Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

alchac

Napsal starší Svěrák, natočil mladší, odehrál starší, xicht v tom ukáže většina (tehdy ještě) nevyhynulých cimrmanovců, tak to musí být hluboké a velmi inteligentně humorné, že? Pročež jen dodávám silně zbabělé a mírně znuděné "Hmmmm" a přepínám na dokument o revmatických chorobách. ()

panMartin

Spojení Jana Svěráka coby režiséra a Zdeňka Svěráka v hlavní roli a podepsaným za scénářem opět vyšla. Svěrákům se podařilo dobře skloubit humor s dojímavými momenty o stárnutí. Bavil jsem se a to je u tohoto druhu filmu snad podstatné. Milý, lidský, smutný, pravdivý, ze života. Film je natočen hodně dobře, herci hrají parádně, scény, ve kterých se objevuje Jiří Macháček, mají obrovské vnitřní kouzlo. ()

Decker

Pro me je navzdy nejlepsim Sverakovym filmem Obecna skola, avsak Vratne lahve v sobe maji cosi jineho. Ukazuji nam pribeh nekolika lidi, ktere vzajemne provazuji bezne rodinne a zivotni problemy. Obcas se zdaji situace byt velmi trpke a neprijemne, ale o tom tento film je, aby tyto situace zlehcil a pobavil divaka, takze ziskava pocit takoveho hrejiveho pocitu, ze vlastne na ty stary kolena jde preci jen delat i spoustu uzasnej veci =) Zdenek Sverak si evidentne svoji roli plne uziva a je na nem videt velke uvolneni a radost z prace. Opravdu moc hezky film, ktery me prijemne prekvapil a chytre pobavil. ()

Wallas

K filmu jsem přistupoval s většími předsudky, ale o to mileji jsem byl překvapen. Poměrně velké množství hlášek, což u svěrákovského scénáře není moc zvykem (kromě DJC), a všechny mužské charaktery drží tento snímek vysoko nad vodou, naopak mi vůbec nesedly všechny ženské charaktery. Zvlášť oceňuji obě dvě scény ve kterých vystoupilo (skoro) celé osazenstvo DJC. ()

Triple H

Pekný film, ale strašne trhaný. Neviem či bol problém s písaním scenára, ale po prvej polovici sa zrazu začnú riešiť všetky veci trošku príliš veľkou rýchlosťou. Drvivá väčšina postáv sú len figúrky, ktoré majú príliš málo času, aby boli čímkoľvek viac. Celé je to skôr jedno veľké sólo pre Zdeňka Svěráka, ktorý ale stále pobaviť vie a mnohé vtípky prameniace zo staroby naozaj pobavia. Príjemna oddychovka. Product placement bol brutálny. :-)) ()

hans500

Jeden z mála dobrých českých filmů poslední doby. Herci zahráli výborně, scénář a režie téměř bez chyb, hudba se k filmu hodí, délka tak akorát. Dobré 4*. ()

COF_666

Svěrák je boží (hlavně ty jeho sny sou super) a stejně tak Macháček a jeho „ty vole". Kamera je krásná, scénář vynikající, ale nechytlo mě to. I když uznávám že to je kvalitní film, víc jak 3 *** mu nedám. ()

Doudis19

Příjemná česká komedie s ikonickými postavamy, inteligentním humorem a minimalistickou režijí. Nadruhou stranu spíše pocitovka bez výraznějšího příběhu i uspokojivého finále. V rámci domácí tvorby výrazný nadprůměr v širším srovnání pouze milá jednohubka. ()

Lachtaan

Po letech jsem konečně viděl řádně celé a došlo mi, jak milou komedii s naprosto perfektním Zdeňkem Svěrákem Vratné lahve vlastně představují. Až tenhle všeumělec nebude jednou mezi námi, odejde s ním jedna velká nezaměnitelná éra českého filmu. ()

filmmovier

Dokonalý film s dokonalým obsazením. Perfektní hlášky, nádherný scénář. Jedinou vadou na kráse jsou ty obludné erotické fantazie ve vlaku, které sice dávaly smysl, ale byly natočené fakt příšerně. Asi není nutné k tomu nic dalšího psát, prostě další prvotřídní svěrákovská paráda. 90%. ()

