8 žien

• Česko 8 žen (viac)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiálny text distribútora)

jiziczek

Nádhera, podruhé se mi líbil ještě víc než dřív. Jak už bylo řečeno mnohokrát: herecký koncert! Promyšlená zápletka, neustále se zamotávající, avšak ne tak, že by vedla ke znudění. Navíc do příběhu nenásilně vložená pěvecká čísla, která nepůsobí jako někdosizazpívalajdesedál, ale jsou součástí rozhovoru. A krásná francouzština v podání krásných charizmatických hereček... ()

jedubába

bolo by to za 4 - 5, ale spievanie vo filme neodpúšťam. nechápem prečo prerušovať dej inak výborného filmu otravnými otravnými otravnými pauzami (týka sa všetkých filmov). ()

pavont

Zaujimavy snimok u ktoreho som sa nemohol zbavit dojmu ze by mu viac patrilo umiestnenie na divadelne dosky. Napriek hereckym vykonom to cele vyznieva tak nejak naprazdno a koniec nakoniec nieje az taky prekvapivy. Proste sa nemozem ubranit dojmu ze na nieco reziser zabudol. ()

saaaky

Perfektní muzikálové dílo. Jednota místa, času a děje jakoby zde chtěla zaujímat nejvyšší post a na něm také nejvíce profitovat! A také že ano! Právě spojení dějových linií jednotlivých dam, jejich osudu, které se kříží jako funkce na osovém kříži, to vše dodává filmu společně s výtečnou hudbou správný šmrnc. Být úplný laik, tipoval bych - nehledě na kvalitu snímku z hlediska techniky - film tak o 20, možná i více, let zpět. Ale ne - ono 2002! No bravo! ()

gizi

Film je zajímavý z několika pohledů. Detektivní zápletka ve stylu Agathy Christie - záhada, napětí, zajímavé vyvrcholení. Dále neobvyklé vložení hudebních scén - zpěv a tanec. Ženy jsou pěkné, i když je zde hodně hádek, soupeření a nenávisti mezi nimi, celkově je film i prodchnut erotickým nábojem. 70% a 4*. Viděno podruhé 2.1.11. ()

Alchemilla

Osm nádherných žen, které nejen skvěle vypadají, ale i úžasně hrají. Tak proč jen 50%? Protože znám velmi dobře divadelní předlohu Roberta Thomase a nestačila jsem se divit, co z ní scénárista udělal. První vymyšlené překvapení bylo ještě vtipné, ale pak už jsem byla jen čím dál víc znechucená snahou o co největší šokování publika. Připomnělo mi to bulvární plátky. Zajímavé je, že Francoise Ozon nechal zkoupit veškerá práva na tuto hru a snad rok nesměla být uváděna v žádném divadle na světě. ()

pirate

Na muzikály tohoto typu nejsem. Především mě zajímal ten krimi děj, který mě udržel až do trochu překvapivého konce. To bylo taky jediné, kvůli čemu jsem se díval. 60%. ()

camomilla

Charismaticke, okouzlujici, sexy a skvela zapletka navrch. Pokud bych toto ve stejnem obsazeni mela videt zive v divadle, musela bych bych zalozit petici na zvyseni hvezdickoveho hodnoceni. A jesti budete mit pocit (stejne jako ja), ze druha podivana je k nicemu kdyz znate pointu, jste na omylu. Doporucuji dat Zenam jeste jednou prostor poradne si vychutnat detaily, ktere zustaly diky neznalosti zapletky napoprve skryty. ()

skok01

Vtipné, nápadité s detektivní zápletkou a s nečekaným rozuzlením. To jsem opravdu nečekal. Byl jsem napnutý až do konce. Doporučuju. Film mě nezklamal (i když to cca po první třetině vypadalo "bledě", tak v konečném součtu stálo za to, vidět film až do konce). ()

zoze

Ze začátku to vypadalo na totální šílenost, kdy jsem čekal na příchod Hercula Poirota v obleku Willyho Wonky, to se naštěstí nestalo a příběh po čase, až na pár výjimek, nabral na vážnosti. Jednoduchá detektivní zápletka, která je příjemně vyprávěna s tím, že nechá diváka samotného pátrat po pachateli. Je to celé barevně nasládlé, sympatické a mile vtipné. Za břicho se ale zřejmě popadat nebudete. Největší klenot na tomhle filmu je jistě herecké obsazení, na které je převeliká radost koukat a zřejmě je to i jediný důvod proč se na film koukat opakovaně. ()

katakomb

Plejáda skvělých francouzských známých i méně známých hereček v neobyčejném krimikomediálním dramatu. Detektivní linka super, pseudomuzikální pasáže - vlastně proč ne, herecky výtečné a oku lahodící výkony. (chvílemi jsem si říkal, že se tvůrci filmu Na nože určitě inspirovali právě tímhle snímkem..) ()

Pythonator

Kdyby někdo vystřihl a zahodil těch 8 zbytečných muzikálových vsuvek, byl by to docela dobrý film. Když ale baby spustí zpěv, je mi trapně za celý muzikálový žánr. Milovníci muzikálů prominou a přidají si pár hvězdiček. Na Emanuelu a Virginii je radost pohledět a tyto překrásné ženštiny udržely mou pozornost navzdory nudnému tempu. ()

vojacekr

Tady budu stručný: Za vším hledej ženu. Holky si mě vodily za čumák celým dějem. Kameru, střih a podobné technické záležitosti nemá smysl řešit - plný počet bez debat. PS: francouzský rukopis byl poznat, byla to přidaná hodnota. ()

Mezerník

Pokud si vystačíte s komorně divadelním prostředím jednoho domu, čeká vás vynikající detektivka ze staré školy. Jen ty muzikální čísla se tam vůbec nehodí! ()

Konvička

Co se mi líbilo: že každá z osmi žen tu měla své pěvecké číslo, kostýmy a lstivé intrikaření. Co se mi nelíbilo: no, vlastně ani nevím, jen ten konec nedosahoval kvalit předchozího děje. ()

Maurice

Skvělá adaptace divadelní hry. Naprosto mě to dostalo. Musim se na to kouknout znova. Co nejdřív. Ty koncerty, co tam předváděj herečky jsou famózní, zápletka se plete ještě víc… prostě neni víc co říct ()