Desaťročný Arthur žije s babkou v malom dome na dedine, pretože jeho rodičia museli odísť za prácou. Rovnako ako všetky deti, aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babička rozpráva. Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, popísaných a namaľovaných v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol. Idylické časy sa skončia v okamihu, keď im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne ukrytý kdesi na záhrade, v Ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arthurovi rozprával dedko. Malý Arthur sa rozhodne odvrátiť hroziace nebezpečenstvo a vydá sa hľadať pomoc práve do Ríše Mimimojov... Arthurova cesta je dôkazom, že niekedy i tí najmenší môžu dokázať veľké veci. (TV JOJ)

RedDuck

Je třeba ocenit jistou dávku originality univerza a pěkné vizuální zpracování, zbytek je však šeď. Od scénáře, přes herecké výkony až k příběhu klišé na klíšé. Spojení hraného a kresleného filmu je vždy k neprospěchu věci. Hlavní animovaný zloduch je supr a konečně trochu pobaví hláškama, ale je tam až na konci. Princezna je sexy, a to až moc...taková diva by se možná hodila do anime ale ne pro dětský film a rozhodně se nehodí k desetiletýmu klukovi. ()

Hapretor

Pro mě milé překvapení. Děj roztomilý, animace super, dobrý nápad skloubení hraného s animovaným. Vtipů je zde dost. Pěkný rodinný snímek. ()

MickeyStuma

Luc Besson poprvé vstoupil do neznámých vod 3D animace a opět příjemně překvapil. Nejedná se však o čistou animaci. Snímek začíná jako hraný film a tak by se mohlo zdát, že se bude jednat o kombinaci, tedy hraný s animovanými postavičkami. A také tomu tak není. Normální svět je skutečný a svět mezi Minimoji je celý animovaný, takže Arthur při vstupu do tohoto světa se promění v animovanou postavičku. Děj příběhu je plný napětí a dějových zvratů, což umožňuje fantastickou podívanou. Animace je vskutku dokonalá. Jako rodinný příběh funguje dobře a jedinkrát nenudí. Tento počin potěší velké i malé, pro které je tento film určen především. Luc vsadil na jistotu a dá se říct že mu to vyšlo. ()

vendy63

Přechod z filmového do animovaného světa se ve filmovém prumyslu u ž mnohokrát oplatil viz.Vodní děti apod. I Arthur a minimojové jsou dukazem že dětské filmy neupadají a maji stále co nabídnout. Mou vlastní zkušeností je i fakt že pokud se v titulcích oběví jméno Freddie Higmore určitě se nudit nebudu a dojde i na slzy:-) .Snad nejsem jediná kdo si při pohledu na animované postavičky vzpoměl na snímek Hrdinové z říše gaya (že by vykradený imič?) ()

salamandrr

Wow tomu říkám animace, nevěřil sem, že to kdy řeknu,ale kam se hrabe shrek nebo garys games!Frantíci se nechali inspirovat realitou a tedy všechyn domečky mají svůj původ v šiškách, kytkách nebo houbách, Snoop Dogg byl nasnímán, aby se jeho postava pohybovala stejně jako on. Musím říct, že lituji, že jsem an tohle nešel do kina, hraná část je slabá, měli jí věnovat mnohem méně času ()

Liduskaa

Nebylo to nejhorší.Snaha o vtip se cení,ale bylo by to mnohem lepší kdyby ty pokusy nebyly tak průhledné..Když se na to podívám očima 8-letého dítěte tak říkám,ale jo -to by šlo:) ()

cure

Priemerný film pre deti, ale na Vodní deti, kde je tiež použitý klasický hraný film s animovaným to napriek modernejším efektom tie dve hviezdy stráca. Ešte jednu dávam dole za sklamanie menom Luc Besson. ()

Acrobat odpad!

Podniknime vypravu do hlbin mora. Magicke. Zabime vsetkych nepriatelov a zloduchov. Precizne a elegantne. Premenme obcana, aby viedol riadny zivot (dvojity). Cistokrvne. Odletme do susednej galaxie. Elementarne dokonale. Pohovorme si so smrtou a svedomim. Panenske. surrealne. Ako moze po tom vsetkom tento reziser natocit toto??? To neysli vazne. Ano vysielanie o 11:15 na film+ v mizernej kvalite analogovej anteny tomuto dielu prinalezia asi najviac. ()

Petulka88

Kdyby se celý film odehrával jen v říší Minimojů, dal bych i vyšší hodnocení. Svět miniaturních človíčků se docela povedl, navíc děj má spád a je to i místy vtipné. Všemu tady dominují zlý Maltazard a minimojská princezna, která je na animovanou postavu proklatě sexy. Jejich jediná společná scéna je opavdu skvělá. Jakmile se ale děj přesune do našeho světa, jakoby film změnil režiséra. Místo fajn Arthura-Minimoje je tady Arthur-Freddie Highmore, který je přesně ten typ dětského hrdiny, kterého z duše nesnáším: přemoudřelý a hlavně naprosto nepřirozený. Změní se i styl humoru. Místo svižných vtípků je tady najednou legrace typu - pán uklouzne po míčku, jééé to je ale sranda. A aby to bylo ještě veselejší, všichni se šklebí jak banda trotlů. Ještě, že se v našem světě odehrává jen začátek a konec filmu. Ale i tak je to škoda, mohla to být skvělá pohádka. Ale i tak je to na slušné 3*. ()

Oonika

Animáky mám vážně ráda, i ty kombinované s hraným filmem, ale tohle mi prostě nesedlo. Chyběl tomu ten skrytý humor, který už v tomhle věku vyhledávám. Každopádně pro děti to bude mít své kouzlo :-) A oceňuji vcelku originální nápad a zápletku. ()

E lan

Příjemný dětský film z pera Luca Bessona. Výborné animace, nadstandardní příběh a přiměřená délka. Moc hezký výlet do světa fantazie! ()

Euchrid

Bezva zábava, ke které si stačí udělat popcorn, pořádně vypnout a jen se koukat. Někomu to nemusí stačit, ale já občas nic víc nepotřebuju... ()

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (viac)