Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

Lukadlo

Disturbia jako taková, byla celkem dobrá oddechovka. Vlastně to hlavní přišlo až nakonec, ale trochu mě zaskočilo jak rychle. Furt se to tak nějak táhlo a najednou bang a během 30 minut konec, no ale kdoví, jestli to nebylo tím, že jsem se do toho tak „zažral“ .) Pak mě ještě celkem dostalo, když se ten jeho kamarád tak lehce vloupal do auta s argumentem, že to na internetu bylo popsáno jako ještě větší hračka. Trochu mi to připomnělo scény z z filmů Sám doma. Ale vše ostatní, až na malé drobnosti, bylo perfektní, doporučuju. ()

waska

Svižně natočený thriller, který těží z výborného hereckého obsazení s perfektním Shiou LaBeoufem. Tento mladík je čím dál tím lepší a je vidět, že s bravurou zvládne i takovéto role. Neokoukaná pěkná Sarah Roemer a velice vtipný Aarou Yoo navíc dávají filmu šmrnc. D.J. Caruso je mistr tohoto žánru. ()

CorteX^

Shia je jeden z největších talentů posledních dob. Co se týče filmu, tak splnil mé očekávání. Takovej ten pocit, když něco víte, ale nikdo Vám nevěří kvůli vaší minulosti, ale vy to prostě víte, se se mnou táhl polovnu filmu, Hezky sem to s hlavním hrdinou prožíval. Parádní napětí přesně jaké bych u filmů toho typu očekával. Konec mi přišel přehnaný, proto 4 ()

estee

Najviac na tomto filme ma oslovil výkon S.LaBeoufa, v ostatných ohľadoch priemer. Trochu mi tam vadila tá ,,romantika" a predvídateľnost deja. Keby od polovice filmu nebolo jasné ako sa to skončí (čo sa susedky aj úchyla odvedľa týka), bolo by to hodnotenie určite vyššie. ()

Alexandre

Povedený nadprůměrný thriller. Ze začátku to připomíná rodinné drama s komediálními prvky, ovšem během děje půjde do tuhého a film postupně začíná být napínavější a napínavější. Thriller Disturbia mě docela překvapil. Kromě děje a atmosféry do filmu také zapadla hezká a sympatická Sarah a David Morse přesvědčivě zahrál roli vraha. Tenhle film se fakt povedl! ()

Colour

Koniec tohto filmu bol napínavý, celý čas som však rozmýšľala, či je hlavný hrdina taký odvážny alebo blbý. Na začiatku sa dalo nasmiať na tom, čo je človek schopný robiť, keď sa strašne nudí. Avšak bolo to trochu dosť nudné. Síce bolo vo filme úmyslom, aby do konca nebolo isté, či je sused skutočne vrah, nebolo to napínavé a už som len v duchu rátala minúty, kedy to bude snáď aspoň trocha o tom, čo je napísané v obsahu. Koniec sa zdaril, lenže 30 minút nespasí hodinu štyridsať. Tak medzi tri štyri hviezdičky. ()

Martin9

V jednoduchosti je krása. Tento film možná působí jednoduše, ale za to je skvěle natočený, napínavý, párádní atmosféra, se spoustu zvratů a na začátku i s nějakým tím vtipem. Herecké obsazení bylo taky velmi dobré, a to hlavně Shia LaBeouf. Jediné mínus u tohoto filmu, by mohla být předvídatelnost. Pro mě na hranicy mezi čtyřmi až pěti hveždičkami. 85%. ()

markotter

Kombinace teenagerské komedie, kde nechybí pěkná a chytrá roštěnka a dva pošuci, se serial killer movie. Ačkoliv to není nějak zvlášť originální, tak tahle kombinace docela funguje a jako oddechovka na nějaký páteční večer - proč ne. Často ve filmech s tou druhou tematikou existuje nějaká postava, která na sebe strhává veškeré podezření a vy jste pak překvapení, že vrah je někdo jiný. Tady to tak není a vy celou dobu dostáváte důkazy pro a proti, že nakonec sami nevíte - to taky fungovalo. Škoda, že tvůrci ve velkém finále trochu nepoužili mozek a nesnažili se to trochu víc přiblížit realitě. ()

eMatt

Příjemné překvapení - zajímavé nápady i když docela můžete předvídat co se stane ale přesto napínavé a trochu vyděsí. ()

