Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

-henry-

Přiznávám, že na mě Koza působí pozitivně v tom nadšeneckém duchu (podobně jako první české PC adventury). Oceňuji též nápad vykreslit Prahu jako mix legend a jakéhosi stylizovaného "středověkého realizmu". Ale v globále to trpí nedotažeností - něco se naexponuje a už nedokončuje. Snímek spíše funguje ve fórcích v druhém a třetím plánu. U hlavní linie si neustále říkáte "co se stalo/děje" a posléze "proč se to děje zrovna takhle?". Ostatně proč se to jmenuje Kozí příběh, když o žádnou kozu v principu nejde?! ()

TSZ

Po TECHNICKÉ stránce se rozhodně nejedná o žádná průser. V porovnání s americkou velkorozpočtovou konkurencí je to samozřejmě vizuálně chudší, avšak na české poměry nelze zpracování nic vytknout. Oceňuji i ten viditelný pokus o pochmurnou atmosféru, který se celým příběhem táhne a některé postavy mají i vcelku zajímavý charakterový "náčrt". Co však bohužel ocenit nemohu je většina ostatních aspektů. Zejména titulní postava Kozy (která navíc evidentně trpí jakousi nechutnou sexuální poruchou) mě vyloženě srala a kdybych tu měl vyjmenovat jen polovinu všech prohřešků i proti nejzákladnější pohádkové logice (o filmové nemluvě), musel bych tento komentář cca trojnásobně zvětšit. Samozřejmě, mohlo to určitě dopadnout mnohem hůř, ale na druhou stranu stačilo aby se tomuto projektu více věnoval i nějaký filmový tvůrce, který by odstranil některé (alespoň ty nejvěší) kopance.P.S.:Pokud to alespoň částečně mělo být pro děti, tak mi to přišlo místy poměrně dost drastické, takže jestli bude mít vaše dítě noční můry o vypichování očí nebo souloži lidí se zvířaty, tak alespoň budete vědět odkud vítr fouká. ()

Tetsuya odpad!

Totání filmová břečka, která po právu patří na dno filmového odpadu. Neni potřeba to nějak rozebírat, vše podstatné už napsali Tetsuo a Renton. Jen pevně doufám, že pan Tománek si uvědomil, jak moc ztrapnil sebe a český film, a že pro dobro vlastní i diváků, už nikdy v životě nic nenatočí. ()

sulek

Poskládané střípky něčeho, co ani nesloží příběh. Výtvarně pěkné a zajímavé pozadí, které ale vůbec nekoresponduje s laciným a debilním vzhledem postav. Proč Kozí příběh? Jakou má ta koza funkci? Nebo se tak jmenuje kvůli Máce a jejím vnadám (buhahahaha, to je ale vtipné, hahahaha)? Umístit zápletku do staré Prahy by byl dobrý nápad, pokud bychom o nějaké zápletce mohli mluvit. Jestli je tohle film pro dospělé, tak je to akorát sračka. Ale jestli chceme nahustit do dětí tímhle způsobem české pověsti , je to sračka trestuhodná! Dávám tři, ale pouze za úsilí, které vynaložili tvůrci. ()

stiewe

Nevím co tím autoři mysleli, když vytvořily něco takového jako je Kozí příběh. Naprosto otřesná grafika, příběh a všechno kolem. Když se řekne 3D animovaný film tak si představí snad každý film pro děti, ale tenhle film mi jako pro děti rozhodně nepřišel už jen pro svoji vulgárnost. Tu jednu hvězdičku dávám, jen kvůli snaze českých autorů o něco nového. ()

Astrebleue

Děj nebyl sice vůbec zajímavej, zívala sem u toho, ale animace mi nepřišla až tak hrozná.Doplňkový strašidla byly bohužel jediný co se mi na tom víc líbilo. ()

xenopus

Po tolika letech práce tvůrců a čekání diváků tohle? No, Bůh s námi. Celkový dojem: *** - svižné tempo, krátká stopáž, míchání různých motivů a žánrů - od každého trochu, sem tam úsměvný gag, vhodné pro odpočinek. Filmařina - jasný odpad! - neujasněná koncepce, ohromná nedotaženost scénáře a vůbec nenávaznost jednotlivých scén, nejasnost až absence příběhu, až moc hudebních motivů (které často navíc vůbec nezapadnou do scény), snaha o každičký detail (zatímco celek už ani nekulhá, ležíce knockoutován na zemi), smíchání pověstí staré Prahy do historického období, v němž se udála jen málokterá z nich, no a pak je tady ta no, pomožte mi... animace! To "je" to správné slovo... Tak snad příště, pane Tománku, ale radši snad ani ne! 35% ()

Robbi odpad!

