Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

V treťom pokračovaní dobrodružstva slávneho komiksového hrdinu sa „pavúčí muž“, pod ktorého maskou sa ukrýva plachý študent Peter Parker, zamilovaný do svojej spolužiačky Mary Jane (Kirsten Dunstová), púšťa do boja nielen s nebezpečnými zločincami, ale aj so svojim temným a agresívnym „druhým ja“. Jeho láska síce získala angažmán na Broadwayi v muzikálu Spomienky na Manhattan, ale kritika jej výkon zhodila. Peter však nemá čas utešovať ju. Musí do akcie a vďaka rôznym nedorozumeniam sa mu jeho dievča začne vzďaľovať. Niekdajší priateľ Harry, ktorý Petra neprávom viní zo smrti svojho otca, ho napadne, ale skončí v nemocnici s ťažkým zranením. Peter sa tiež dozvedá pravdu o vrahovi svojho strýka a začína ho stále viac ovládať temná sila, meniaca jeho červenomodrý kostým na čierny. Dokáže sa jej ubrániť a získať späť tú, ktorú tak veľmi miluje? (TV Markíza)

RKBoy

Blbý šéf Marvelu , načo prehovárať na tretieho záporáka (Venoma) ? Len to zťažilo prácu a 3. diel neprekonal perfektný 2..Ach škoda , toto zapríčinilo aj zrušenie pokračovaní (čo viem Raimi chystal aj 4. , 5. a 6. diel), staranie sa Raimimu do režírovania a hovorenie mu kolko a aký nepriatelia budú proti spideymu v dalšom diely stáť.Tak čo už , aspoň tu máme postarané o dobrú a vizuálne krásnu akciu o ktorú teraz nie je núdza (v predošlých dieloch Spider-man absolvoval 3 súboje teraz ich bolo 5).To ale zapríčinilo to ,že charaktery (hlavne tie nové) nedostali priestor , Eddie Brock ,Gwen Stacy , Kapitán Stacy , Sandman atd.Čierny spidey sa tu ani neohrial a už išiel skola von a to nehovorím o Venomovi , súboj mohol byť proti spidermanovi dlhší , pokial ste sa s postavami v prvom diely vžili aspoň trochu do deja tú márne , nové postavy dostanú minimum priestoru a ani na pôvodné ho vela nazostáva , škoda škoda škoda.Ale predsa je to spiderman môj hrdina , akcia je kvalitná a aj herecké výkony sú dobré , len škoda tých záporov spomenutých vyššie. Tržby - $890,871,626 ()

RealHonza

I do třetice Sam Raimi udržel kvalitu, škoda, že vyhlídky na čtvrtý díl nejsou. Černý Spiderman vypadal hezky, ale nechápu, proč na sobě Peter neměl spidermanský oblek, když ho napadalo "černé cosi", v tomhle případě nechápu, proč po napadení "černým cosi" vypadal stejně jako ten oblek. Člověk může čekat více akce a více událostí než v předchozích dílech. ()

Jack_F.

62% přesně vystihuje kvality Raimiho. I když možná je i nadhodnocuje. Raimi by možná měl zkusit komedii. Jinak k filmu....slova...pane bože, co to je...to celkem vystihují. Nejlepší na filmu byla přeměna Parkera na sebevědomého Áďu se slizkou patkou. Jinak velké wtf a 2,5*. ()

gezper

V sérii začíná "přituhovat", ale já se tomu již ani nedívím - další ždímání peněz z osvědčené značky. Tentokráte v hodně sterilním podání. Maguire se tvářil debilně už v předchozích dílech, ale tady, spolu se "výtečnými" dialogy a scénami, tomu nasazuje korunu. Nudil jsem se. Nejlepší scéna byla snad 'žádací' v restauraci, ale i tu bych raději chtěl katastrofickou ad absurdum a ne jen takhle napůl. Když už jsem u toho, nebyla to vlastně romantická komedie celé? [40%] ()

pavla.o

I když mají všichni tohohle spider-mana nejmíň rádi, mě se zdál skoro nejlepší. Možná proto, že se Tobey Maquire přestal tvářit, jak kdyby měl v řiti zabodnutý kolík, a projevil trochu emocí. ()

Eeve

Základná chyba, ktorej sa tvorcovia dopustili, bola snaha nadupať film s čo najväčším počtom zloduchov. To sa bohužiaľ nevypláca. Samotné stvorenie Sandmana a jeho počiatok bolo bravúrne, takisto výborne zvládnuté stvárnenie symbionta, no každý z nich by si zaslúžil samostatný diel, hlavne symbiont by si zaslúžil kvalitne "rozpitvať" čo sa charakteru týka. Je to škoda, pretože namiesto vyššie uvedeného sa tvorcovia sústredili hlavne na kvantitu, efekty a fakt dosť priblblý scenár. Tie (pôvodne zamýšľané) emocionálne scény vyzneli do stratena a Parkerova premena v "emo" Parkera vyznela dosť smiešne. To asi zámer nebol. Každopádne sériu ako takú hodnotím - 1. čast - 3 hviezdičky, 2. časť - 3,5 hviezdičky, 3. časť - 2,5 hviezdičky, takže vcelku priemer. ()