LabySo69

Co se týče Disturbie, jsem teda poměrně zklamaný. Ne proto, že bych od toho filmu očekával něco víc před shlédnutím, ale rozhodně jsem při sledování nedoufal v tak dementní konec... Prvních 70 minut bylo opravdu fajn, bavil jsem se a přemýšlel jsem nad tím, že bych mu dal 4 hvězdy. Ovšem pak začaly postavy přemýšlet a jednat úplně stupidně a film se změnil v totálně typický americký pseudohoror plný rádoby strachnahánějicích scén, které jsou ovšem strašně předvídatelné... Takže poslední půl hodinu bych hodnotil 1 hvězdou, což dává celkově 2. ()

netWoor

nu, film je taková puberťácká slaďárna a kdyby čtvrt hodiny před koncem nepřilít magor s bejzbolkou a film setrval v daném proudu, klidně by to mohla být romantická komedie. Chlápek ale přiběhne (ani se nestačíte leknout) a celý thriller je vlastně v tom, že mladý hrdina pět minut chodí po padouchově domě a za výkřiků: " ... mami ...mami ..." zmíněnou hledá, zatímco vy čekáte na leknutí. To ale přichází až v samotném závěru (ale velkej úlek nečekejte), boj je však rychle rozhodnut. Konec je už zase romantická slaďárna. Abych pravdu řek, kdyby se "hon na padoucha" nějak vtipně vysvětlil, byl bych asi spokojenější ... ()

Cerion

Vynikající film který dokáže v jednu chvíli rozesmát na celý kolo a vzápětí napnout jako strunu těsně před prasknutím. Nějaké srovnání s Hitchcockem je mi celkem putna. Důležité je že film jako celek funguje. Celý film se rozjíždí vcelku pohodově, zároveň je ale každému od začátku jasné, kdo že je tu ten bad guy. Shia LaBeouf hraje teenagery velice dobře a mnohdy i velice vtipně. David Morse mě zase dostal do stavu, kdy jsem se radši kouknul z okna, jestli můj soused nekope na zahradě díru pro kdovíco. Závěrečná půlhodina však nikomu nedá vydechnout a jen zíráte, přiškvaření ke křeslu. ()

10Domik10

Verím že Disturbia zaujala všetkých mladých ľudí, aj keď sme predvídali celý dej, ktorý sa do bodky naplnil.Taktiež sa dalo pobaviť na Shia LeBoufovi a krásnej Sarah Roemer, no a ten BONUS v podobe zabijaka Davida Morsa je jasný. ()

danny_21

I když začátek předvede zajímavé téma, stejně potom následuje tuctová, předvídatelná nuda, s opravdu "originálním " rozzulením. Kdepak tohle na mě nezkoušejte ... 35 % ()

cafu94

Jeden z mých oblíbených filmů, který jsem viděl už mnohokrát a pořád se na něj můžu dívat.Hraje v něm jeden z mých oblíbených herců Shia LaBeouf a zároveň režisér i díky Disturbii.Podle mě skvělý nápad Carusa na napínavý thriller.Jsem moc rád, že si Shia s hlavní rolí poradil výborně.Film rychle odsýpá a u mě má 5*. ()

Brinkley

V mělkých vodách teenage filmu jednoznačně špička. V nácti jsem ujížděla na Okně do dvora, ale i za Disturbii bych byla neskonale vděčná - v porovnání s tehdy aktuálním Vřískotem či Tajemstvím loňského léta. Neoddiskutovatelnou zásluhu na výsledku má určitě LaBeouf, jenž je dostatečně fotogenický na plakáty do Brava (vychází-li ještě), ale navíc se mu nedá upřít ani určitý talent. Třeba ho v budoucnu bude mít šanci vybrousit. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)