Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

swoulen

Zajímavé, místy člověk neví, jestli kouká na teen komedii nebo thiller. Výsledek ale není tak děsný, jak by se u takovýho mixu dalo čekat. Celkový dojem je docela příjemný a dá se na to koukat. ()

Miloško

Na začiatok trochu SPOILERU.17 ročný žiak po smrteľnej nehode otca má problémy v škole,zaútočí na učiteľa.podla mňa právom,pretože ten učiteľ španielčiny ho urazil.Kale dostane domáce väzenie,s neakým nezmyselným obojkom na nohe,musí byť stále doma. Inak hned do 2 minut príde pohotová polícia.Ešte že existujú výdobytky techniky,ako PC,hry,TV,mobily,kamery..atd. Najprv mu to jeho matka zakáže.Už to je veľmi nelogické od nej. Proste všetci sa k Kalevi správajú ako k neakému zločincovi,ale OK. Koniec SPOILERA. A čo sa deje potom? Sledovanie susedov, z každej strany domu.Z teenegerskej komédie sa stáva odrazu neaký trihler,úplne predvídateľný,klišé strieda klišé.Záver takisto stokrát videný.Nečakal som od toho veľa,a potvrdilo sa.S.LaBeouf´-slušný výkon,ale moc tohoto herca neobľubujem,a takisto D.Morse sa fakt nehodil na toho suseda. Režisér vložil do filmu čo sa dalo, technické výdobytky,teen hlášky, peknú ženu,krásny dom,a hlavne spolu zo scenáristami prihlúpli príbeh.Mňa to nenadchlo,nudilo ma to.Nemosím takéto účelové komédio-thrillery. ()

UranMiner

Lahucky "teenage thriller" v ktorom su policajti vzdy tak kde nemaju a tam kde maju byt nie su...dost bolo jasne v niektorych scenach co sa ma stat ale co by ste chceli pozerat s priatekou/ priatelom nejaky nudny uprsany vecer ak patrite do kategorie 20-? Ak sa vsak radite do 20+ poobzerajte sa za niecim inym...:) No par scen tam bolo celkom pekne zvladnutych za co to ma + * ! ()

xSxEx

Na večer pod peřinou ideální nervák. Samozřejmě je ve filmu dost náhod atd. ale tak proč ne? Klasicky Vynikající Shia ... ()

dražis

Tak nevím, jestli je Disturbia thriller,romantica nebo teenage komedie,asi od každého trochu, ale to je nic proti ničemu.Vcelku zdařile se žánry prokombinovaly a nakonec všechno dobře dopadlo a skoro všichni žili štastně až do smrti. Jsou zde klasický lekačky,řezačky,stříkačky krve, libačky a k tomu velice zdařile natočená autonehoda, ze které sem měl opravdu velice špatný pocit. Fuj. Pokud se chcete pobavit a nechat se přijemně postrašit, tak Disturbii doporočuji. Tři hvězdy. ()

Blazis34

Film začínal jako nenápadná teenegrovka, ale postupně se z něj vyklubal docela ostrý thriller a v zavěru i horor. Dílu u kterého jsem se nenudil i díky skvěle zahraným rolí, hlavně Shia LeBeouf, dávám lepší tři hvězdičky. ()

Vica

Ja filmy odohrávajúce sa v domácom prostredí veľmi môžem a toto je jeden z mojich obľúbených a hlavne vydarených. Je to skôr taká oddychovka s pribaleným napätím na záver. ()

Lucius

Hodina a půl čekání a dívání se na teenagerovskou komedii. Po této době 15-20 minut "něčeho" a pak prásk, happyend... Kdybych měl říct 5 zajímavých scén z filmu, nevzpomenu si... ()

Mustaffa

Hodně podprůměrný thriller a hlavně úplně o ničem. 2/3 filmu se vůbec nic neděje a pořád se sami sebe ptáte o čem to vlastně je nebo spíš o čem to má být. No a pak začne již tak minimálně milionkrát ohraná zápletka se seriovým vrahem, klukovi, kterému nikdo nevěří a jeho kamarády. Nudné, neoriginální, převídatelné až hamba, napětí asi jako u Tří oříšků pro Popelku atd... Ztráta času. ()

chrustie

Dvě třetiny filmu, sem koukal na zadek Sarah Roemer a ten zbytek se něco málo i dělo... Film Disturbia, má od žánrů, do kterých byl původně vyslán, pekelně daleko. Jinak to není zase až tak špatné... Ten zadek asi udělal hodně. ()

harvy

troska kruty uvod pak vcelku zabavna zapletka ala teenagerske komedie a potom poslednych 15 min napodobenina Hitchcocka , ale na moje prekvapenie to vcelku funguje :) Dobry film na sobotny vecer. ()

Tinaa

Film měl našlápnuto na slušný příběh, místy opravdu šel z toho vraha strach, dalo by se to hodnotit i možná čtyřmi hvězdami, ale ten konec, to jsem se nestačila divit, ten absolutně nereálný konec pokazil celý film. A člověk si jenom říká "ty vole, ona se směje u snídaně?" ()

Cechyno4

Kdybych měl Disturbii hodnotit i jako horor, kterým bývá hodně často označován. Hodnocení by zůstalo stejné. Já byl nadšený. Novodobé ztvárnění Hitchcockova Okna do dvora ! Napínavé a zábavné. ()

brtko

Posledná pol hodina, ktorá výrazne ovplyvnila môj postoj k filmu, ma prinútila dať štyri z piatich. Námet síce za moc nestojí, ale inak ide o pomerne vydarený snímok. ()

elanista1

Disturbia ma s Hitchcockom spolocne snad len to pozeranie z okna, inac je to uplne novy film.Typicky novodobo americky vtipno nevtipny, tinedzerovsky.Aj napriek tomu sa mi to pacilo, sice sa v prvej hodine vobec nic nestane, do zaveru sa vazne oplati pockat.Atmosfericka hra nahanacky na konci uspokojila moje ocakavania.Stojim v kute s hanbou, ze som tomuto dal rovnake hodnotenie ako Oknu do dvora, ale to len preto ze to nebolo cire opisovanie deja a Caruso do toho pridal tu americkost, ktoru pozname a ktora sa nam (ne)paci. ()

spacemaster

Shia zavřenej v domě a šmírující sousedku? Dobře to beru. Vrah v sousedním domě? To žeru. A teď ti dva proti sobě? Parádní nářez, který dokazuje, že i s malým rozpočtem jdou ve filmu dělat velké věci. Ke konci filmu mi nezbývalo nic jiného než držet palce a fandit. Rozhodně kvalitní filmový počin. Doporučuju. ()

DandaPiper

Ne špatný, ale na tu dlouhou stopáž je to docela rozvleklá nuda. Navíc, Sarah Roemer mi není vůbec sympatická. Vlastně ani Shiu moc nemusím ...vlastně se divím, že sem tomu dal vůbec tři:)) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)