Most do Krajiny Terabithia

• Česko Most do země Terabithia (viac)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

mata77

Tak tento film som videla "úplne náhodou", pri varení obeda som ho mala pustený ako pozadie. Najprv som mu nevenovala vačšiu pozornosť, ale verte alebo nie, od istého momentu som si proste sadla pred telku a musela ho dopozerať do konca. Smiala som sa, plakala a bola dojatá a potom ma niečo, o čom som si myslela, že je to už dávno preč, zahrialo pri srdci. Joshovi Hutchersonovi som uverila zaždé gesto, každý výraz. Pozoruhodný herecký výkon detskej hviezdy, je vidieť, že hranie ho nielen baví, ale má aj talent. ()

Gadamf

Premýšľal som medzi hodnotením 4 a 5. Vyhralo však nakoniec to vyššie už len preto, že som ten film pozeral na miniatúrnom displeji s českým dabingom a nedostatočnou hlasitosťou a aj napriek tomu ma dokázal ku koncu rozplakať. Rozprúdi fantáziu, prinúti zaspomínať si na tie správne časy a pomáha človeku myslieť na to, na čom naozaj záleží. Krásny film. ()

rafix

Tento film je ve stylu jiného filmu a to je "KRONIKA RODU SPIDERWICKŮ". S tím rozdílem, že je ten film o trošku průměrnější. Ale dá se na to koukat. ()

kobras5

Hodně dlouho jsem přemýšlel, jak ohodnotit tento snímek a váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale nakonec se přikláním k nižšímu počtu z důvodu příšerného českého dabingu (hodnocení možná změním, až po nějakém čase zhlédnu originální jazykovou verzi, což už bude 3. zhlédnutí). Krásná ukázka toho, jaká může být dětská fantazie. Kladně hodnotím námět, hudbu a citovou stránku filmu. Záporně hodnotím příšerný český dabing a občasné chyby ve filmu. 70% (viděno na DVD česky). ()

Rostiiik

Hezky zpracovaný film, o dětské nevinnosti a fantazii, která nemá meze. Je to krásně emocionálně spojené dohromady s nástrahamy dětsví. Kdy si můžete vytvořit vlastní svět, kde ste si pány. A vše je krásné a pohodové. Krasný film, který je nejen pro děti, ale i dospělé. (Musim říct, že během filmu mi ukápla i slza). ()

irri

Film, na kterém jsem byla jako menší v kině a slzičky mi na konci tekly proudem. A když jsem se na něj podívala o pár let později, slzičky tekly stejně. Prostě parádní pohádka, s inteligentní zápletkou a velmi, velmi dojemným koncem. ()

Sinerath

Já prostě nemám rád, když ve filmech který nejsou o zabíjení atd. v půlce umře za 1) Dítě, za 2) Hezká holka, za 3) Mladá hezká holka, za 4) když se hraje na city se zvířaty. Ale to neni důvod dát pěknému snímku nižší hodnocení. Moje srdcovka to ale rozhodně nebude. ()

nikus120

Jednoduché, výstižné, že detská fantázia nemá hraníc. Som smutná zo smrti Leslie ale bez celkového dojmu by to bez jej smrti nebolo ono. Nieje nejak extra prehnaný dokonalým životom a ani grafikou a to sa mi na ňom bude stále páčiť. Nelíši sa ani moc od knihy, ktorú som čítala už síce dávnejšie.Tak ako je dojemná kniha je aj film a nielen pre deti ale aj pre ostatné generácie. ()

TinoArts

Čakal som nejakú druhú Narniu, ale bolo to niečo úplne iné. Ťažko povedať, či to bolo, alebo nebolo fantasy, no aj tak to bolo zaujímavé a originálne. Možno natočené pre podstatne mladšie publikum, ale paradoxne poteší skôr starších. 75% ()

Fusajda

>>Spoiler Warning<< Jestli chce Disney ždímat malý děti tím, že nechá umřít hlavní hrdinku (která musí být pro mainstreamový publikum hypersympatická), tak ať jde pěkně do háje! Na 3* to u mě dotáhli jen díky Zooey a Princi Terrienovi. ()

holka218

Dřív jsem se na Most do země Terabithia koukala docela často, ale posledních několik let jsem ho neviděla ani jednou. Je to skvělá ,,pohádka". Dokonalé zpracování dětské představivosti. Zajímavý a zároveň velice smutný příběh. Vím, že je to trochu přitažené za vlasy, ale mně se to prostě líbí. Josh Hutcherson a Anna Sophia Robb jsou výborní herci a právě v tomhle film jsem je objevila a přivedl mě na jejich další filmy. ()

blazma

Tento film jsem viděl už hodně dávno, mohl jsem mít mezi 12-15 lety. To zkrátka podtrhuje, proč se mi tento film tak moc líbil a narovinu moc se na něho nechci kouknout znova připomenout si ho, aby jsem zkrátka nezměnil názor jak moc mě tato dobrodružná fantazy očarovala. Film ve kterém doslova, dvě děti povolili uzdu své představivosti a vytvořili si svůj pohádkový svět je pro mě naprosto famózní a kouzelný a dodnes mám husí kůži když si na tento film vzpomenu. Společně s tím se mi vybavuje vzpomínka na to jak jsem si vzal z tohoto filmu příklad a jako mladé škvrně napsal vlastní asi 50ti stránkový fantazy příběh. To už asi něco vypovídá. ()

obscurus

Tento film má jednu obrovskú chybu. Ušil si na seba búdu tým, že z traileru a celkovo z reklamnej kampane sa nám ponúka fantasy ála Narnia, čo podčiarkuje aj fakt, že oba filmy sú z dielne toho istého filmového štúdia. Týmto si prilákal nesprávne publikum a (podľa mňa) neprávom získava negatívne hodnotenia. Objektívne povedané, má mnoho chýb. Pre detských divákov príliš depresívny dej a niektoré zložitejšie témy (celková myšlienka filmu ale aj filozofické narážky na náboženstvo...), pre starších zase veľmi biedne vyčerpaná téma (sila detskej fantázie, nesedeli mi tam niektoré vzťahy, resp. nebol im daný dostatočný priestor...). Aj napriek všetkému, dávam tomuto filmu 9/10. Okrem už spomínaných kvalitných hereckých výkonov mi proste "sadol". Patrí u mňa do kategórie filmov, ktoré síce nemajú ani bezchybnú formu, ani dokonalý obsah, ale jednoducho vás strhnú a po skončení projekcie si poviete, že toto bol príjemne a užitočne strávený čas. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (viac)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (viac)