Nebezpečná známost

• Nórsko Naboer (viac)

Některé dveře by měly zůstat zavřené
Johna právě opustila přítelkyně Ingrid. Ten den se nechá svést do mystického a děsivého světa, ve kterém není možné rozpoznat lež od pravdy. Krátce poté co se Ingrid od Johna nadobro odstěhuje, potká John dvě sousedky, které se chovají velmi zvláštně a svůdně. Vypadá to, že o Johnu a Ingrid hodně vědí. Dokáže John odolat jejich uhrančivosti nebo jde v tomto neobyčejném erotickém thrilleru o něco více? (oficiálny text distribútora)

Bernhardiner

Lidi v Norsku bydlí v proklatě velkých bytech. V takových bytech bych se snad i bál a v těch zšeřelých chodbách by mi šel mráz po zádech. Ale vidět chodbu a další byt s jeho obyvatelkami tam , kde je zeď, to už je pořádná diagnóza. Johna sice evidentně vzrušují sadomasochistické hrátky, ale takového kluka by byla schopna zkrotit jen opravdu pořádná děva. Tenhle klučina už je jednou nohou někde v Bohnicích. V Norsku je prostě deprese, kterou tamní filmaři dokáží rozmnožovat ve velkém a český divák se může jen bavit. 80% ()

sedm.1

Tak z tohoto úletu mi šla hlavička docela kolem dokola a ikdyž jde asi o jeden z nejkratších snímků,co jsem kdy viděl,stačil mi docela udělal v hlavě přinejmenším stejný bordel,jako měl hlavní hrdina tohoto pozoruhodného snímku,kterého jinak skvěle ztvárnil Kristoffer Joner.Tomu říkám manipulace s divákem.Sice až nakonci vyjde najevo,co za magorii oněch 70 minut divák vlastně sleduje,ale styl,atmosféru a přinejmenším to správně napínavé a dráždivé psycho má Nebezpečná známost hned od začátku.A i přesto všechno na mě nezapůsobil tento film až tak úderně a dalo by se říci i extrémně,jako třeba z mnoha jiných komentářů zmiňovaný,podobně laděný,ovšem pro mě lepší Mechanik.Nicméně,Naboer je hodně okrajovým snímkem,který má ovšem své nesporně vysoké kvality! ()

bloodvomit

Hm, tak to mě dost překvapilo. Nebezpečná Známost je vynikající!! drama ke konci okořeněný špetkou hororu. Situace se rozvíjí opatrně a rozvážně, ale ke konci hrozě rychle vygraduje. Dynamická kamera umocňuje filmovej prožitek, že vám připadá že tenhle krátkej film má snad jen 20 minut a ono je to přes hodinu. Rejžovi musim připíchnout medajli za výbornou práci s obrazama - audiovizualizace momentů je podle mě neuvěřitelně silná, dlouho sem neviděl nic tak dobrýho... ()

herr_carter

Dusné zvrácené psycho, které má sice po chvíli předvídatelnou zápletku, ale to nic neubírá na výsledném tíživém pocitu z toho filmu, na severu prostě umí...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

DavidS.

"Ich bin Karl, ich bin Expert und ich trage Arbeitshose"...Erotická variace Do zubů a do srdíčka, důkaz toho, že my muži jsme slepá evoluční větev a že kam nechodí slunce, měl by spěchat psychiatr, nikoliv filmař z Jutského poloostrova a okolí :) Ani severská trojkombinace, co to ráda pod trikem na ostro, to nevytrhne... ()

Silwer

Chtel bych videt pudorys bytu😂 Vcelku koukatelny i kdyz trochu zvlastni film.. Posledni scena je fakt ujeta..ale tak to ma normakni clovek citit(doufam)😂 ()

kolemjdouc

horor po seversku (to můžu).udělat to tak ,že se filmaři obešli bez všelijakých tajuplných scén ve tmě,bez filtrů na kameře,bez laciného podbízení se- to vyžaduje hodně profesionální um.Vygradovat to do konce který je překvapivý.Teda aspoň pro mě.Protože jsem od začátku netušila, jaký ten konec bude. ()

BuddyO

Úžasný, temnou atmosférou obalený, severský film, kterému chybělo k dokonalosti jen málo. Minimálně za první půlhodinu musím hodnotit plným počtem hvězdiček. Prozrazovat cokoliv z děje by bylo určitě na škodu, radím vám, prostě si film pusťte. ()

asanakis

Atmosféra tohoto filmu dokáže diváka solidně přidusit. Po dlouhé době jsem se dočkal thriller/hororu, který sází především na psychologii a ne na trapné příšery či lekačky a dokonce se mu to daří. Psycho od začátku do konce provázené úchylnými erotickými scénami zakončené něčím neuvěřitelně smutným a nekromantickým. Tento snímek mě opravdu velmi potěšil! ()

DannyBoy80

Solidní psycho, místy jsem se ztrácel. Asi z toho vytřískat více nešlo, protože i chození po bytě tam zabere spoustu času. Zahráno docela obstojně, akorát ksichty všech představitelů mi přišly nesympatické. Každopádně film Vás nechá v napětí, protože pořád nevíte co bude dál. ()

dormouse

Dobrý surrealistický snový film. U podobných dílek (David Lynch) mám problém s jejich délkou a nulovým dějem, jen houpání se na vlnách snu, mnohdy děsivého, někdy směšného, ztrácím nit a soustředění. Nebezpečná známost měla přesně tu délku, kdy člověk vydrřží sedět u obrazovky. ()

Schuldiner

Tak tohle je dobrý psycho!!! Prostě.. mozek je opravdu složitá záležitost a ne vždy a ne každýmu funguje tak jak má... Překvapivě dobrej film!!! ()

Ixbalanke

V podstatě velmi jednoduchý ale svižný film, který vás nenechá ani na chvíli odpočinout. Skvělé přiřozené herecké výkony, žádná zbytečná doprovodná hudba. Takové lehké psycho, ale nic příliš tvrdého. Líbila se mi délka filmu, žádné zbytečné natahování. ()

Jayem odpad!

Nenašiel som tu nič pozitivne nech som hladal ako chcel. Aj napriek kratkej minutaži som mal pocit že to trva dve hodiny. Možno to bolo aj tym že polovicu filmu sa len prechadzal po byte. Odporučam len priaznivcom sado-maso porna. ()

yehudit

Nic co by člověk ještě neviděl, ale precizně natočeno i zahráno, funguje napětí i atmosféra. Trochu mi to připomínalo Polanského filmy. 75 minut akorát. ()

mazadlo

Zpočátku zamotaný perverzni úchylo eroťák na pokraji znásilnění. V první polovině ale víte o co gou a bere vám to dech do dalších chvil. Konec se zamotává až se rozmotá jak by řekl Major Zeman s hruškou na hlavě. Naprostý závěr tomu dodá korunku a dvě bradavky navrh. Jsem rozčarován a nevím zda dát méně nebo více. Takže zlatý střed pro úchylnou severskou slátaninu. ()

mira007

Norský psychologický mysteriózní film o Johnovi, kterého odkopla přítelkyně což nelibě nese a do toho potká dvě kočky, co jsou jeho sousedky, které s ním rozehrají jakousi psychologickou hru v erotickém ladění - sexuální ostré scény s rozbitými nosy a krví ( už je mi jasný proč to u Norů mělo prý rating 18+ po dvaceti letech), realita vs. snění (?) No, tohle nebyl ani horor, ani ryzí psychologický ale řadil bych to do kategorie mysteriózní úchylný. ()