Dlouhá cesta

• Česko Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (viac)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

Aria

Mě prostě baví vtipné pořady o mužských záležitostech, jako je třeba Top Gear, American Chopper a právě i tento cestopisný seriál. Plus za vtipného a neuvěřitelně sympatického Ewana, který mě od Obi Wana až po Edwarda Blooma ve Velké rybě neustále chytá za srdíčko. Takže jestli si tohle Ewane někdy přečteš, tak mi brnkni a já se ráda s tebou na motorce projedu! ()

pedrosek

Tváří se to jako velké dobrodružství, ale je za tím cítit velký štáb a externí podpora. Není to úplně špatné, ale má to vyvolávat dojem něčeho čím cesta není. ()

Mr.Sock

Kto z nás by sa nechcel na čas oslobodiť od bezvýznamných problémov života vo vyspelom západnom svete a vydať sa na pravé mužské dobrodružstvo: na cestu okolo sveta? Na chvíľku som sa preniesol do kože Charlieho a Ewana a túžil si s nimi vymeniť miesto, nasadnúť na motorku, zabudnúť na bezvýznamné problémy a nechať vietor vzdialených končín ovievať telo i dušu ()

Baik

Dobrý serial o dvou starých známých co se jednou vydají napříč zeměkoulí...Nebude vás to nudit.Takový odpočinkový serial bych řekl ()

rationibus

Pohodová, aj keď nie vždy pohodlná cesta Ewana McGregora s kamarátom Charleym /a nenápadným tretím v pozadí - kameramanom Claudiom/ z Veľkej Británie do USA. Tak ako asi v každom seriál v nás prebudil chuť vyraziť s kamarátmi a spoznať nové, turistami zatiaľ veľmi nepoznané, časti sveta. Sympatickí hrdinovia, väčšie - menšie prekážky, zaujímavé prostredie, zaujímavé typy ľudí, ktorých stretli. Jediné, čo občas vadilo boli tie tzv. humanistické reči. Ale keďže si Ewan s manželkou dva roky po tom adoptovali dievčatko z Mongolska, tak mu aj uverím, že boli myslené vážne. ()

Nefarie

Irsko-americko-anglicka jazda napriec krasnou matickou Zem. Sme velmi vdacny obom protagonistom, ze ukazali svetu nasu cast Europy a na dokaz svojej velkorysosti nam ubohym mohli aspon vynajst koleso a ukazat,ako sa zaklada ohen uz ked zijeme na strome a byvame v chatrciach. Div divuci, u nas ich neokradli ( ako to???). A jedine na com som sa fakt bavila je ich vyslovnost :) Ale musim uznat, ze ukazky prirody su nadherne, co im mozno zavidiet, ako aj chvilkovy pocit nefalsovanej slobody. Najlepsie casti jednoznacne z Ruska, plus debilne hlasky typu - "Rusko je takeee velkee??? Ciii"...Stale sa vsak nemozem zbavit pocitu, ze sa na kultury inych narodov divaju zvrchu, takze je tam pre mna aj citelny kus netolerancie plus velmi nenapadna reklama firme BMW :) Z dvojice jednoznacne sympatickejsi Charlie, Ewanovi by som niekedy doporucila zavriet chlebaren, lepsie vyzera ked je ticho. 60%. ()

amlug

Tak tohle mě opravdu chytlo, přípravné díly jsou zbytečně dlouhé, ale když už vyrazí stojí to zato a čím víc na východ tím lepší podívaná. Je to inspirující člověk má hned chuť koupit motorku a vyrazit. Teď jdu shlédnout ještě tu jejich cestu Afrikou. ()

KopTiK

Takový cestopisy mám rád. O to víc když se někdo rozhodne jet na motorce, čtyřkolce, nebo dejmetomu na koloběžce. Tyhle chlapy jsou drsný jak řemen a o to víc mě vadily všechny ty zbytečný řeči o rodině, dětech, přírodě, zvířátkách a kytičkách... Doba když sedí na motorkách a tiše jedou skrz krajinu je zajímavá, poutavá, krásná. Ale jak zastaví a otevřou pusu... *** ()

Falcon772

výborné , skvelé , Ďakujem Bohu že som to jedneho dna zazrel na Prima Cool ...hned som si musel stiahnut všetky časti a pozriet si ich pekne od začiatku ...Dobrodružstvo aké sa dá zažiť iba raz za život , alebo 2 krát ak sa vydáte aj na juh :) ..všetko to bolo tak na rýchlo až to nabralo takú napínavosť , a do toho tie hlášky Charliho Boormana a Ewana McG...parádny seriál ()

Maryo

Cesta na motorkách z Londýna do New Yorku přes Sovětský svaz. Naštěstí v tomto případě neplatí známé přísloví, že co se stane v Rusku, musí zůstat v Rusku. A tak se setkáme s překupníkem zbraní, který v jedné ruce kytaru a v druhé kalacha, zve na flašku vodky. Ewan a jeho divnej kámoš neztrácejí hlavu ani na dně sibiřské řeky, nakonec si z toho ještě dělají srandu. A tak to má být. Jejich humor je mi velmi blízký. Mohli dát víc prostoru kameramanovi, protože to je pohodář od pohledu (neudělat řidičák na moto den před odjezdem je docela problém, i když si myslím, že právě toto bylo nahrané, aby to zvýšilo divácký zájem). Stejně tak když zmasí moto za půl mega a pak pokračuje na stroji ruské výroby za zlomek ceny. To, že jeli s doprovodem, bylo proto, že když o tom natáčíš dokument, tak to stojí mnohem víc peněz, než když se jedeš jen projet. Proto nemohli riskovat konec cesty, kdyby třeba medvěd sežral motorku. Taky je to výborná reklama pro bmw, protože co ty stroje vydržely, je neskutečné. ()

gegoo

Vynikajúci dokument z dielne Evana Mcgregora o cestovaní na motorkách, síce som len vyznávač motoriek do 50 ccm je to podľa mňa vynikajúci dokument ktorý nám ukazuje kultúru krajín ako takých. Ako sa tam chovajú k ľuďom aký sú a tak ďalej. Ďalej to čo sa deje s človekom keď sa mu nedarí tienisté stránky cestovania čo všetko sa môže stáť a pokaziť. Je to výzva ktorú by som chcel aj ja zažiť . Dávam 100 % claudio je pán , a ešte ukrajinská mafia vyzerá pohostinne . ()

Elmont

Ewan je můj nejoblíbenější herec a tohle mě utvrdilo, že právem. Je vidět, že to není žádná nafoukaná popstar. Charlie je tak trochu magor, jak jsem poznala, Ewan taky, ale oba dohromady nemají na Claudia. Nemít den před odjezdem řidičák, je fakt umění :D. Umírala jsem smíchy, když se dostali na Ukrajinu, do hotelu je vzal ten maník a Charlie prohlásil: "Doufám, že v noci nepřijde a nezabije nás". A takové hlášky jsou v celém dobrodružství. Sledovala jsem společně s bratrancem a nasmáli jsme se, ale i ten strach tam byl. Doporučuji! ()