsou Šinigami a Hollows, tak v Anglii mají čarodějnice a draky, na jednu stranu to vypadá jak jablka a hrušky, ale zkratka SSWB, znamenající „Soul Society West Branch“ říká něco jiného. Zkrátka opět je to Tite Kubo, poznáte ho podle charakteristických modelů postav, kdy jedna z hlavních hrdinek působí jako vyspělejší (nejen v jedné konkrétní části těla) a vyšší Rukie a druhá hrdinka je zase tak trochu kopie Hijori, kolem které se motá krátkovlasá a vyšší Orihime, tady vlastně Marcy a takhle bych mohl pokračovat dál a dál…. Co je horší, je fakt, že zdejší Ičigo, dobře tak Balgo, prozatím vypadá jako podstatně otravnější a hloupější postava – znám minimálně jednoho člověka, co by nevěřil, že je to možné… Každopádně jsem viděl krátký úvod do zajímavého světa, je to jako kdyby Bleach potkal Lovce Draků a občas si ještě i něco půjčil z Harryho Pottera, který se mi opravdu líbí a evidentně má mnoho pravidel a podivných věcí, které mi může nabídnout. Dokonce i animačně to bylo poměrně osobité, Studio Colorido odvedlo slušnou práci – vizuálně mě to zaujalo. K postavám bych našel pár výtek, třeba o Balgovi už jsem psal, ale celkově mě zajímají. Takže pokud tohle bude další projekt Tite Kuba, který někdy v budoucnu dostane celé anime, klidně o délce toho Bleache, tak já se na něj podívám. Tenhle sneak peak byl totiž docela fajn. 6/10 ()

Rhaegar

Jako prolog k novému seriálu, (který pravděpodobně vznikne) od tvůrce Bleache tomu není co vytknout. Ukazují se základy worldbuildingu, hlavní postavy a základní překážky, kterým budou postavy čelit. Art style je zajímavý a animace jako taková je OK. Hlavní problémy jsou dva. Kraťas na vás vychrlí extrémní množství informací v krátkém čase, aby divák vůbec tušil co a proč se děje. A také to nedokáži považovat za ucelený zážitek, který by dokázal stát sám o sobě. ()