Vtipná konverzační komedie pod humorným dialogem skrývá ostrou studii jednoho sobeckého jedináčka. Čtyřicetiletý starý mládenec Vondráček žije se svou maminkou, která mu zcela podléhá a nedokáže se mu svěřit se svou pozdní láskou. Je přesvědčena, že syn se bez její péče a pomoci neobejde. Je to pravda, Vondráček si na domácí pohodlí až příliš zvykl. Sobeckému mládenci zkomplikuje pohodlí inzerát. Neláká ho seznámení, ale chalupa. Zuzanka, která se přijde představit, se mu líbí, ještě víc však představa, že by si dalšího pohodlí užíval i na venkově... (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Velmi jsem váhala mezi dvěma až třemi hvězdami. Nakonec díky skvělým hereckým výkonům dávám 3*. Tato komedie je vtipná, úsměvná, byť maličko "škrtí ve švech". Ale herecký koncert Filipovského se Zázvorkovou tento nedostatek zcela převáží. Dialogy jsou poněkud slaboduché, vtip místy utopen v nevhodném frázování, ale jako celek vcelku dobré. Tak trochu jako Bakaláři. ()

franya69

Nechápu zase ty chytrý kecy tady, já tyhle věci prostě miluju, lehounká, kouzelná a naivně vtipná komedie se skvělými aktéry. Za mne slušné 4 hvězdy :-) ()

MickeyStuma

Oženit čtyřicetiletého starého mládence stále žijícího ještě k tomu u své matky je opravdu velká dřina. O tom se přesvědčila nejen jeho matka, ale i její ctitel, který se ho rozhodl oženit za každou cenu. Námět sice vybízí na solidní situační nebo alespoň bláznivou komedii, ale v televizní produkci vznikla jen obyčejná úsměvná veselohra. Luděk Sobota svoji roli starého mládence hraje jako na divadelních prknech a tak ztrácí svůj veškerý potenciál. Tahouny příběhu jsou tak více postavy jeho matky a jejího ctitele v podání Stelly Zázvorkové a Františka Filipovského, ale ani tak to spolu celé utáhnout přesto nedokáží. Televizní produkce je tedy spíše ke škodě. Mělo to jistojistě navíc. ()

Schlierkamp

Československá televizní komedie s kvalitním obsazením, ale nedokonalým scénářem a režií. Pětatřicetiletý Hynek Vondráček žije sám se svou matkou S. Zázvorkovou a přes naoko klidné soužití vyplouvají na povrch tajemství na obou stranách. Matka z neznámých důvodů tají synovi, že má vážnou známost s kardiochirurgem F. Filipovským a syn, navenek puritán a nepřítel žen, skrývá za svým každodenním docházením do šachového kroužku zcela jinou vášeň, a sice milostné užívání si s milenkami. Známý český komik L. Sobota v roli Hynka na sebe upozornil, jak bývá v mnoha případech zvykem, nepřirozeně teatrálním chováním, odporujícími si sděleními či pouze stěží uvěřitelnou stylizací jeho kompletně nevěrohodné osoby. V komedii F. Laurina dále vystupuje slečna Zuzanka, dcera doktora Filipovského a současně narychlo a podivným způsobem sehnaná Hynkova snoubenka, k jejíž postavě mám také výhrady, jež si zasloužila především svým v její situaci nepochopitelně povýšeným a celkově nelogickým a nepříjemným vystupováním. Herecké výkony paní Zázvorkové a mistra Filipovského byly na mnohem snesitelnější úrovni, přestože scénář je k něčemu opravdu výraznému nevybídl. V závěru u společného oběda se z průměrné veselohry stává stupidní fraška, jenž si dle mého názoru více než dvě hvězdy nezaslouží. ()

BigBang

Pan Sobota v plné síle. Tak blbé, až je to hezké. Nechtěl bych se na ten film dívat, pokud bych bydlel v pokročilejším věku ještě rodičů, to by bylo hrozně trapné. ()

Pitryx

Skvělá komedie, sice trochu kratší, ale mně se moc líbí. I ta zápletka je prima a pana Sobotu jsem měl (a mám), do jisté doby rád. Tohle si pouštím poměrně často. ()

ostravak30

Úplně živě si představuju, jak by to fungovalo docela určitě jako divadelní představení. V tom případě by nevadil ani ten splašený závěr. Vidíme účinkovat čtyři skvělé herce, ale problém není v nich. Dokonce i pár konverzačních humorných dialogů bychom našli. Největší problém ale vidím ve faktu, že téma je dnes překonané. To, čemu se diváci kdysi smáli, až se za břicho popadali, je dnes spíše k údivu. Být single je naprosto normální a ještě normálnější je žít s rodiči respektive jen s maminkou. Dokonce je to čím dál častější. Takže hledat smysl v tom se co nejrychleji oženit... Ještě zajímavější je, že tehdy vůbec nepřemýšleli nad nějakým seznámením, vztahem, že by se měli poznat nebo tak něco. Hned ženění. Chlap, jako by byl nesvéprávný a musel se ženit, protože neumí žít sám a sám se o sebe postarat. A tak tahle konverzační komedie, i přes výborné herce, byla již překonána. Závěrem řeknu, že se přiznávám, že jsem docela koukal nad obsazením Luďka Soboty. Ve studiové televizní hře jsem ho ještě hrát neviděl. ()

Darth Kedr

Pokus o československý sitcom. Strašně primitivní zápletka, po prvních pár minutách je vám jasné, jak to dopadne. Ale pozitivem jsou kvalitní herci s kvalitními výkony. Průměr... ()

rigby

Vtipná komedie s tradiční zápletkou. Je radost vidět skvělého Františka Filipovského, ale ani ostatní aktéři za ním nezaostávají. Ačkoli jde o letitou záležitost, dívat se na to dá pořád. Nadčasové téma. ()

waxtrax odpad!

Navzdory hvězdnému obsazení pan režisér Laurin opět dokázal, že filmařinu nezvládá. Herci jsou toporní a vlastně nemají co hrát. ()

PORTER44

Nebylo to tak vtipný jako většina známějších filmů ze Sobotou v hlavní roli, za jedno podívání to stálo,herecky obsazeno to bylo dobře Zázvorková,Filipovský. ()