Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor... (oficiálny text distribútora)

blatouchm

Skvělý scifi horor s dávkou psycha a akce. Na začátku velmi vlažné, ale postupně to krásně graduje. Je vidět jistá nekonzistence ve scénách a flashbacky, které spíše ruší, ale holt takhle dopadá film, který točí 2 režizéři. Verze Hirschbiegela by byla zřejmě lepší, ale scénář měl stejně své mouchy. I tak jsem byl většinu času přikovaný k obrazovce a o to jde. ()

nikhaj odpad!

Pre božie rany. To uz to vsetkym vynechava??? Co to ma byt virus co sa siri grcanim jeden na druheho, čokolvek prekusnem ale toto je moc ujeté ()

Chicharron

Taková trochu divná sci-fi....pozitivní fakt je, že se Nicole Kidman ještě neroztéká obličej rozkládajícím se botoxem a Daniel Craig, ačkoli musel být hnusný už když se narodil, hraje tak nějak civilně a uvěřitelně, ne jako ten namachrovaný Kkt 007. Nicméně plesnivé držky už dnes nikoho neohromí, akce je střídmá, konec tak nějak uspěchaný a nepřekvapivý. Za vtip považuju, že se Daniel Craig a Jeffrey Wright později potkají v Casino Royale, což asi v době natáčení tohoto snímku nečekali... ()

Lillian

Věděla sem že je to remake a jako na takové sem se na to dívala.Příběh...no dobrá,nic moc se tam vlastně nestane,zemi napadne cosi mimozemského co se šíří slinami včetně líbání a nikol Kidman se v nastálé situaci snaží najít a zachránit svoje dítě(btw ten klučina to hraje suprově).Ale ta máčka kolem je brilantně hereckyi filmařsky zvládnutá.Stojí to celé na Nikol a tom malým a byla to sázka na dobrou kartu.Danielovi dávám taky bod ale jen jeden za ty jeho otřesný ksichty co pořád hází. ()

dc

Ach jo - kolikátá už v pořadí? Nic nového pod sluncem, nic objevného, nic překvapujícího. Vše je očekávatelné - až snad na to, že jednou z postav je Čech (tak to jsem nečekal. Průměrný výkon Nicole Kidman. A tradičně očekávaný americký happyend. Samozřejmě za tu hodinu a půl sledování to přece jen stojí. Jsem fanouškem sci-fi a žádný útok mimozemšťanů mi neunikne (alespoň na plátně ne). Jen mám takové tušení, že je čím dál tím více podceňujeme:) ()

Niki/Jess

Námět toho filmu není špatný, jen zpracování lehce pokulhává i s takovým obsazením, jako je Nicole Kidman a Daniel Craig. Příběh je celkem zajímavý, ale z celkového pojetí nejde o nic zázračného. Pravda je, že v průběhu filmu se dokonce i objeví zajímavé chvilky, při kterých se člověk možná i trochu zalekne, ale to je asi tak všechno. ()

Booman

Přemýšleli jste někdy, jak by vypadal seriál Invaze, kdy ho někdo natočil do podoby filmu dlouhého 93 minut. Vypadal by přesně jako tohle dílo, které se shodou náhod jmenuje také Invaze. Šablonovitý opis seriálu, kde byli pouze lehce pozměněny okolnosti jako, nespadnou z nebe ufouni, ale jenom raketoplán NASA s ufovirem. Jinak se jedná v podstatě o to samé. Sci-fi dobré, horor slabota, thriller ani omylem. Pokud se vám ovšem líbil seriál, doporučuji i film. ()

nimble86

Film se svým dějem nápadně podobal literárnímu dílu Invaze z galaxie od Robina Cooka, a že já Cooka a jeho knížky zbožňuju. Nicole Kidman je koukatelná, Daniel Craig není můj top herec, ale i tak celkem slušný film. ()

Philipini

Film s velice zajímavou atmosférou, jakou mám u hororů rád. Kvalitu snižuje několik nedomyšleností, které naopak nesnáším a které zůstaly nevysvětlené. ()

Figuto

Nicole Kidman si zaslouží lepší filmy. Tohle bylo předvídatelné, německá režie je poznat po pár okamžicích, poselství vyznívá směšně. Seriál jsem nesledoval, věřím, že to je půda, kde by se dalo s tímto nápadem více pracovat. Tato invaze však skončila, aniž by zanechala stopy. 4/10 ()

gerojmanus

Když jsem zjistil, že v téhle novější sci-fi hraje Nicole Kidman a Daniel Craig, docela jsem se těšil na velmi slušnou podívanou. Ale ouvej...Ne, že by to nemělo zajímavej děj, ale samotnýho by mi moc zajímalo, jaký závěr má nepřetočená verze Hirschbiegela. Takhle stojí za zmínku jen relativně dobrej výkon Nicol a slušnej scénář, kterej mi ale nejde nějak s tou režií dohromady...NIcméně jsem to dodíval, což už je u mě 50% :) ()

Mezerník

X-tá verze Lupičů těl má výhodu v krásné Nicol a solidní mrazivé atmosféře, ale škoda toho konce. Zběsilá akce, nereálná superhrdinka a ten neskutečný střih v happy-end, to snad ne.... Režisér prý musel původní verzi předělávat a vypadá to, že původně to bylo mnohem lepší. Škoda přeškoda. Krásně to vystihl Fuxoft: http://fffilm.fuxoft.cz/2007/09/invaze-invasion.html ()

mitles

Neviem prečo ostatný tento film nemajú až tak v láske mne sa páčil. Určite lepšie ako Vojna svetov. Nicole má v sebe niečo čo ma dokáže vždy nadchnúť a nemôžem sa od nej odtrhnúť. Daniel Craig hej skvele sekunduje a celkovo je film pojatý veľmi dobre až na trochu divný dej v celku pekné dielko. ()

sun.eagle

Obrovské překvapení, nenápadný film a podle zdejšího hodnocení jsem od Invaze nic moc nečekal ale mě uchvátil. Trochu kroutím hlavou jak někteří napíšou že se ani chvilku nenudili a šoupnou tam 2* nebo 3*. Ja se ani na chvíli nenudil a to je na filmu snad to nejduležitější takže za skvělou zabavu, okouzlující Nicole Kidman, za postupně hrotící mrazivé napětí a to že nevíte jak to celé skončí nemužu jinak než 5*. ()

vojacek

Jako fanouška sci-fi mě to moc nezaujalo Téma poněkud ohrané a druhá půlka filmu byla jedna velká honička. Nicole Kidman dělala co může, ale slabší scénář nezachránila. Škoda, čekal jsem daleko víc. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

To? To je ono!

To? To je ono!

14.03.2009

Vědí to všichni fanoušci Stephena Kinga. Víc jak tisícistránková sága o skupině přátel čelících démonům svých dětských strachů patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co kdy hororový král napsal.… (viac)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)