Arthur a Maltazardova pomsta

• Česko Arthur a Maltazardova pomsta (viac)

Artur (Freddie Highmore) má radosť, pretože dnes večer sa naposledy môže vrátiť do ríše Minimojov a stretnúť sa tam s princeznou Seleniou. Minimojovia na jeho počesť chystajú veľkú hostinu a princezná si na túto príležitosť pripravila šaty z ružových okvetných lístkov. Arturov otec (Robert Stanton) si ako naschvál vybral dlho očakávaný deň na to, aby oznámil skrátenie pobytu v babičkinom dome. A práve v okamihu, keď sú na odchode, vloží malý pavúk Arturovi do ruky zrnko ryže, na ktorom je napísané SOS. Niet pochýb o tom, že princezná Selenia je v nebezpečenstve. Artur neváha ani minútu a ponáhľa sa ju zachrániť, aj keď si to vyžaduje veľkú mieru improvizácie a rizika, pád po hlave, zrážku s Krobovou jeddnotkou zo Siedmich kráľovstiev, záchranu kože Betamech, boj s potkanmi, žabami a chlpatými pavúkmi... A to všetko preto, aby po príjazde do dedinky Minimojov zistil, že nikto z obyvateľov mu prosbu o pomoc neposlal. Kto teda vymyslel takú prefíkanú pascu? (TV JOJ)

Illioplius

Jedna hviezda je viac než dosť. Film totálne o ničom. Zbytočné šaškovanie s černochmi po takmer celú dobu, no najmä na začiatku, potom zase šaškovanie s rodičmi, ktorých sa tvorcovia rozhodli voči prvému dielu značne poľudštiť… skrátka je to nesmierne prázdna a plytká fraška bez deja. Nejakých desať minút pred koncom som sa pozrel na časomieru, reku že by sa už konečne mohlo čosi začať diať. Bol som zaskočený, že film je už pri konci a ono sa skutočne skoro nič diať nezačalo. To nehovorím o nepochopiteľných prvkoch, občas dokonca nelogických. A ani tú Seléniu nám poriadne neukázali… škoda reči. ()

playboxguest

Že se kouskujou velké, vysoce očekávané filmy typu Pottera, nebo Kill Billa, to se dá celkem brát, ale že už budou kinem proplouvat i nedokončená pokračovaní jen solidních pohádek, no totok!? První díl mě mile překvapil a dvojka se nese v duchu podobném, s tím, že animace je oproti jedičce daleko vymakanější a barevnější (tak trochu mi to připomělo barevnost hry Skullmonkeys). Jen jsem asi na hodině filmu a říkám si, tady něco nehraje, děj se teprva začíná rozjíždět, jak to chtěj všechno stihnout... a tradá, "pokračování příště" na mě vyskočilo dřív, než jsem se stačila rozkoukat. A hned na to minimojovská verze Poker face v závěrečných titulkách? Kolik ran ještě budu muset snášet, Lucu? ()

KosiR_ksr

Už jednička - Arthur a Minimojové - nebyla ničím oslňujícím a dvojka je bohužel o něco horší. Jediné plus, které jsem oproti jedničce zaznamenal, je zlepšení kvality animace. Arthur a Maltazardova pomsta je zdlouhavým úvodem ke trojce, která by se bez něj velmi dobře dokázala obejít (volba dvoudílného pokračování zdá se mi poněkud nešťastná). ()

draggo odpad!

Nemůžu si pomoct. První díl se mi celkem líbil, byla to sice dětinská, ale celkem v pohodě koukatelná pohádka. Pokračování je ale něco neskutečného. Zcela zbytečný animovaný úvod je po chvilce nahrazen jakýmsi zasvěcováním do tajů přírody, kdy jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet, nakonec jsem zůstal u výrazu "to jako myslíte vážně"? Bohužel ani pak se nestane nic zajímavého, tlachá se o ničem, řeší se kokotiny, pak konečně přichází vstup do animovaného světa, kde se taky nic nestane, kromě připitomělých jízd na berušce, zabití krysy ve větráku a pár pohledů na rádobycool brouky. No a když to s příchodem Maltazarda začlo vypadat že se něco začne dít, tak přišlo naprosto debilní finále a To be Continued, což dílo zkázy dokonalo. Kromě povedeného dabingu postavy Maltazarda na tomto "fimu" nevidím zhola nic pozitivního, a představa že na to někdo šel do kina a vyhodil za to 150 Kč mě děsí. /10% a odpad!/ ()

Wyorax

Hodně velké zklamání, až moc se řeší v "reálném" světě ptákoviny (rodiče), které nijak nezasahují do děje a v kresleném světě už to nemá takovou jiskru co to mělo v prvním díle (Las Vegas). Posledních 5 - 10 minut tvořilo zápletku filmu, takže zabitý čas. Až na Selenii (a že jí tam bylo sakra málo), která vypadala v tý růži ještě víc sexy....krom těch změněných vlasů. ** ()