Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

Borecz

Ač jsem to nečekal, je to velmi slušný film. Místy vtipný, místy napínavý, ale hlavně koukatelný. Shia laBeouf je dobrý herec a do téhle role mi zapadl. Vezmu-li to kolem a kolem, pak mě tento snímek podstatně více potěšil než zklamal, tedy 4* ()

ratpile

Velmi svěže natočená teen variace na Okno do dvora. Disturbia je pro mladou generaci šitá přesně na míru, přesto si ponechává dostatek inteligentní zápletky, atmosféry a napětí; a takových teen filmů je jako šafránu. Shia LaBeouf je jako všude skvělý, Sarah Roemer je typově dokonalá "první láska" a David Morse dostatečně mrazivý záporák. Inteligentní, hravé, mrazivé, moderní! Víc takových! ()

monty.cl

Hodně slušný thriler, který se ze začátku tváří jako taková teen taškařice, ale ke konci řádně zhoustne a přitvrdí...80% ()

nula87

Příjemná pocta Oknu do dvora, která využívá moderní postupy a po celou dobu až na malé výpadky vcelku baví a napíná. 65% ()

hackstolle

Vzdy znova a jako pokazde poprve bych tomuhle dal plnej knedlik. Ma to, co to ma mit. Napeti, vtip, lasku, perfektni obsazeni a hlavne slusny spad. D. J. Caruso je u me borec nejvetsi. ()

transbeskyd

Tomu se říká natrefit na zajímavé sousedy..Šmírácké rádobydrama naroubované na teenagerskou romanci trochu vyjukaného, i když rozhodně sympatického klučiny, který se zakouká do opravdu sličné sousedky. Spolu pak přijdou na to, že další podívínský soused je mordýř mladých dívek. Vše korunuje hapyend a tak to má v pohádkách být. Za tu fakt sexy sousedku přihazuju nad průměr pomyslných aspoň deset procent navíc. ()

Slunik

Přesná dávka napětí i romantiky v dokonalém poměru. Thrilerová zápletka se krásně stupňuje od nevinného sledování sousedů až po horrorové pobíhání po vrahově domě plném tajných dveří a mrtvol. ()

FandaHoffman

Furt jsem čekal na nějakou pikantní erotickou sestřihanou scénu, ale nestalo se tak. Zoufat nemusim! Vyklubal se z toho dost slušnej thriller! Ale posledních 15 minut (závěrečný titulky se do toho nepořčítaj) už nebylo tak solidních jako zbytek filmu. 8/10 ()

Horxus

Kdyby se skvělý thriller nemíchal s prvky pro mě trapné komedie pro teenagery, pak by to bylo 5*. Je v tom napětí, hrůza, nápad i trochu drama a hlavní herci jsou celkem přesvědčiví. Když ale vezmu v potaz ty věci tipu kluk zamilovaný do nejvíc sexy holky na škole, ona je dokonalá, krásná, má úžasné tělo, je chytrá, sympatická a umí naslouchat... aaaaagghh. Z tohohle rostu. Proto bych dala 3*. Ale! Thriller je to dobrý, byla jsem dost napjatá, takže 4*. ()

borohub

Tohle je přesně ten typ filmu, kdy se prostě celý film téměř nic neděje občas napětí stoupá(ikdyž dost rychle se to vrátí zpátky na totální nudu) a prostě ke konci to vychrlí vše co se ve filmu skrývá. Když jsem viděl ten konec který byl velmi dobrý(na to jak se děj vlekl) byl jsem zcela rozhodnut že udělím 4 hvězdy, ovšem happy end to zabil a musel jsem dát za 3.. Viděl jsem i lepší filmy ()

Petule3

Poctivý thriller se vším, co má mít! Napínavost a zápletka příběhu mě opravdu bavily! I přesto, že film je předvídatelný, dávám plný počet, protože mě bavil a zaujal! ()

Pitryx odpad!

Další z filmů. kde se jen blbě žvaní a nic neděje. Zápletka přichází pozdě, je v podstatě k ničemu, na vedlejší koleji. Pokud autoři nebyli schopni za 45 minut nic vymyslet, odmítám já na to hledět. 201111254500/9514/10019 ()

MrMir

Velmi nevyvážené - první hodina celkem nuda, kterou drží nad hladinou Shia svým hereckým umem. Posledních 40 minut zase nabitých k prasknutí. Každopádně velmi lahodná jednohubka. ()

Boudyy

Jak se nyní moderně říká, not bad. Caruso není špatný režisér, za jeden večer jsem viděl dva jeho filmy a Disturbia byl jedním z nich. Docela zajímvý námět, který si s vámi hraje a i když víte, že skutečně se něco děje, hlodá ve vás otázka, za to vše nejsou pouze příznaky nudy a domácího vězení hlavního hrdiny. No, čas napoví, já si film užil i díky ústřední dvojici LaBeouf, Roemer. A David Morse v roli toho sledovaného také nezklamal. Prostě celkem kvalitní řemeslo. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)