Špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin se nemůže vypořádat s důsledky rozvodu. Navíc rozhodně není prototypem ideálního rodiče pro svého syna. Štědrý den s tatínkem je pro malého Charlieho spíš noční můrou než nejkrásnějším večerem roku. To se ale změní ve chvíli, kdy Santa Clause, který v anglosaských zemích přináší dárky komínem, tragicky uklouzne právě na střeše Calvinova domu. Kdo za něj zaskočí? Pochopitelně nešťastný Scott. Ale to zdaleka není všechno, protože v průběhu příštích měsíců se tatínek pomalu ale jistě začne měnit ve skutečného Santa Clause a konečně si začne rozumět se svým synem... (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 1

JohnnyD

Až v porovnaní s pokračovaniami vynikne, aký fakt skvelý film to je. Na rozdiel od nich sa to snaží prezentovať nejaké tie vianočné rodinné hodnoty a nie je to len disneylandovou prechádzkou farebnými kulisami. Navyše film je v niektorých momentoch fakt vtipný, najmä Tim Allen postupne meniaci sa na Santa Clausa. ()

Jara.Cimrman.jr

Pokud mi nějaký tlusťoch v červeném zaparkuje soby na střeše, tak ho nebudu rušit v jeho práci, abych místo něj nemusel prolézat všemi komíny světa. Pokud má však Santu smluvně zastoupit někdo jiný, tak mu budu škodolibě škábat mrkvičku a sledovat celkem příjemný vánoční film okořeněný tradiční rodinnou hodnotou. ()

PALINO

Urobiť z TIMA ALLENA Santa Clausa je sám o sebe vynikajúci nápad, podobne ako celý tento film a tak je trošku škoda, že nemali tvorcovia filmu k dispozícií vyšší rozpočet a možno aj lepšieho režiséra. Vizuálne efekty nie sú veľmi kvalitné, podobne ako animatronickí sobovia (ale sú celkom zlatí) a najviac zamrzí zobrazenie severného pólu, na ktorom je najlepšie vidno, že tvorcovia nemali buď dostatok talentu alebo peňazí. Ale aj keď zo SANTA CLAUSA nevznikla taká klasika akou sú Columbusoví Sám Domovia, stále je to veľmi milý a príjemný vianočný film. ()

MickeyStuma

Tvůrci si tu s postavičkou Santa Clause pohráli a ukázali, že ani on není věčný. Nechali ho nepříjemně uklouznout na střeše aby musel skončit. No a zápletka příběhu je hotová. Aby vůbec nějaké vánoce byli, musí se najít nový. Rodinná komedie vskutku jak pro děti, tak i dospělé. Tim Allen se tu vyřádil jak nejlépe uměl a jak se říká, duch vánoc s filmu doslova září. Příběh je úsměvný a citový zároveň. K odpočinku během vánočního shonu vcelku vhodný. ()

Djoker

První Santa Claus je z neplánované trilogie nejlepší díky své jednoduchosti. Kutil Tim s humorem a neschopností sobě vlastními shodí Santu ze střechy a následně za něho musí převzít noční šichtu. Pořádné triky v té době ještě nebyly k dispozici, takže se sází na správné hodnoty a Allen občas prohodí stylovou hlášku. ()

• Natáčanie bolo na vyše 2 roky pozastavené, lebo počas nakrúcania našla polícia u Tima Allena (Santa Claus) vyše pol kila kokaínu. Herec mal byť odsúdený na 3-7 rokov väzenia, prepustili ho však už po 2 rokoch a 4 mesiacoch. (Raccoon.city)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (viac)