Jsa veden komentářem uživatele jménem PetrKral jsem opravdu celý film nezatížen předsudky odkoukal a nemohu se zbavit pocitu, že se ten chudák koukal na docela jinou záležitost. Kozí příběh postrádá všechno - humor (ten je zoufale hospodštější než některé Troškovy filmy), příběh (jde tu jen o vyrvané a zprzněné legendy), kvalitu provedení (což se tvůrci snaží zachránit tím, že film označují jako průkopnický) a onu geniální hudbu (bez urážky, podobné melodie vytvoří na počítačovém hudebním programu člověk, který prošel pěti ročníky LŠU). Že tu není žádný děj mě nepřekvapuje, protože na ten se většinou nehraje, jde jen o více či lépe udělanou sbírku efektů a co možná nejdvojsmyslnějších přízemních vtípků. Zachránit to má asi vypjaté finále na motivy tisíckrát omletého pirátského útěku ze šibenice (kovová trubička v krku, která zabrání zadušení, když na něm máte oprátku). A to nemluvím o tom, že i legendy jsou tu převyprávěné oním nově rychlokvašeným způsobem, takže jsem opravdu jen čekal, kdy začnou zvonit prehistorické mobily, objeví se středověké Pendolino nebo Jakub s kozou jaksi mimo plán začnou pod Karlovým mostem hloubit metro. To, že je něco nového ještě nesmí znamenat, že se to udělá špatně. A hvězdný dabing to opravdu nezachrání, zvláště když si uvědomím, že ony dabující hvězdy dneska slyším v těch nejšílenějších reklamách. Bohužel, tohle se opravdu nepovedlo a za celou dobu jsem se zasmál jen jednou. Když prošly titulky a já si konečně mohl odskočit. ()

Godhaj odpad!

Toto se opravdu nepovedlo. Je to trapné, nechutné, zvrhlé atd. Animace je otřesná a příběh jakbysmet. Neustálé lascivní hlášky a ženy s prsy o velikosti melounů jsou korunovány tím, jak se opilá koza snaží sbalit hlavního hrdinu, jenž je bohužel člověkem. ()

.killer.

Hodnotím kladně, že je to první český 3D film, který se dostal do kin. To je ale asi tak všechno. Bohužel mi tato pohádka nic neřekla a myslím, že neřekne nic ani dětem. Prapodivný dabing, odpudivé zacházení s texturami a plytký, na koleni sepsaný "scénář". Určitě měl film na počátku dobrý úmysl - shrnout pověsti a báchorky v jednom celku, ale sakra - když už se s tím člověk modeluje a animuje několik let, tak by to mohlo mít aspoň solidní příběh, no ne? Škoda. ()

Sinusiridum

Strašně strháno různými recenzemi a ani tady není hodnoceno zrovna pěkně. Možná jsem blázen, ale mě se to docela líbilo. Pěkné milé pohádkové kulisy, které opravdu naladí představu staré Prahy....srandovní, zřejmě transsexuální koza co pije pivo a žárlí na páníčka a Mácu, Máca s kozama. Ano, je to trochu zmatené a příběh pokulhává.....ale nenudila jsem se ani jsem nebyla znechucená. Není to USA produkce, to ne....ale na český pokus...prostě fajn. Zdůrazňuji, že otestováno na dětech a fakt hodně se u toho smály :-). Ale možná, že ty místní jsou jen úchylné a nemají vkus :-) ()

spagat5 odpad!

Neskutečná sračka. A trochu podezřívam autory, že to dostalo název podle největšího rozlišovacího znaku velmi, velmi bídné animace mezi muži a ženami. ()

rezzzy odpad!

Jestli je tohle první český 3D animovaný film, tak bych materiály spálila, stopy zahladila a dále dělala, že nejsem Čech, protože tohle je podle mě ostuda. Strašně často se mi vkládaly na mysl otázky „proč?“ a „wtf?“. Plusem nechám, že jsme se zmohli na nějakous takous animaci odpovídající moderním trendům... ale ten příběh... respektive nahodilý pohyb postav… Nevím, čím to, jestli jsme prostě jen do tohoto stádia tvorby nedospěli. Ale když někdo chce zkusit takové sousto ukousnout (a pak s pompézou prezentovat) nemůže přece zapomenout na to, co vždy a stále film dělá filmem. Děj. Víme? Jakože by mě to asi méně nadzvedávalo ze židle, kdyby šlo nízkorozpočtovější věc, animace na zkoušku, a tak nějak. Pak bych řekla „hm, tak se nepovedlo“ a zavřela bych za tím dveře. Takže mě asi nejvíc mrzí poměr: počáteční jupípropagace versus propad. Prostě mi přijde, že zde prostě někdo dal soudnost stranou. Mně osobně tendlencten Kozí příběh o zoufalosti silně připomíná Příběh o Zoufálkovi - a to pro rovnocenný dojem zbytečné absurdity po shlédnutí. Britům se holt taky jednou nezadařilo. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)