Hebča

Těšila jsem se na Svěrákův laskavý humor a dočkala jsem se, co víc si přát. Vtipné, (přitom) dojemné a (krutě) pravdivé. Prostě svěrákovská klasika. Tečka. 13.3.2007 ()

Sfinkter

Líbilo se, nejvíce Kolářová, ta jest tou pravou ženou. I tak si myslím, že z "trilogie" Svěrákových je to lehce nejslabší kus. ()

Belbo

Jak to jen slušně napsat.... Svěrákovým postavám občas nevěřím nos mezi očima a tady mi přijde, že si mistr zahrál vlastní představu o svém stáří. Párkrát jsem se zasmál, kdybych to neviděl, nic se nestane, a nejuvěřitelnější důchodce pro mě pořád zůstane Bróďa v Babím létu. ()

Mrkvič

Nějak mi tu chybí komentář :-/ Vratné lahve se pomalu ale jistě stávají nesmrtelnou klasikou a je to moc dobře. Skvěle vyprávěný moc hezký příběh o "podzimu" života a partneraských nástrahách. Staří možná vědí svoje a my mladší můžeme jen odhadovat, zda to budeme mít podobné, ale duo Svěráků dokázalo podat film dokonale napříč generacema. Je to vtipné, je to milé a je to neskutečně opravdové. ()

Ryuuhei

Babi, kdo je idiot? - To je náš dědeček. Konečně jsem se na tuhle novodobější českou klasiku podíval pořádně a je to zkrátka skvělý film, který si bere do úst téma stáří a hledání sebe sama. ()

Beky

Včerejším dnem, mé přesvědčení ve věci české filmové tvorby, které vychází z těžké neoriginality námětů všech českých filmů, zabývájícíh se pouze vztahovou tématikou se opět potvrdilo!!!!!!!!!!! Proč točíme pořád to samé???????....další film by mohl Svěrák ( nebo kdokoliv jiný ) pojmenovat třeba Výkup železa!!! a nabalit tam zase a zase stejnou zápletku!!!!!...my ve filmech řešíme pořád stejné záležitosti, a mě to nebaví!!!!!!!!!!!!!!!...je to super natočený, super zahraný, těžko něco vytknout, ale mě to nebaví!!!, prostě nebaví!!!..před projekcí běžely ukázky na Bestiáře a Právě dnes.....já myslel, že Právě dnes je druhý díl Bestiáře a nebo obráceně, byly úplně totožné!!!...a zase o tom samém....., až jsem si ublinknul do pusy!!!!...české filmy jsou pro mě bohužel nezajímavé!!!!....nechci aby to vyznělo, že čekám až natočíme nějaký akčňák nebo sci-fi ( na to nemáme odvahu ani peníze )....já jen chci ZAJÍMAVĚJŠÍ ZÁPLETKYa NOVÉ HERCE!!!!......ještě se vrátim k Vratným lahvím a celkovému dojmu, teď jsem si postěžoval nad českým filmem.....jediné co se mi nelíbilo, jsou snové scény Zdeňka Svěráka, hrozně mě rušily a přišly mi zbytečné!!!..chápu jejich význám, ale zpracování mi nesedělo ( muj dojem )!!!...dále bych uvítal, kdyby v dalším filmu Jana Svěráka nehrál Zdeněk Svěrák!!!...ať hraje v jiných taky!!!...na mě to působí příliš, jako rodinný podnik, pořád si píše scénáře na tělo, ale ať to tělo odehraje někdo jiný:))), ať vybere typově podobného herce!!! ....a poslední věc, nevim jestli mám správný věk, možná mi něco díky tomu uniklo!!!.......dnešních 80% je velmi komplikovaných, vím o kvalitách snímku, ale že by mě chytnul za srdce, o tom nemůže být řeč!!!! ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)