Príbeh o Zúfalčekovi

• Česko Příběh o Zoufálkovi (viac)

Příběh o Zoufálkovi je tak trochu jiný animáč. Vizuálně se od svých lehce umělohmotně působících kolegů liší stylizací, která připomíná obrazy slavných vlámských malířů. Jinudy se vydává k divákovi i příběh. Nespoléhá na popkulturní odkazy a samoúčelné vtípky, ale vší silou se upíná k samotnému vyprávění a jeho postavám. Ocitáme se v kouzelném království, které se chystá na každoroční polévkovou slavnost. Dlouhá řada velmi nešťastných náhod ale způsobí tragédii, která králi zlomí srdce, princezně Hrášce přivodí těžké osamění a jejich poddané připraví o polévku. Do odvolání. Když už se zdá, že krize nemůže být krizovatější, narodí se Zoufálek. Malý myšák s velkýma ušima, který se zcela vymyká myšímu společenství, protože – nebojí se koček a pastí, knížky nežere, ale čte, sní o tom, že se stane rytířem a navíc mluví s lidmi, tedy s princeznou. Za všechny tyto hříchy proti myšímu soužití musí být po zásluze potrestán, a tak je uvržen do temnoty, aby z ní vyjel jako rytíř v blyštivé zbroji a v nouzi nejvyšší zachránil život princezny a osud celého království. Tedy pokud mu na to bude jeho odvaha stačit. (oficiálny text distribútora)

frashmaker

Film plný nádherných animací, zajímavých i hlubších myšlenek na téma biodiverzity, fanatizmu a snad i užívání si utápění se v depresích, avšak i méně pozorný divák si všimne značných podobností s filmy Ratatouille, Spláchnutej a Dumbo. Zoufálkovi chybí jiskra. Ze začátku jsem jí ve filmu snad ani neměl chuť postrádat, ale vzhledem k druhé části příběhu jsem si říkal, že snad jen pekárna v londýnské Pudding Lane měla tu sílu rozpoutat takový oheň, že by film vytáhl na pět hvězdiček. ()

HoneyBunny

Zoufálka někdo zoufale nedotáhnul. Hlavní postava - naivní a nebojácná myška s obříma ušima - může být seberoztomilejší, ale chvílemi se prostě chová jako retard. Animace je jiná, než na jakou jsme v současnosti zvyklí, ale ne takovým tím ujetým stylem, typickým třeba pro české animátory. Ale hlavní problém je ve špatně dramaturgicky ošetřeném scénáři. Není tu žádný velký příběh, nejsou tu vtipné momenty, nejsou tu silné či jen opravdu zábavné postavy. U závěrečných titulků se jen budete cítit otupěle - o chudší o hodinu a půl vašeho času. ()

Herráček

Pokud to mám srovnat se současnou českou pohádkovou produkcí, tak výrazně lepší... Ale pokud už to budu srovnávat například s Flushed Away, tak poněkud pokulhává... Možná to je i tím, že je to právě čistokrevná pohádka... A možná se mi to jenom zdálo, ale přišlo mi, jako by se Emma Watson pomalu připravovala na konec své kariéry ve filmu, jelikož v tom hlase mi chyběly emoce (i když za to možná mohla kvalita zvuku a nebo to mohl být záměr...) ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $50,877,145Tržby Celosvetovo $88,717,945Tržby za predaj DVD v USA $26,766,510 //počet predaných kusov 1,767,071║ Poriadne sklamanie, animačne priemer ale ten príbeh hrôza, bez nadhľadu, bez vtipu, pasivita, suché. Ako nechápem ako sa mohlo dať nahovoriť na takúto sucharinu do dabingu toľko známych hercov? /30%/ ()

Mary19

Žádné příjemné překvapení se bohužel nekoná... Příběh o Zoufálkovi není filmem pouze o malé statečné myšce s velkýma ušima, ale pojednává i o mnoha dalších a dalších postavách. A v tom je ten největší háček... Nicotná charakteristika postav (k tomu jejich nevýrazný dabing) a samostatné příběhy všech zúčastněných, které do sebe nezapadají... Co naplat, že se pár scén povedlo, když dohromady vytvářejí něco tak nudného a nezajímavého... 40% ()

• Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)
  • Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)
  • Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)