Santa Clause 3

• Slovensko Santa Claus 3 (viac)

Santa (Allen), alias Scott Calvin, je postavený pred dve úlohy: udržať svoju novú rodinu šťastnú a zabrániť Jackovi Frostovi aby prekazil Vianoce. (oficiálny text distribútora)

mar11

Celkem zábavná vánoční oddechovka, ale ze všech santovských filmů s Timem Allenem asi nejslabší. Tři hvězdy jsou hlavně za skvělého Martina Shorta. ()

ostravak30

Režisér zůstal, ale i u třetího dílu byla provedena změna, tentokrát na postech scénáristů. A ti sice vymysleli nového padoucha - Jacka Frosta, jenže ten se dlouho neprojevoval nijak jinak než tím, že v továrně na dárky prováděl různé diverzní akce. To vlastně není nic moc. Předstírání pobytu v Kanadě místo Severního pólu pro tchána s tchyní je sice nápad o něco zajímavější, ale čekal bych humornější sled událostí a skečů, než jaké nastaly. Následná přeměna Severního pólu, díky níž jsme mohli vidět dané místo i z jiného pohledu než ze země, mi trochu připadala, jako by tvůrci chtěli připomenout, že z Vánoce se stala komerční show, fraška. Lidi se mají hlavně bavit a utrácet peníze, v tomto duchu jsou ostatně vedeny i vánoční trhy. Dalším prvkem je samotná podstata J. F. - je to škarohlíd, protože mu chybí objetí. Právě takoví lidé často tráví Vánoce sami a tím pádem je ani nemají rádi. Všemi třem díly se bohužel táhnou slabá triková stránka. A podobně jako ve dvojce i zde bych čekal více humoru na to, že jde o vánoční komedii. Asi není dobře, když to nejlepší přijde na úplném konci, kdy sledujeme nepovedené záběry. ()

lobo87

Približne na úrovni dvojky. Opäť sympaťák Allen a ďalšie obľúbené (i nové) postavy. Pekný film na adventné nedeľné ráno... 50% ()

Sansnom70

První díl skvělej, druhej taky a třetí jakbysmet. S Timem Alenem se nám líbí většina jeho filmů. I tento již třetí díl je naprosto úžasný svojí atmosférou a za sebe tento film doporučuji jak dospělým, tak i malým divákům. :o) ()

DK197

Nemůžu se rozhodnout, jestli horší tohle, nebo předchozí pokračování. Opět nápad slušný, provedení trapné. Americká přehrávaná komedie. ()

Kekik

I potřetí jsem dostala celkem zajímavý příběh. Sice už tu není vtip, který byl v prvním díle, ale vyrovnalo se to hezkým příběhem. Jack Mráz mě bavil. Určitě se podívám i na seriál. ()

Jirkacek

Snímek Santa Claus z roku 1994 mne mile překvapil a dvojka u mne sklidila ještě o jednu cípatou větší úspěch, takže jsem byl rád, že byl natočen i třetí díl. Měl jsem však obavy, jakou kvalitou bude třetí díl disponovat, jelikož jsem viděl už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že třetí díl spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. Nicméně po dvojím shlédnutí Santa Claus 3: Úniková klauzule jsem nebyl ani zklamán a ani nadšen. Potěšilo mne, že v celé sérii Santa Klausů nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh v němž se špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin v podání tradičně vynikajícího Tima Allena stal roznašečem vánočních dárků na plný úvazek. Po svatbě v druhém díle s bývalou ředitelkou školy Carol, kterou si zahrála rozkošná Elizabeth Mitchellová, spolu na začátku třetí části čekali dítě. Santa Claus tak měl před vánocemi plno starostí s přípravou dárků i s těhotenskými náladami své manželky, která měla co nevidět porodit. A ještě měl třetí problém a to s Jackem Mrázem, který dělal nepřístojnosti a Santovi záviděl jeho pozici vedoucího pohádkového světa. Rada Severního pólu v čele s matkou přírodou chtěla Jacka potrestat, ale ten svou výmluvností Santu ukecal, aby mu odpustil s tím, že bude pomáhat elfům při výrobě hraček a také při přeměně Severního pólu na Kanadskou provincii. Mělo se tak stát kvůli rodičům paní Clausové, kteří měli na sever přiletět a rozptýlit tak dceru, aby měl Santa více času na vánoční přípravy. Tak se skutečně stalo a právě přílet rodičů na pól byla asi nejvtipnější část celého filmu. Jenže po počátečním nadšení přišly problémy nejen s rodiči, ale i s Jackem Mrázem, který začal škodit elfům a nakonec se .....ale to už nebudu prozrazovat. Každopádně jsem měl dojem, že třetí díl už trochu vařil z vody a děj značně pokulhával. Nicméně jsem se rozhodně nenudil a potěšilo mne, že jsme se nakrátko zase ocitli v roce 1994. kdy všechno začalo. Tyhle návraty v čase mám rád, navíc mne potěšila přítomnost krásné Elizabeth Mitchell v třetím díle a vůbec všechny atributy vánoc, které se v něm objevily. Nechyběly ani staří známí z prvního a druhého dílu, exmanželka se svým chotěm ztvárněným Judgem Reinholdem, kterého jsem si dobře pamatoval ze série Policajt v Beverly Hills. Opravdu jsem byl rád, že třetí díl vznikl a uzavřel celou sérii Santa Clausů, které považuji za tu nejvíce vánoční sérii z americké produkce. Přes tyto klady ode mne Santa Claus 3: Úniková klauzule získal tři vánoční hvězdičky na severním pólu ***, což je nejméně ze všech tří dílů. ()

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (viac)