Špičkový morský záchranár Ben Randall (Kevin Costner) stratil počas záchrannej akcie v zúrivej búrke celý svoj tím. Jeho nadriadení sa obávajú, že po tomto tragickom incidente už nebude schopný náročnú prácu vykonávať, a tak ho napriek jeho vôli preradia na miesto inštruktora vo výcvikovej škole pre mladých adeptov. Ben sa vrhne do učenia jediným spôsobom, ktorý mu je vlastný, a svojimi nekonvenčnými metódami obráti celý výcvikový program naruby. Vie však veľmi presne, čo je v stávke – trúfalí nováčikovia, ktorí sú zatiaľ plní humoru, budú musieť jedného dňa prijímať mučivé rozhodnutia, koho zachrániť a koho nechať zomrieť v rozbúrených vodách. Keď narazí na egoistického plaveckého šampióna Jakea Fischera (Ashton Kutcher), rozpozná v ňom človeka, ktorý má potenciál stať sa najlepším z najlepších. To však len v prípade, že dokáže svoj talent skombinovať s odhodlaním, ktoré táto práca vyžaduje, a vyhnúť sa chybám, ktoré urobil sám Ben. Jake vyráža na svoju prvú misiu do divokých vôd Beringovho mora a po prvý raz spoznáva, aké je to riskovať život svoj i životy ostatných. Popri tom musí zužitkovať všetko, čo sa od Bena počas výcviku naučil, aby sa jeho prvá záchranná akcia nestala zároveň aj poslednou. (TV JOJ)

Shakers

Tak Andrew Davis predsa len prekvapil po niektorých - nie dosť dobrých filmoch.Ťažko opísať tento film pretože tu nie je čo písať.Je to veľmi jednoduché ale perfektné zrežírované.Celý film stojí hlavne na skvelých hercoch - Kevin Costner, Ashton Kutcher.Zo začiatku to pôsobí tak príjemne dobrodružne a na konci je to už taká Akčná / Dobrodružná / Dráma.Koho vtiahne ten dej a ti herci tak má minimálne 2h dobrý deň a dobrý pocit :-) 85% - 4* ()

Big Bear

Já to Kevinovi baštil a po delší době (v době uvedení filmu) se opět objevil v něčem jemu šitém na míru. Mám v nesmírné úctě všechny ty chlapíky od jakýchkoliv pobřežních stráží a rescue jednotek, kteří neváhají nasadit kejháky, kdy vám o ten váš už jde... Takže námětově se film trefil do mého gusta. Koneckonců, není to tak dávno kdy jsem si na PC se Sea Kingem CH 124 v záchranářském simulátoru zkoušel vytahovat topící se lidičky z rozbouřeného moře. Já při tom 3x crashnul s mašinou do vln... Naštěstí následoval restart mise a jelo se dál. To ti hoši od Coastal Guard maj pokus jen jeden. Když něco poserou, končí nejen oni sami, ale především vy co se v té vodě už mácháte... --- Ten filmový výcvik mohl být pravda kratší, ale ty akční scény na začátku a na konci opravdu stály za to a mocně mi pumpovaly adrenalin do žil. Já osobně vidím problém v tom, že kdyby hlavní roli nehrál Costner, který svým charizmatem občas přetloukal hluchý scénář asi by jsme tu byli s hodnocením krapet jinde... Tři záchranné vesty. * * * ()

Boogeyman

Absolutní vrchol klišé, který je tak neuvěřitelně doslovný až člověk nevěří, že by se mohl brát vážně. Ať je to jak chce, já ho vážně nebral a docela slušně mě to zabavilo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +Kevin Costner v hlavní roli, Ashton Kutcher konečně v jiném než romantickém filmu, atmosféra, poutavý děj -mohlo být ještě víc akce, mohlo to být ještě dramatičtější/// Trochu jsem měl obavy jestli mě film vtáhne do děje a taky se přiznám, že veškerou moji pozornost si získal Kevin Costner, kdežto Ahton Kutcher mi byl jaksi ukradený. Až později jsem mu přišel na chuť. Nicméně do děje jsem se zažral a i když většinu děje spolkne tréning a postupné sbližování hlavních postav, budete se velice dobře bavit a ani vám nepříjde, že má film přes dvě hodiny. Závěr potom filmu zaručuje tu čtvrtou hvězdičku, takže směle říkám, že stojí za záchranu./// Celkem 72%/// ()

S.Quentin QUALE

Slabučký čtverec za zpracování a tématiku, která popichuje na můj subjektivní respekt k otevřenému (rozbouřenému) moři. Jinak je dost škoda, že po survivalově nadějném úvodu Záchranáři upadají do skorozáchranářů, a to tak klišoidně, že ten nejklišoidnější konec už pak nikoho nemůže překvapit. Scénarista zde v hlavičce chybí, ale pátrat po něm opravdu nestojí za to. 70% ()

Anderton

Veľké patetické prejavy, veĺké hrdinské činy, klišé kam sa pozrieš....a Davis to dokázal natočiť tak príťažlivo, že mi nedá hodnotiť nižšie. V tomto prípade zato jednoznačne môže atmosféra, ktorá mi proste sedela ako Kutcher na dne bazéna. Ešte spomeniem kvalitne zobrazený tréning a parádnu záverečnú akciu. Vhodne obsadení Costner s Kutcherom. Nikdy by som nepovedal, že toto napíšem... ()

teutates

The Guardian je len ďalší snímok v zbierke Hollywoodu. Scénar je slušný, ale potrebovalo by to trochu viac. (Takýchto snímkov už bolo natočených mnoho). Kevin Costner sa snaží, ide mu to - kazí to však Ashton Kutcher, ktorý je úplne mimo. Jediný snímok, kde tento mladík to ako tak zahral boli Tie roky 70. Andrew Davis to zvládol, aj keď vsadil na istotu. Vo filme sa nájdu "dych vyrážajúce" scény, ale nieje ich mnoho, trochu hudby, Kevin Costner... 6/10 ()

