Reportérka amerického denníka Chicago Sentinel prichádza do pohraničného mexického mesta Juarez, aby priamo na mieste napísala článok o sérii tajomných vrážd, ktorých obeťami sú mladé robotníčky. Keď objaví stovky obetí, získa si síce dôveru miestnych robotníčok, ale sama sa dostane do ohrozenia. (STV)

Miloško

Stokrát videná téma,z nevyriešeným záverom,keď vlády sveta využívajú lacné pracovné sily v rozvojových častiach sveta...atd. V tomto filme niečo škrípalo,nebola to J.Lopez,ale skor dej,ktorý bol pre mňa dosť nezaujímavý.A tie zbytočne preexponované filtre mexickej krajiny,a strihy,boli len tiež pekne účelové. ()

tatka

Halt sú tí Amíci tak zmlsaní, že nejaký problém si všimnú, až keď naň ukáže krásna baba. A JLo dopadne ako veľa krásnych žien vo filmovom priemysle /ostýcham sa napísať herečiek/. Stačí, že je vo filme a vyzerá. Potom si myslí, že keď vyzerala v 50 filmoch úspešne, že sa z nej stala automaticky herečka. Nestala, vidno to aj na tomto filme. Tú žeby zaujímali nejaké mŕtve robotníčky???? ()

wick

Námět špatný nebyl, ale scénář by potřeboval přepsat, a přeobsadit hlavní roli namísto Lopez, u které nevím, zda je horší zpěvačka nebo herečka. ()

wdc

Hodně ponuré prostředí i děj ochrany oběti znásilnění a pokusu o vraždu, vlastně proti zájmům těch, kdo tam mají moc. ()

CID7

Smutné pravda o životě v přihraničním mexickém městečku u hranic s USA. Lopez herecký výkon průměr+Banderas také průměr, ale za těžký život maxikánů hvězda navíc. ()

naytsirk

Mám se cítit provinile, že koukám na přístroj vyrobený za otrockých podmínek kdesi v Mexiku?? To bylo to jediný, nad čím jsem se zamyslel, když jsem na Hranici smrti koukal..... ()

rodl

Šlo to jistě natočit i lépe, bez zázračných náhod, krásných reportérek, bílé a černé zastřené žlutým oparem sálající poušti. Na druhou stranu happy-end si představuju jinak. Za podstatnější však považuji téma, ne zpracování. Téma zpochybňující mantru trhu, který z bídy a bezmoci zachrání všechny. Ani náhodou. A slyšet to chce málokdo. Film o bezmoci a nemožnosti nalezení cesty z bludného kruhu vytvořeného za účelem maximalizace zisků. Bohužel jen těch finančních a jen pro někoho. ()

Apii

Příběhově velmi silný film čerpající ze skutečných událostí. Výborně zvolení herci (dokonce i včetně zpěvačky Jennifer Lopez) ukazují, jaká krutost ve světě vládne. Jedny zákony pro bohaté a vlivné, jiné pro všechny ostatní. Smrt stovek mexických dělnic, pracujících v otřesných podmínkách a za almužnu, film předkládá s až dokumentárním pojetím a vytváří tak velmi smutný, ale zároveň intenzivní zážitek. ()

lineker

Jeden z těch filmů po jehož konci máte chuť někoho šeredně nakopat do tlamy. Svět je prostě hnusný místo pro život. Tedy jen některých. ()