Dlouhá cesta

• Česko Ewan McGregor: Na mašině kolem světa (viac)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

Adrai

Ewan McGregor není špatnej ale zároveň to není herec kterýho bych vyhledával. Tady mě ale překvapil. Stejně tak Charley Boorman (o kterým jsem předtím teda neslyšel), kterej je dle mě neuvěřitelnej optimista a sympaťák. Společně (s doprovodným týmem a kameramanem) podnikli cestu snů okolo zeměkoule. Úžasnou cestu snů do těch nejpozoruhodnějších míst o kterých člověk snad ani neví. Průjezd Evropou = jeden díl se dalo čekat - co tu natočit nového. Kazachstán už začal být zajímavej a Rusko s Mongolskem pak diváka absolutně dostaly. Po shlédnutí si našinec snad ani nemůže stěžovat na kvalitu našich silnic. Kanada a USA pak už jen znamenaly klidný dojezd. Takže v podstatě klasický filmový scénář - klidný rozjezd (eu), první nátlak (kaz), vrchol (rus) a sestup ke klidnému konci (usa). Nejsem absolutním fanouškem motorek (auta vedou), ale tohle mě fakt zaujalo a 5 hvězd je za mě jasných ;) ()

Schneefee

Přiznávám se bez mučení, na tenhle seriál jsem začla koukat protože mám lehkou (rozuměj těžkou) slabost pro Ewana, nicméně mě až zaskočilo jak moc mě seriál bavil. Doslova jsem hltala každý díl - od příprav až po samotnou cestu (i když cestování bylo přece jen zajímavější). Všichni zúčastnění mají můj obdiv, že se do něčeho takového vůbec pustili. ()

dewil21

Na začátku mě zajímalo, jestli by bez podpůrnýho týmu dojel aspoň na hranice, no nakonec neni takovej machýrek, jak to vypadalo. Každýho cestovatele a motorkáře tohle potěší, zvlášť teď, když sezona jedné stopy pomalu končí a ne každý má čas a peníze procestovat svět... ()

snebka

Ewan McGregor na cestě přes Evropu, Rusko a Ameriku. Skvělý počin dvojice McGregor, Borman, i když mě některé etapy příliš nebraly, hlavně tedy to Rusko tak to nemohu hodnotit jinak než ***** . Jen čekám kdy začnou na nějaké české stanici dávat Long Way Down :) 90/100 ()

Alergius

Když máte dvojici, která má skvělý smysl pro humor, nesere se s tím a projíždí skrz drsný svět i krásné scenérie, tak i cestopis může být zábava. Nejlepší část jednoznačně Ukrajina až Rusko. V USA už to začalo být nudnější, nebyla to výzva a taky to šlo na hlavních hrdinech poznat, že to bylo v odpočnkovějším tempu, takže se to lehké napětí postupně vytrácelo. Nicméně to byla jenom poslední část, avšak celek si, i místy díky velice absurdním a vtipným situacím a hlavně kvůli tomu prožitku, který nabízí, zaslouží vysoké hodnocení. ()

skalicky

tak tohle mě dostalo tady je vidět jakej je evan frajer a né žádna načančaná herecká promadona!Je to frajer jako herec i jako člověk!!Samotný dokument je taky super!! ()

KateW

Zatím to nechám na třech hvězdách. To proto,že mě to nijak neohromilo. Je to jen videodeník o dvou kámoších,co absolutně neví co dělají. Je to jen reakce na první díl,takže budu pozorně sledovat i ty další. Pravdou však zůstává,že Ewan i jeho kámoš Nevímjak se na jejich zauralské dobrodružství těší. Mám ráda motorky a nemám s nimi víc zkušeností než pár srazů,ale zarostlý McGregor na mašině je velké lákadlo nejen pro nás holky. ()

wlk1

Ewan McGregor a "jeho divný kámoš" jsou naprostí magoři, jinak by se asi neodhodlali vyjet na takovou šílenou cestu kolem světa... Tenhle seriál mě baví, ať už se to týká vtipných momentů ve východní Evropě a dále (např. týpek s arzenálem, že by se za něj nestyděl ani nájemnej vrah... i když...), nebo jen kocháním krásnou přírodou. PS: jsem zvědavý, kolikrát to ještě Ewan schytá benzínem do očí, jauvajs... ()

Renie42

Fandím těm chlapíkům, co se rozhodli pro takovouhle cestu, kde motorka není jen výhodný dopravní prostředek, kde nebudou vědět kudy kam, kde cesta se promění v prach nebo v bláto a louže. Ale všude potkají lidi, kteří se jim budou snažit pomoci. Těším se pokaždé na další díl. ()

2scha

V rámci choroby jsem viděl všech 7 dílů naráz. V televizi jsem náhodou zahlédl posledních 10 minut čtvrtého dílu. A druhý den (díky internete!) jsem ráno s cestovateleli už balil bagáž a večer byl v NY. Pro mě věc, která mě náramně chytla, s chlapama jsem to fakt prožíval a fandil jim jak malej kluk. Pro mě jasnejch ***** ()

Le artist nova

Dokonalá pohoda, mohu vám říci, že jsem vždy rád strávil jeden večer v přítomnosti tohoto dokumentu. Všech 7 dílů, celý týden jsem se ztotožňoval s Ewanem a Charliem, obdobné dobrodružství mě totiž láká celý život. Tento dokument má na víc i takové kouzlo, které vás vtáhne přímo do rolí dvou amatérů, kteří se jednoduše rozhodli objet na motorkách celý svět. Poslední perličkou, která doprovází celým dokumentem je kapela Stereophonics, kterou mi tvůrci udělali opravdovou radost. Ewan McGregor- " Musím si promluvit se svým agentem, protože když projíždíte Kyjevem a potkáváte děti postižené katastrofou v Černobilu, nebo malé děti žijící v Mongolsku. Najednou vám připadají ty multi milionové jako jedna velká, zasraná fraška... " ()

Belbas

Pro fandy motorek a Ewana McGregora určitě famózní záležitost. Já osobně nejsem fanda ani jednoho a seriál se mi opravdu líbil. Nejlepší na tomhle seriálu je to, že ukazuje cestu opravdu pohledem jezdců a není to nějaký přikrášlený sestřih pohodové jízdy krajinou. Výborné je také to, že nikdo nevystřihl nebo jinak neupravil chyby obou hlavních představitelů. Například když jednomu z jezdců ihned po vyjetí z domova padá motorka na cestu. To se mi líbí. Jediná věc, která se mi nelíbí, je to otravná znělka na začátku. ()

64B

Oba dva hrozní blázni, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Navíc, je vidět že Evan není "jenom" herec, ale i obyčejný člověk s vášní k motorkám. ()

PlysovyMacko

Cestopis o dvoch kamarátoch na motorkách okolo sveta, ktori sa musia potýkať s neschodnými cestami alebo rozbúrenou riekou. Mínusom je, že väčšina cesty nie sú atraktívne turistické destinácie ( Kazachstan, Mongolsko), kde paradoxne sa zdá, že sa im páčilo najviac, ale našinca poteší , že cesta viedla aj cez Česko a Slovensko. Také malé dobrodružstvo. ()

yazik

Motorky se mi líbí, ale asi se mám příliš rád na to, abych na ní jezdil. Nicméně tenhle seriál mě dostal a moc se mi líbí... Pokračování uvítám :) ()

Dave_ff

Můj život jsou sice auta, ale motorky nejsou o nic zajímavější. Ale i přesto všechno mi na tomto seriálu chyběla spousta věcí, hlavně jsem původně očekával, že to celé bude úplně o něčem jiném... ()