Svobodná matka Marie se strachuje o bezpečnost své dcery, a tak se rozhodne vyzkoušet supermoderní zařízení, které bude sledovat, kde právě je – a spoustu dalších věcí. (Netflix)

IvonaK

Jsi v labyrintu drog a stačí jeden krok a přijdeš o všechno. Budeš létat v oblacích ale budeš sám. To jsou slova youtubera Nejfejka který to ve své písničce vystihl přesně. Děti můžou být všelijaké, ale asi není nic horšího než když se dá vaše dítě na drogy a nakonec to skončí ublížením na zdraví jako právě tady. A je jenom dobře že dívka matce rozflákala špehovací tablet a vydala se na cestu do neznáma. Matka sice z toho byla neštastná, ale jednou pochopí že potomek který se dá na drogy nestojí za jedinou slzu. ()

oasismanik

Dalšia tradične dobrá, inteligentne natočená epizodka BM, ktorá sa zbytočne nepriklána na žiadnu stranu, ale núti vás sa zamyslieť. !!!SPOILER!!! Akurát ma mrzí, že to neskončilo tak, že by sa matka už neprebrala a dcére by ostal doživotne aktivovaný "filter", taká premárnená príležitosť...och to vážne tvorcovia? ()

maoc

Nuda. Je dopředu jasné co se stane a kudy se budou osudy ubírat. Dost bezzubá moralitka s chabým režisérským vedením slavné Jodie Foster. Hezké zpracování a scénář je pravdivý a docela uvěřitelný, ale co z toho, když je to taaak obvious. Nemá to vůbec potenciál vizionářství, jako jiné epizody. Za pár let bude zastaralá jako jsou Outer Limits dnes. ()

Saxos

Opět zpracování zajímavého tématu o dokonalém zařízení umožňujícím absolutní sledovací kontrolu osoby. V tomto případě malé dcerky, která se v pár letech na chvíli zatoulala. Když pomineme nějaké etické zásady, tak zařízení bylo ideální. Monitoring polohy, všeho co lze vidět, záznam, indikace zdravotního stavu, všechny změny, filtry. Ale jak dál, do kdy zařízení používat, co vše zakazovat a kontrolovat, co když ho někdo ukradne pro stádo úchyláků. Čip v hlavě nelze deaktivovat. Nebral bych ho. ()

PeteBuck

Štandardná epizóda Black Mirror. Matka sa nechá ovplyvniť jednou negatívnou skúsenosťou, zakecá sa a dcérenka sa jej na chvíľu stratí, a už aj sa rozhodne vybaviť potomka najmodernejšou technológiou, nechá jej vraziť do mozgu počítač s kamerou a indikátorom biofunkcií, aby ju mohla riadne sledovať. Napriek tomu, že zistí, že to dcérenku emočne ovplyvňuje a že je to kontroverzná technológia, vypne aspoň filter, ale naďalej ju špehuje. A keď začne dcérenka dospievať, rozhodne sa pripraviť ju o frajera a zahladzovať všetky možné prehrešky a a začne s ňou nechutne manipulovať. Čo je od zamestnanca zdravotníctva riadny prehrešok, keďže existuje etika a podobne a to by mala vedieť. Ale matka si to ospravedlní tým, že predsa chce pre dcérenku to najlepšie. Čo sa asi stane? Nuž čo? To čo sa má aj stať, všetko sa to poserie. Štandardná epizódka Black Mirror, kde som dokázal celkom slušne predvídať, čo sa asi stane. Dosť ma štvalo skratkovité a dosť nechutné správanie matky, ale čo si budeme nahovárať, rodičia dokážu byť riadne neobjektívni, sprostí a vďaka strachu o dieťa skĺznuť kamkoľvek. Na druhej strane sa dcérenka tiež správala ako koza, ale tak nečudo, keď mala iba 15. Rovnako koniec bol akoby utnutý, dosť by ma zaujímalo, ako by to pokračovalo ďalej, priestor tam bol. Minimálne tri postavy by potrebovali dotiahnuť. Vcelku pohoda, prekvapilo ma, že to režírovala Jodie Foster. Ale stále nadpriemer a svoj spád a posolstvo to má. ()

mocakardiak

Jak začali ukazovat, co všechno ta mamina může, tak jsem si hned představoval, jak ji bude sledovat při takových činnostech, kde se to moc nehodí. Sex, ten fet. Trochu čitelné dopředu, ale vůbec mi to nevadilo. Super námět. Trochu hrozivé, pokud by to někdy technika umožnila. Za mě za 5 hvězd. ()

collector

Je smutné ako behom chvíle dokáže prísť človek o dieťa o ktoré sa od narodenia staral. Musím však podotknúť, že vlastným pričinením. Možno to vyznie čudne ale som rád, že táto epizóda skončila tak ako skončila. Z dlhodobejšieho hľadiska sa však tato časť bohužiaľ ani zďaleka kvalitatívne nepriblížila k USS Callister a tak musím svoje hodnotenie znížiť o jednu hviezdičku. ()

Gelaos

Námět helikoptérového rodičovství je příjemně civilní, technolgie jak přes kopírák z The Entire History of You, zpracování standardní a vzhledem k námětu i předvídatelné a lehce nudné. Ve všech ohledech se jedná o průměr. Ale právě ten rodičovský námět a "každodennost" jsou na epizodě to nejlepší. ()

rengers

Technologie nám časem asi dočista vymaže naše přirozené pudové chápání světa. Dívat se přes počítač na to co vidí naše dítě? To je šílená zvrácenost! Likvidace přirozeného vývoje člověka. Žádná matka na světě by neměla vědět a vidět úplně všechno, každý bychom měli mít svoje já! ()