Campbell

Pecka film, žádná přehnanost, žádné emoční třískání. Prostě paráda. Téměř celý film sledujeme výcvik budoucích záchranářů a na konec pořádnou akci, která je tak pěkná že jsem si jí pustil vícekrát. Těžká práce bez ocenění, to není jak já:-)) Costner je borec a určitě sympaťák Kutcher hraje tak jak má a McDonough je můj oblíbenec, i když je pravda že tady se nějak extra nepředvede. Parádní film s dokonalou hudbou, a hereckou legií. ()

Tomco

Kevin Costner je ideálna herecká voľba pre takéto projekty a ja osobne ideálny divák pre tento druh filmov. Tým nemyslím, že som dokonalý, ale to, že v takýchto prípadoch dokážem tvorcom kadečo prepáčiť, mnoho vecí prehliadať a len sa nechať dobre baviť príbehom, ktorý môže byť už stokrát prevarený, a tiež plný klišé a zaužívaných postupov (záchranár na vzostupe - nešťastie - psychická trauma - výcvik - comeback - atď, atď, atď..). Vy ostatní si zrejme z môjho hodnotenia odpočítajte jednu hviezdičku. 70% ()

Chrustyn

Poměrně slušný dobrodružný snímek. Je sice pravda, že je film postaven na základním konceptu, který jsme viděli již tisíckrát v jiném provedení (záchranářský veterán, který přišel při akci o svoji posádku se dostane k trénování mladých záchranářů a nejvíce se soustředí na namyšleného mladíka ze kterého se později stane zdatný nástupce) ale režisér Davis naštěstí ještě pořád umí točit, takže se na film poměrně slušně kouká. Jen je škoda, že větší část filmu se zabývá tréninkem (což zamrzí, jelikož záchranářské akce jsou natočené velice slušně) a to při více jak dvouhodinové stopáži moc nepotěší. ()

klerik

70 % Príjemný športovo-(takmer)armádny film. Nie zázračný. Príjemne chlapský. Obyčajný príbeh vyvažujú sympatické postavy, ťažiace maximum zo vzťahu učiteľ/žiak. Možno trochu klišé, ale dokázal som sa zasmiať, aj napäto čakať ako to dopadne... ()

heyda

Několik fází filmu velmi zdařilých - ať už výcvik v bazénu, Costner mlátící mariňáky či záchraňování kajakářů. Hudba se mi taky líbila, jenže zbytek filmu průměrný, Kutcher pro mě není herec, ale co je snad vůbec nejhorší, tak to závěr filmu, který je tak strašně holywoodsky trapný, že to víc jak na 60% nevytáhnu. ()

jojinecko

3,5*/5...Andrew Davis natočil drámu zo záchranárskeho prostredia podľa všemožných osvedčených trikov,stokrát videného storylinu a pod. Vtip je v tom, že ono to celé napriek hereckým "ne-esám", zabijáckej stopáži, pátosu, klišé a všetkému možnému funguje veľmi dobre! Ničím výnimočné ale poctivo odvedené remeslo a "dobrá komercia", ktorá neurazí... ()

sharky

i když je to tisíckrát omleté téma a hlavní roli hrají dva toporné špalky (costnerovo neherectví k jeho postave ovšem sedí, s kutcherovými grimasami je to horší) natočil to velmi zručný režisér a tentokrát bez záběrů na americkou vlajku a podobných vlasteneckých blábolů, takže mi to vychází na hodně solidních 70%. ()

rikitiki

První půlku filmu furt jen plavou v bazénu, který je napuštěný testosteronem a nahoněnými egy. Na rekruty totiž školitelé neustále řvou, ukazují ramena a vůbec všichni se za četných macho hlášek snaží ten bazén přečůrat co nejdál. Takovou šikanu a namachrovanost jsem neviděla snad ani ve válečných filmech od Eastwooda. Je to tak přehnané, až je to legrační.____ Pak jdou do ostré akce, jejíž průběh i zakončení film naznačuje už od počátku. Je obstojně natočená s některými napínavými momenty, přesto nepříjemně překvapí nabubřelou teatrálností a nedostatkem vkusu. Ve finiši z toho patos stříká všemi směry. ()

honajz

Ačkoliv jde o téma obehrané jak jarmareční písnička, díky realistickému ztvárnění, syrovosti, kameře, hereckým výkonům a atmosféře velice solidní drama. ()

Janek

Guardian jistojistě zpříjemní sychravé odpoledne. Za těch posledních pár minut jsem měl chuť jít o třídu níž, ovšem pořád je tady ten solidně natočený zbytek, který rozhodně nenudí. A Costnerovi to navíc celkem sedlo. 70% ()

Sofia

Po všech stránkách průměrný snímek, který sice neurazí, ale taky ničím neohromí. Zajímavé téma o americké pobřežní záchranné službě (dá se tak vůbec Coast Guard přeložit?) bohužel narušené některými naprosto šablonovitými scénami (samotný trénink, vztah Bena a jeho manželky apod.). Jako celek takový horší Top Gun :-) ()

ARI50

Úžasný film o partě záchranářů kteří i v těch nejhorších podmínkách pro vás přijdou, konec hodně neočekávaný nehledal bych chybu v ničem možná v drobnostech ale abych řekl pravdu výborně. I v podáni herců zápletky a všeho co sem mohl při pozorováno 130 min. sledovat paráda. ()