Film je tretím v poradí, na ktorom Alejandro González Iňárritu spolupracoval so scenáristom Guilleromom Arriagom. Rovnako, ako v predchádzajúcich spoločných dielach, aj tu sa náhodne prepletá niekoľko zdanlivo nesúvisiacich ľudských osudov. Americká dvojica Richard a Susan musí kvôli Susaninmu zdraviu predĺžiť pobyt v Maroku. Opatrovateľka Amelia sa bojí, že nestihne svadbu syna v Mexiku a rozhodne sa, že tam potajomky odíde aj s opatrovanými deťmi. V Japonsku rieši mladé hluchonemé dievča svoje psychické problémy...Film získal Cenu za réžiu na MFF v Cannes a viac ako 30 ďalších ocenení. (STV)

megajalec

Babel ako ďalší zo série príbehov ala spletenec má svoje obrovské vnútorné čaro. Možno to bude svojou inakosťou, možno svojou civilnosťou, možno neznámymi hercami, možno prostredím, neviem. Viem len, že ma chytil a nepustil a ako plynul film, si ma čoraz viac získaval. Hrozne veľa zaujímavých režisérskych inovácií (hluchá holka na diske). Každý príbeh mal niečo do seba, najviac ma asi zaujal ten japonský. Samozrejme vynikajúca hudba. ()

kiararaftl

Tak ale toto je naozaj sklamanie. Inarritu je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov, ale taketo nelogicke chovanie postav? Ja ked porovnam kvalitu Babel a prvotiny Amorres Perros, co bol dlhu dobu jeden z mojich najoblubenejsich filmov vobec, je tam naozaj rozdiel dvoch tried a preto tie tri hviezdy. Nadherna hudba. ()

Aywes

Fantasticky napsané a zmáknuté po všech stránkách. Alejandrova nezaměnitelná syrovost a způsob vyprávění se nedá přehlédnout. Podmanivé, silné a chytré. Pokud se vám líbilo Amores Peros nebo 21 gramů, tak nemůžete šlápnout vedle. Silné životní příběhy a Cate Blanchett, která močí do misky zatímco se líbá s Bradem Pittem. To jako fakt chcete vidět, věřte mi! Možná trochu zamrzí přepálená délka filmu, ale pokud jste schopni něco takového akceptovat, tak směle do toho. Jen pamatujte, že Alejandro (jo, neumím napsat režisérovo příjemní) dělá filmy jinak. ()

pafka

Scenaristovi medaili a reziserovi taky. Skvele vystavene a vygradovane. Mel jsem nervy na pochodu. Stridani klidu a napeti me doslova prizemnovalo a prerusovane pribehy napinaly. Pro me skvost. ()

garry

Vůbec jsem nepochopil smysl filmu. Problémy marockých pubertální pasáčků koz, mexické služky která pro pracovní zaneprázdnění nestihne svatbu mi opravdu nejsou blízké a neoslovují mě. ()

lucccaso

Škoda jen, že jsem se nedozvěděl jaký osud měl malý marocký snajpr, mexičan projíždějící americký hranice s dvojkou v kůži a s chutí provokovat celníky a co napsala detektivovi hluchoněmá japonská nynfomanka bez kalhotek.... ()

ill

Čekal jsem hodně - dostal jsem víc. Dechberoucí zážitek. Navzdory několika příběhům nepůsobí film jako celek roztříštěně a Iňárritův cit pro efektní načasování přechodů mezi jednotlivými linkami je hoden obdivu. Perfektní scénář podpořený strhujícími hereckými výkony. Opus, definitivně podtrhující statut současné režisérské elity. Subjektivně. Jak jinak. Třikrát bravo. ()

Little

Díky dobrým hereckým výkonům je to velmi působivý snímek. Po skoro celou dobu jsem měl nervy nadranc. Škoda jen, že na konci lehce spadl řemen. ()

dinho_

Nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Po shlédnutí BABELA jsem dlouhou dobu přemýšlel. Protože ve mě nezanechal vůbec žádné emoce. Jiným slovem, jsem se při sledování Babela celkem nudil. Různé příběhy, které do sebe pasují, mi samozřejmě dávají smysl, ale ta pointa mě nijak zvlášť nenadchla. ()

Muso

Tak z tohto filmu vám asi nebude dvakrát príjemne. 4 navzájom viac alebo menej prepletené príbehy, ktorých hlavnou témou je, že všetci pykajú buď zato, čo nespôsobili, alebo za hlúpu chybu z nedôslednosti. Dosť podobné ako Amores Peros aj keď tu mi troška vyčnieval príbeh s japonkou, ktorý neni tak pôsobivý ako ostatné tri, ale to filmu vôbec neuberá na kvalite a výnimočnosti. Všetko dohromady popri jednoduchej gitarovej hudbe a kvalitným hereckým výkonom tak za 90%. ()

sus

Fakt slušný film, co se týče hereckých výkonů. Brad Pitt mě snad Nikdy nezklamal. Ale ta japonka měla fakt skočit. ()

crow-x

Opravdu dobrý film, řekl bych nejpochopitelnější ze všech (alespoň tento jsem pochopil). Opravdu skvělé zakončení předchozích dílů.Po shlédnutí filmu jsem si říkal, že i když je mi občas hodně zle, pořád jsem zatím na tom lépe, než hlavní hrdinové.. ()

Gwilwen

Babel je zmatek, aspoň tohle znamená v překladu. Nicméně Ińárritu našel společnou nit pro pospojovani ostatnich pribehu. I kdyz ani mě tam příliš nepasovala epizoda z Japonska. Za zhlédnutí ovšem tento snímek stojí, zaprášený Brad Pitt není k vidění zrovna každý den. ()

Akyno

Ako vždy je Cate Blanchett skvelá, rovnako ako Gael García Bernal ale to že vie hrať Brad Pitt je pre mňa jednoducho stále obrovská záhada a zároveň šokujúce prekvapenie. Našťastie príjemné a celkovo je film zaujímavou a vyváženou dialógovou šarádou o ľudských osudoch. Ak máte na niečo podobné radi, smelo do toho, nebudete ľutovať. ()

Bohatýr

Skvele propojeni tri nam moc neznamych kultur. Herecke vykony byly kvalitni. Uprostred filmu by clovek rekl, ze jde vsecko dop*****, ze vsichni zpachaj sebevrazdu, nebo umrou, ale nakonec, ktery je vicemene otevreny, se vsechno celkem zlepsi a vsechno jde dal. ()

malamia

dávám čtyři, protože si myslím, že nenadabované by to bylo lepší, za českou verzi tak tři, za český dabing tak mínus jedna.... chjo.... ()

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

27.10.2020

Už skoro dva týdny na Netflixu sklízí veliký úspěch nejnovější snímek Aarona Sorkina, Chicagský tribunál. Historické drama popisuje události z Chicaga roku 1968, kdy sedm organizátorů protestních… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)