Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

LordSnape

Vůbec nechápu co na tom všichni vidí. V celém filmu se skoro vůbec nic neděje, děj je hrozně předvídatelný a jediné co stojí za řeč, je herecký výkon představitele titulní role. ()

Karush

Jedinečný a veľmi očarujúci príbeh chlapca, ktorý prostredníctvom tanca nám chcel ukázať svoj vnútorný svet. Zriedkavý filmový zážitok, ozajstná lahôdka, kde nemá divák predstavu, ako bude pokračovať príbeh. V kombinácii s doslova bravúrnou hudbou perfektne zvládnutý film. Hľa, takto je dôležité, aby sme robili, to čo nás ozaj baví a napĺňa. A na ten záver (možný spoiler) určite nikdy nezabudnem, na tú tvár rodiny, na ich šťastie, žiarivosť a hrdosť, kde len takíto ľudia ako sú oni, vedia sa úprimne tešiť zo šťastia druhých. Podobný film: Malá Miss Sunshine. ()

Samuel7

Krásný film, který pohladí po duši. Nemám co dodat, jen že jsem si ho skutečně užil a zanechal ve mně příjemný pocit. A myslím, že o tomhle filmy jsou... Ale jen málokterému se to podaří. Billy Elliot je jedním z nich. ()

Mrkvič

10 let než jsem se k filmu dostal a vždy, když jsem o něm slyšel, tak jsem se na něj těšil. AA pak přišlo obrovské zklamání. Příběh je fajn, prostředí je fajn, celkově historické souvislosti jsou fajn, ale ty herecké výkony byly příšerný. Billyho naučili sice hezky hopsat, ale nedokázal pak už věrohodně předvést nešikovnost. A to dokonce takovým způsobem, že jsem musel vstát a vyzkoušet si to. Jeho tatínek hraje vždy všude stejnou postavu, která dokonale zapadne, ale tady po něm chtěli emoce a já si nebyl vůbec jistý, jestli ten herec něco netlačí, nebo se fakt snaží hrát. Na vedlejším programu dávali film s Jonem Hederem a já mu dal přednost, protože se tam právě díky hercům bylo na co dívat. ()

A.L.E.S.

Tenhle film mi připomněl moje telecí léta. Pravda, nevěnuju se ani boxu ani baletu a ani nežiju v Anglii, ale vzpomínám si, jak mě otec také nutil do něčeho, čemu se věnovat nechci. Billymu evidentně učaroval balet více než box a s tímto údělem bojuje po celou dobu. Uchvátilo mě, když se s tím dokázal postavit svému despotickému otci a ukázat mu, že za to skutečně stojí. Obsazení, děj i hudba, to všechno je na jedničku a malému Billymu jsem fandil od začátku do konce. A jen tak mimochodem se také dozvíme, že není nutné se stydět ani za svoji sexuální orientaci. ()

danoo

Drsné, bezprspektívne prostredie šedého anglického mestečka zrodilolo krásnu, čistú ľudskú bytosť kráčajúcu za svojim snom aj napriek nepriazni a predsudkom najbližšieho okolia. ()

terunka003

Krásné, úsměvné, hladící, dojímavé, silné, energické. Příběh o chlapci a baletu. Děj zasažen do rodiny bez peněz a maminky. Perfektní. Vtipné momentky, i okamžiky, které vás zamrazí a rozpláčou. Herecké výkony naprosto skvělé. Dějové a životní zápletky domyšlené a promyšlené, nenastalo ani jedno hluché místo v ději. Nejemotivnější bylo přijetí na školu a odjezd do Londýna (rozloučení s babičkou, beze slov..). Jen sestra si na konci filmu stěžovala, že tam nebylo víc záběrů s dospělým Billym. Film, který musí být každým viděn. ()

gjjm odpad!

