Koncert pre jedného

• Česko Koncert pro jednoho (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Hudobný
USA, 2005, 4 min

Jeden z krátkých filmů studia Pixar. Vesnická holčička se chystá vhodit penízek do kašny na náměstí, aby se jí splnilo její přání. Dva hudebníci by ovšem zlaťák raději viděli ve svých kasičkách, a tak se Tippy ocitá uprostřed souboje jednočlenných orchestrů, který nakonec dopadne zcela jinak, než by kdokoli očekával. (Nogard)

Němi

Jednoduchý nápad o přetahované dvou muzikantů o peníze malé holčičky povýšený k dokonalosti krásnou hudbou a bezchybnou animací měnící tři polygonové postavy na živé tvory přesně vyjadřující mimikou své pocity. Příběh s pointou, sice vystavěný na nejběžnějším schématu, ale talentem studia Pixar proměněným v něco víc. Navíc jako předfilm zdaleka překonal spíše průměrná Auta. ()

Slarque

Přijde mi, že tady odvedl nejlepší práci skladatel Michael Giacchino. Ten skládal hudbu podle storyboardu a animátoři podle hudby pak teprve dělali samotný film. To rozhodně není běžný postup, ale u hudebního souboje to dává smysl. ()

heyda

Nádherný Pixarovský kraťas plný fajn hudby a překrásné animace s jednoduchým, ale lidským příběhem. Skoro si troufám říci, že je to jeden z vizuálně nejkrásnějších kraťasů od Pixaru vůbec. Každopádně viděl jsem po myšlenkové stránce i lepší. Tak či onak jednoznačně maximální hodnocení a vřelé doporučení. Ty 4 minutky nikoho z vás nezabijou :-))) ()

jojinecko

Krátke pixarovky sú v drvivej väčšine zárukou kvality po každej stránke a One Man Band nie je vôbec výnimkou. MIlé, vtipné, nápadité, o kvalitnej animácii ani nehovoriac:) ()

Stanislaus

Nápadité a originální - opravdový "souboj všestranných hudebních umělců". Nejlepší byla samozřejmě ta holčička - co je malé, to je milé. Ale nenechte se zmást - zákeřnost je její druhé jméno! ()

svik

Supr . tento filmeček byl předkapelou k filmu auta alespoň v kině 99 v kolíně. No já se skvěle bavil a nechápu ty špatné ohlasy. skvělá animace se skvělou hudbou a skvělým dějem no co říct parádní předehra. ()

Marek1991

Ale s nimi vybabrala potvora jedna. Motív tohto filmu je k zamysleniu, niekedy sa tak cítim, keď vidím ako sa zakladá množstvo rôznych aktivít na rovnaký nápad a je ich toľko, že ľudia sa už v nich ani neorientujú a priam sa ničia navzájom, proste presýtenosť konkurencie. Celkom vtipné, jednoduché, určite viac než len dobré. ()

gogos

Tez jsem se kralovsky bavil.... Takto ma vypadat moderni propracovany animak. Perfektni pribeh, animace, hudba. Ale hlavne....dokaze pobavit ()

SarumanKo

Pre mňa dokonalý krátky Pixar. Jednak kvôli náramne atmosférickej animácii starodávneho mestečka s pouličnými muzikantmi a chudobnými deťmi, jednak kvôli nápaditému a výborne vypointovanému príbehu "one man bandov" a na prvý pohľad úbohej dievčinky a hlavne vďaka vynikajúcej hudbe Michaela Giacchina, plnej klasických nástrojov a ich bizarných kombinácii. Lahôdka. (100%) ()

kaylin

Pomineme-li poměrně nelogický a vlastně dost špatný český název, skrývá se pod tímto krátkým filmem další poklad od Pixaru. Nejdřív to vypadá jen jako souboj dvou bojovníků, vlastně pardon, hudebníkům, ale tvůrci opět dokázali překvapit pointou, která je zábavná, ale také mile krutá. Tohle je něco, co se do animáku dokonale hodí a v tomhle případě funguje. Navíc to prostředí je opět vybráno dokonale. Mám raději pixarovské kraťasy, které nevycházejí z jejich celovečerních kusů. ()