kelet

Spiderman 3 neukázal nič nové, no ani nesklamal. Typický príbeh o Spidermanovi, kedy mladík bojuje so svojou identitou hrdinu, láskou a novými zloduchmi. Po technickej stránke podľa mňa veľmi dobre natočené a ani dĺžka cez dve hodiny nenudila, čo je plus. Dokonca som mal pocit, že je tu malý odkaz na Terminátora, pri prvom skladaní Sandmana z piesku a taktiež, keď ho Spiderman prestreli pavučinovými guľami, ktoré cez neho len preletia a telo sa zotaví hneď. Do popuku smiechu som naopak išiel pri neskutočne trápnom klišé, kedy prichádza Spiderman zachraňovať a preletí okolo najkrajšie vyčistenej, v bezvetrí sa trasúcej, najväčšej americkej vlajke a príde spomalený záber. Takže, zhrnuté a podčiarknuté Spiderman vás neprekvapí a ani nesklame. Je to film, ktorý sa dá pozrieť aj viackrát a určite sa môžete tešiť za záverečnú bitku, ktorá je veľmi kvalitne spravená aj po technickej stránke aj po bojovej a dramatickej. Hodnotenie: 70% ()

Ace.A.T.L.

Holt, i tohle téma muselo přijít a protože už je to hodně známý, tak se to plno lidem okoukalo. Za mě je to pořád hodně kvalitní komixák a velice slušně zpracovanej. Četl jsem Spideyho i v tý opravdu komixový podobě a hodně se mi líbí, jak je to blízko. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Radek273

Že se z Harryho stal padouch beru. Černá hmota taky celkem dobrý, i když její vznik je dooost přitažený za vlasy. ALE co je příšerný ... každý ví kdo je Spiderman + pořádají se akce kde se to ještě každý dozví ? Peter se líbá s naprosto cizí holkou ?? Hřeb filmu je ale postava "písečného muže", což je opravdu ta poslední kapka, která film tahá ke dnu. ()

Brůny

Závěrečný díl mé milované trilogie, která je naprosto skvělá a to včetně tohoto dílu, který je do dnešního dne nedoceněn. ()

HellsAngel

Napriek všeobecne presadzovanému názoru nie je tento film reálne taký zlý, ako sa hovorí. Raimi si akurát odhryzol väčšie sústo, ako dokáže v stráviteľnej (rozumej pozerateľnej) forme podať divákovi. Ustavičné striedanie medzi novým Green Goblinom/Harrym Osbornom, Sandmanom a symbiontom film ťahá dole, pričom jeho záchrana by si vyžiadala veľké obete v strižni a škrty v scenári. S Parkerovým prerodom problém avšak nemám, prišlo mi to ako vcelku logické vyustenie predchádzajúcich dielov (ale tie vlasy mal hrozné). Aj napriek viditeľnému poklesu v kvalite a výrazným neduhom ide stále o lepší origin Venoma, než akého sme sa dočkali v minuloročnej rovnomennej snímke z produkcie Sony. ()

st4nford

V době koronavirové karantény jsem si na Netflixu snad po deseti letech pustil Raimiho Spider-Manovskou trilogii a žasl jsem, jak se mé vnímání za ty léta změnilo a daleko více jsem vnímal psychologii hlavního hrdiny. Z jedničky jsem byl naprosto nadšený, u dvojky taktéž a trojky přišlo naopak znechucení skvůli špatnému scénáře - vše je řešeno extrémně rychle, nelogicky nebo byly otázky nedořešeny, což mě mrzí. Nejvíce mě bavila část se zlým Spider-Manem, který řešil konflikty velmi nepředvídatelně a agresivně. Kdyby celý film vysel jen na této části děje, mohlo by to dopadnout daleko lépe než s hromadou záporáků. Venom byl taktéž skvělý, jinak hrůza. Nejvíce zbytečný byl Sandman. Navíc si myslím, že dvojka má důstojné zakončení. V podstatě trojka nebyla potřeba. Druhá věc je daleko větší zapojení CGI. Moc jsem cenil praktické efekty u prvních dvou filmů a zde jich bylo opravdu minimum. Proto dvě hvězdy... celý film mi přišel spíše jako jakýsi slabší bonus k prvním dvěma dílům.. Souhlasím s názory, že Raimi se měl držet více při zemi. ()

PanPyzamo

Po předešlých vynikajících filmech přišel Spider-Man 3, který je za mě nejlepší a bohužel i poslední díl z trilogie Spider-Mana od Sama Raimiho. Příběh opět vynikající, akce též a soundtrack snad ani nemusím popisovat, jak moc mistrovský je. Záporák zde možná nebyl tak vynikající, jak v předešlých dílech, ale celé to zachraňuje Venom. Jelikož nechci spoilerovat, tak nebudu říkat, o jaký scéně je řeč, jenom řeknu, že jsou zde jedny z nejvíc epických scén v superhrdinských filmech vůbec. Skvělý film a je fakt škoda, ze 4 nikdy nevznikla. 8,5/10 ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (viac)

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (viac)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (viac)