Tento film je blbý z mnoha důvodů, jednoznačně nejvíc mi však vadilo to, že ztotožňuje vzdor pubertální se vzdorem existenciálním a coby projev životní filosofie oslavuje dočasnou hormonální nevyrovnanost. ()

Pavlínka9

Film, který, jak zde bylo už párkrát napsáno -dokáže překonat mnoho filmů s počítačovými efekty, jelikož kouzlo a efekt, který dokáže vytvořit tento film, je jedinečný :) Billy Elliot mě okouzlil již před 12ti lety a v dětství to pro mě byl jeden z nejoblíbenějších filmů. I po mnoha letech se na něj moc ráda podívám. Je v něm propojení reality, snu, touhy a strachu, který je překonán mladých chlapcem, jehož touha je silnější než síla otcovy ruky. ()

progression

Přiznám se, že balet není zrovna mým šálkem čaje, u tohohle filmu mi to vůbec nevadilo, ba právě naopak. Strhující dramatický příběh malého jedenáctiletého kluka (naprosto vynikající Jamie Bell), který "přičichne" k baletu a snaží se svůj sen prosadit vlastně "proti všem". Silné emocionální drama o vztahu otce a jeho synů, realistický popis tehdejších sociálních nepokojů režisérem Daldrym nezapomenutelně "okořeněný" hudbou, "syrovým nácvikem baletu", ale především vypjatými emocionálními scénami. Výborní Gary Lewis v roli drsného otce i Julie Walters jako "baletní trenérka", která talent Billyho objevila a snaží se všemi svými silami, aby tento talent nepřišel nazmar, přesto, že šance chlapce z nejchudších poměrů a bez podpory "rodiny" jsou mizivé. Ale je to také film o tom, že pokud si za něčím opravdu stojíme, tak bychom pro to měli udělat všechno co můžeme a nevzdát se. Někdy to může i vyjít a znázornění toho "boje za pravdu či naději" se Daldrymu a Jamie Bellovi podařilo na výbornou. Tak, že divák Billymu opravdu začne fandit. Z nejemocionálnějších scén se mne opravdu dotkl taneční výstup před otcem, který konečně "prohlédl", "stávkokazecké otcovo extempore", vystoupení před komisí i samotný epilog včetně Petra Iljiče Čajkovského ... ()

dANo

Keď som si prečítal námet tohto filmu, tak sa mi nechcelo veriť, že by to mohol byť adept na toľko ocenení... Ale po zhliadnutí tohto milého, zábavného, ale aj drsného dramatického príbehu o chlapcovi, ktorý sa namotal na balet, čo jeho otcovi bolo tak proti srsti, že mu bol ochotný spraviť so života peklo, som musel uznať kvality tohto filmu a dať mu oprávnených 5*. ()

fefee

Pekný film, o osude jedného chlapca... Netradičná téma vskutku zaujímavo natočená. A The Clash v pozadí...paráda. Ale do top 200...? asi nie 4* ;-) ()

Millanium

Příjemný film o nevšedním chlapci, kterého strašně baví tancovat a chtěl by se dostat na baletní školu. Oproti ostatním musím superlativy trošičku šetřit. Ne každému musí vzdorovitý styl Billiho sedět a pokud nejste zrovna taneční fanda, tak jde také nějaké procento dolů. Z podobného žánru mě daleko více dostal Švýcarský "Vitus". 75% ()

Compadre

Strhující výkon Jamieho Bella. No cement. Nečekal jsem, že by mě mohl film o klukovi, který místo boxování do kterýho ho nutí jeho drsnootec miluje balet, mohl tak moc bavit. Bomba! ()

Brain-D

Je to film o tom, že by nemělo být bráněno v našich snech. O tom, že rodina pro nás udělá to nejlepší a ve všem nás i přes určité chvíle nakonec vždy podpoří. To byly dvě roviny, v tomto snimku hrají hlavní roli - 1. Balet, 2. Rodina a seberealizace. Bohužel se měl od začátku předsudky. Stejně jako trenér boxu či otec Billyho jsem zastával stejný odpor k baletu. Ten jsem překousl a z jeho nejlepšího kamaráda je teplý nejlepší kamarád. Drzost, kterou náš hlavní hrdina má vůči dospělím je bohužel reálná, což na této době vadí. Ale aspoň je to reálné zrcadlo této společnosti. Když už film o baletu, tak raději "Černou Labuť". ()

Timak

Tohle jsem vážně nečekal. Cloumá to s emocemi jako jízda na horské dráze - pořád nahoru a dolů. Kdybych na to koukal před 20 lety, kdy to přišlo do kin, rozhodně bych to nedocenil tak, jako teď. Není to pro každého, ale každý si v tom najde to svoje. ()