Nebezpečná známost

• Nórsko Naboer (viac)

Některé dveře by měly zůstat zavřené
Johna právě opustila přítelkyně Ingrid. Ten den se nechá svést do mystického a děsivého světa, ve kterém není možné rozpoznat lež od pravdy. Krátce poté co se Ingrid od Johna nadobro odstěhuje, potká John dvě sousedky, které se chovají velmi zvláštně a svůdně. Vypadá to, že o Johnu a Ingrid hodně vědí. Dokáže John odolat jejich uhrančivosti nebo jde v tomto neobyčejném erotickém thrilleru o něco více? (oficiálny text distribútora)

shedlo

Působivé podání jednoduché zápletky, přičemž je už od začátku jasné, že tohle se může dít jen v něčí hlavě. Rozuzlení není překvapivé a je dostatečně naznačeno dlouho před koncem filmu, i přesto nakonec mocně zapůsobí v daných kulisách samoty a zoufalosti, spojených úzkými uličkami mezi jednotlivými místnostmi hrdinovy nemocné mysli. ()

mondavi

Zvrhlá a atmosférická sonda, do hlavy "mírně" narušeného Johna, s nečekaným rozuzlením a erotickým nábojem. Seveřani zase zabodovali. ()

elanista1

Fuha to teda bola horucava, prva polovica filmu je neznesitelne horuca, potom sa z toho stava tazky psychologicky thriller a vstupujeme do mysle hlavneho typka a to uz nie je tak horuce. Je dobre, ze to ma tak malo minut, lebo viac by som toho uz nezvladol, Kristoffer Joner je vsak skandinavsky Norman Bates so vsetkym ako ma byt. Ale TAKE mrazive a spontanne zimomriavky po celom tele ake som dostal v poslednej scene si nepametam kedy som mal naposledy, to bolo jedno z najlepsich hororovych zakonceni ake som videl. Som velmi blizko stvrtej hviezde, mozno raz. ()

mikessc

Ako skončil film tak hned som si spomenul na film nezvana. Pribeh je ulne iny , ale co maju tieto dva filmy spolocne je ,ze na konci zistime ze tu cely cas niekomu pekne jebalo. ()

Pecan206

Psycho typek _spoiler_ násilník, se kterým se rozchází přítelkyně, po rozchodu zápletka se sousedkou, která vyvrcholí rvačkou a sexem, nakonec však zjišťujeme, že se jedná o magora a celá tato zápletka se udála jen a jen v jeho hlavě a on svou ex při rozchodu zabil... Takto napsané to vypadá ještě více dementně, než jak ujetý byl hlavní aktér, avšak děj je obstojně zpracován ()

Koky666

Chtělo by se říct film o třech hercích, ale není to tak, svou dynamikou si mě tenhle film naprosto získal a každá minuta z těch pětasedmdesáti má svůj smysl a svý místo. Jedno vim jistě a to, že si tenhle film musim pustit ještě jednou. ()

spawnxp

Pěkně rozjetý psycho, škoda že je to tak krátký - ve finále to vypadá, že bylo zapotřebí nějak rychle skončit, a tak tam sekli tu očekávanou pointu. Krásná kamera a atmosférická hudba, film plný (alespoň z kraje) potlačovaných emocí. Profesionální herecké vykony i u vedlejších postav. Kvalitních 4/5. ()

djcremo

Psychadelický, sexuálne úchylný a vzrušujúci thriller o mužovi, ktorého myseľ sa s určitými vecami vysporadúva po svojom. Aj byt tu je vykreslený ako veľké bludisko mozgu v myšlienkach ktorého sa strácate. Pútavo natočený film so skvelými výkonmi hercov. Dôkaz toho, že ku dobrému thrilleru netreba mnoho peňazí, stačí len byt, skvelí herci, scénar a réžia a na svete je zaujímavý film. ()

HrabeKrvesaj

Ehm, tak tohle bylo...hehehe...no, seriously, what the fuck? Jsem absolutně ztracený ve způsobu podání filmu ale zároveň naprosto chápu pohnutky hlavního protagonisty. Je až neuvěřitelné kam může sahat lidská mysl pod vlivem sugesce, alibismu a zároveň pocitu viny. Jen teď doufám že mi jednou nehrábne obdobně. Pokud se rádi šťouráte v hlavě, tu hodinku a kousek na tohle určitě obětujte! ()

Miska2712

Veľmi zaujímavý film. Od začiatku až do konca ma to bavilo. Divák ani chvíľu nepredpokladá čo sa stane a to je vo filmoch v poslednej dobe veľmi cenné. Super thriller s náznakom psychológie. Pri niektorých častiach divák pociťuje nepríjemný pocit čo oceňujem :) Vrelo odporučam... ()

zigy

První půlka atmosférická a eroticky napjatá, druhá je maglajz v hlavě na druhou......tak kdo je magor a proč tam byly ty ženy sousedky.... ()

vandamator

Co může být ve filmu lepšího než sex a brutální násilí? Ano přesně tak, brutální násilný sex a toho má tenhle film dostatek. Doporučuji pouštět sám, ve svém útulném sklepení. ()

Easykill

Už ze startu tenhle norský "trhák" ukazuje jednu stupiditu za druhou. Hned jsem si říkal, že jestli to nebude dobře vysvětleno tak mě trefí šlak. Naštěstí to co po sléze dorazilo, rozrazilo dveře i se skříní před nimi. Paráda, parádička! Solidní psycho, doslova. ()

Lendak

Severská parafráza na Hitchcockove Psycho, ale z pohľadu Normana Batesa. Ale aby sa človek dostal ku tomu zaujímavému, musí sa prekúsať prvou polkou, a to napriek dosť krátkej stopáži. ()

Vital

Krásné psycho také z jiných krajů,než jsem zvyklí a krásný konec.Herci byly přirozený,a děj filmu zajímavý a vnímatelný. ()